Yumurta ve bal ile saç maskesi

Bir belgeyi imzalayan iki iş ortağıBallı ve yumurtalı bir saç maskesinin hazırlanması çok kolay ve etkili olarak kabul edilir. Ayrıca, böyle bir karışımı oluşturmak için gereken malzemeler hemen hemen tüm mağazalarda satılmaktadır. Bu nemlendirici harikalar yaratabilir. Ballı ve yumurtalı saç maskesi, saç derisini ve buna bağlı olarak saçları nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur. Bu alet buklelere doğal bir parlaklık ve sağlıklı bir görünüm katar. Bu maskenin sürekli kullanımı saç stilini daha lüks hale getirecek.

Bal ve yumurta maskesinin faydaları nelerdir?

 1. 321f9c3c7d9d52d4854b9b8b279d159fsaç dökülmesi sürecini durdurur;
 2. teller parlak ve parlak hale gelir;
 3. buklelerin büyüme süreci aktive olur, saç kalınlaşır;
 4. kırık uçlar ve kırılganlıkları gibi sorunlar ortadan kalkar;
 5. saçınızı daha az yıkamanız gerekir;
 6. saç köklerinin sağlığını iyileştirir;
 7. saç yumuşak ve ipeksi olur.

Bir kadının bireysel hoşgörüsüzlüğü varsa, yumurta ve ballı saç maskesi kullanılmadığını hatırlamak önemlidir.

Yumurta ballı saç maskesi kullanmanın püf noktaları

 • serin-genişletilebilir-kahve-ve-yemek-masaları-by-sculrtures-jeux-3-5Saç için böyle bir karışım oluşturma sürecinde, maskenin hazırlandığı tarifi kesinlikle takip etmek gerekir. Saçlar için yumurta ve balın doğru şekilde karıştırılması önemlidir.
 • Evde hazırlanan bal ve yumurta bazlı bir saç maskesi saç derisine ve tüm uzunlukları boyunca saç tellerine uygulanmalıdır.
 • En dikkatli şey, maskeyi köklere sürtme işlemini tedavi etmektir. Bu, parmaklarla dairesel hareketler yardımıyla yapılır. Hazırlanan karışımda onları sürekli nemlendirmek önemlidir.
 • Kafayı işledikten sonra, plastik bir torba veya sıcak bir havluyla sarmanız gerekir.
 • glanayaSaç maskesinin etki gösterme süresi de farklıdır. Yumurta ve bal bu karışımı 3 saat tutmayı mümkün kılacaktır, ancak ek bileşenler bu süreyi 40 dakikaya kadar azaltabilir.
 • Maskeyi saçtan yıkarken, limon suyu ilavesiyle filtrelenmiş su kullanmak en iyisidir.
 • Karışım saçtan yıkandıktan sonra üzerlerinde hala maske parçaları varsa, o zaman kaliteli bir şampuan kullanmanız gerekecektir.
 • Penye ile acele tavsiye edilmez. Saçınızı kuruturken saç kurutma makinesi kullanmanıza gerek yoktur. Buklelerin kendi kendine kurumasına izin verin.

Saç için yumurta-bal bileşiminin kullanılmasına haftada 2 defadan fazla izin verilmez.

Klasik yumurta ve bal maskesi tarifi

yüz için ev yapımı maskelerBal ve yumurtanın ana bileşenler olduğu bir saç maskesinin nasıl hazırlanacağına dair en basit tarif var. Bu maske türü, her tür saçla adil seks için uygundur. Hazırlamak için küçük bir kap almalı ve içindeki tüm malzemeleri homojen bir kıvam alana kadar karıştırmalısınız. Hazırlanan karışım hafif nemlendirilmiş temiz saça uygulanmalıdır. Ardından, nazik el hareketleriyle maske, tellerin tüm uzunluğu boyunca dağıtılır.

Daha büyük bir etki elde etmek için maskeyi kafaya uyguladıktan sonra bir film veya havlu ile sarılır. Bu karışımın süresi yaklaşık 20 dakikadır. Bundan sonra, kafanın şampuanlanmadan suyla iyice yıkanması gerekecektir.

Yumurta ve ballı saç maskesi hazırlamanın birçok yolu vardır, ancak klasik versiyon en hızlısıdır.

prost_mask_dlya_hair_2Yumurta, bal ve ekşi krema içeren saç maskesi, kuru ve kırılgan saçlara sahip kadınlar için harikadır. Ekşi krema, yumurta sarısı ile birlikte, saç derisini iyileştirmenin yanı sıra büyümeyi teşvik etmeye ve bukleleri güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Patates ve ekşi krema ile böyle bir yumurta-bal karışımı oluşturmak çok zaman almayacak.

Ballı ve bu tip yumurtalı saç maskeleri özel talimatlara göre hazırlanır. Öncelikle patateslerin suyunu sıkmanız gerekiyor. Bunu yapmak için, patatesler ince bir rende üzerine sürülür ve gazlı bezle sıkılır. Ayrıca sarısı, patates suyu, ekşi krema ve bal küçük bir kapta karıştırılır. Sonuç, homojen kremsi bir kıvamın karışımıdır. Hazırlanan karışım kafa derisine uygulanır ve tellerin tüm uzunluğu boyunca iyice bulaşır. Bundan sonra, kafa plastik bir torba veya ılık bir havlu ile örtülür. Maske yaklaşık yarım saat kafada kalmalı, ardından ılık su ve şampuan kullanılarak saçtan yıkanır.

Yumurta-ballı saç maskesinin sürekli kullanımı saç dökülmesi, kepek ve kaşıntı gibi sorunlardan kurtulacaktır.

Saç için muzlu yumurta-bal maskesi

 • 116344_5355f3510d4ab5355f3510d4e6Muz soyulur ve bir blender ile yulaf ezmesi kıvamına gelene kadar ezilir.
 • Sarısı önceden proteinden ayrılır ve diğer malzemelerle birlikte blender kasesine eklenir ve pürüzsüz olana kadar dövülür.
 • Elde edilen karışım, dairesel hareketler yardımıyla başın köküne sürülür, ardından tüm uzunluk boyunca her bir iplikçik de bir maske ile bulaşır.
 • Saçtaki maske 1 saatten fazla sürmez, ardından suyla iyice yıkanır. Kızın saçı zarar görmüşse, maskeyi bir ay boyunca haftada bir kez uygulamanız gerekir. Saç sağlıklıysa – ayda 1 defadan fazla değil.

Muz bazlı bir yumurta-bal saç maskesi bukleleri nemlendirmeye ve onlara gerekli beslenmeyi sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bal ve yumurta bazlı maske nasıl uygulanır?

maska-s-medom-dlya-volosBirçok kadın, güzellik ürünlerindeki belirli bileşenlere farklı tepkiler verir. Böyle bir durumda, doğal malzemelerden kendi ellerinizle oluşturduğunuz maskeleri oluşturma ve kullanma sürecinde özellikle dikkatli olmanız gerekir. Yumurta ve bal maskesi kullanan bir kadın kaşınıyorsa veya cildi kızarmaya başlarsa, büyük olasılıkla bu bileşim onun için uygun değildir. Bunu fark ederek, saçınızı iyice yıkamanız ve cildi papatya solüsyonu ile durulamanız gerekir.

Bal-yumurta maskesi kullanmadan önce, bireysel hoşgörüsüzlük için kendi cildinizi kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için bileğe küçük bir ürün uygulanmalıdır ve 10 dakika sonra cilt kaşıntı veya kızarıklık ile reaksiyona girmezse, maskeyi buklelere güvenle uygulayabilirsiniz.

Kuru saçlar, yumurta-bal maskesinin daha sık kullanılmasına ihtiyaç duyar. Bu, maskeyi haftada iki veya üç kez kullanmanız gerektiği anlamına gelir ve çok yağlı saçlar için bu karışımı haftada 1 defadan fazla kullanmamanız önerilir.

Doğal maskelerin günlük kullanım için tasarlanmadığı da belirtilmelidir.

Hacim örgüsü (34 fotoğraf) – Saç Büyümesi İçin

Kısa saçlar için Aurora saç kesimi (25 fotoğraf)