Yumurta saç maskesi oluşturmanın ve kullanmanın incelikleri

Tavuk yumurtası, sağlıklı buklelerin büyümesi için çok gerekli olan yüksek miktarda faydalı mineral tuzları ve vitamin içeriğine sahiptir. Yumurtanın bileşiminde bulunan amino asitler saç derisinin kaşınmasını ve kepeği önleyecektir. Bu gıda ürününe dayalı saç maskeleri, düzenli boyama prosedürlerine maruz kalmış hasarlı saçların onarılmasına yardımcı olacaktır. Yüksek oranda protein, saç köklerini yenileyerek buklelerin büyümesini uyarır ve aynı zamanda onları yumuşatır ve onlara inanılmaz bir parlaklık verir.

Saç için ne zaman yumurtalı makarna kullanmalısınız?

  • saç parlaklığını kaybederek cansızlaştıysa;
  • saç büyümeyi durdurursa;
  • bölünmüş uçlar varsa;
  • kafa derisi çok kuru ise;
  • yağ bezleri yeterince yoğun salgı salgılarsa;
  • kafada kepek varsa.

Bukleler için yumurta maskesinin faydası nedir?

Yumurta saç maskesi, kadınlar arasında saç bakımı için iyi bilinen bir kozmetik üründür. Yumurta, doğal kozmetiklerin bileşiminde büyük rol oynar. A, B ve D vitaminlerinin yanı sıra vücudun ihtiyaç duyduğu birçok amino asidi içerdiği için bu ürün inanılmaz derecede faydalıdır. Ek olarak, yumurta proteini, iplikler için temel yapı taşı olarak adlandırılan doğal bir protein olarak kabul edilir.

Bıldırcın yumurtası saç maskesi saçı önemli ölçüde güçlendirerek daha ipeksi ve sağlıklı olmasını sağlar. Aynı zamanda, bu tür kozmetikler daha az faydalı değildir ve çok miktarda besin içerir. Maske oluştururken küçük yumurtaları tercih etmek en iyisidir, çünkü ürün genç tavuklardan elde edilirse daha fazla faydası olur. Doğal ev yapımı yumurtaları elde etmek zorsa, maske için mağazalarda satılan sıradan yumurtaları alabilirsiniz.

Yumurta kozmetiği, saç tedavisinin vazgeçilmez ve kullanışlı bir yöntemidir. Ayrıca bukleleri iyileştirmenin doğal bir yoludur. Yumurta akı, en cansız ve kırılgan tüyleri bile onarırken, büyümelerini hızlandırır. Ayrıca, bu tür kozmetiklere sahip saçlar daha sağlıklı olacak ve doğal bir parlaklık kazanacaktır. Ek olarak, maskelerdeki yumurtalar kıl pullarını yumuşatır, böylece onları iyileştirir. Yumurta kılı kozmetikleri cilt ve saç için güvenilir koruma sağlayacaktır.

Yumurta bazlı saç maskeleri için en güncel tarifler

  1. Bal + yumurta. Homojen bir kütle oluşana kadar 1 yumurta ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır. Bu karışımın bukleleri yağlaması gerekecek. Böyle bir maskenin kafaya maruz kalma süresi yaklaşık 40 dakikadır. Bundan sonra saçınızı ılık suyla durulamanız gerekir.
  2. Bal + yumurta + biber tentürü. Saç maskesi hazırlamak için 2 yemek kaşığı bal, 2 yumurta ve 1 çay kaşığı biber tentürü karıştırmanız gerekir. Bu prosedürün süresi 30 dakikadır. Maske kafadan sadece ılık suyla yıkanır. Saçlar için böyle bir yumurta maskesi, kan dolaşımını uyarmak, bukleleri büyütmek ve tel kaybını azaltmak için 10 günde 1 kez kullanılır.
  3. Konyak + yumurta. Maskenin hazırlanmasının en başında, yumurta sarısını proteinden ayırmak gerekir. Sarısına 3 damla lavanta yağı ve 1 yemek kaşığı konyak eklenir. Saçın tüm uzunluğu boyunca ve başın köküne böyle bir maske uygulayın. Maskeyi yaklaşık 30 dakika boyunca kafanızda tutun. Daha sonra, teller akan su altında yıkanır. Şampuan kullanılamaz. İşlemin sonunda, saçı kireç kaynatma ile durulamaya değer.
  4. Kefir + yumurta. Maskeyi hazırlamak için 1 bardak kefir ve 1 yumurta almanız gerekir. Bu bileşenler iyice karıştırılır. Daha sonra karışım kuru ve temiz saça uygulanır. Maskenin maruz kalma süresi 30 dakikadır. Bu prosedür haftada bir defadan fazla yapılmaz. Bu tür maske, yağ bezlerinin çalışmasını normalleştirecektir.

Hangi protein maskeleri saça fayda sağlar?

Saç büyümesi ile ilgili sorunları olan kızlar muz ve bira protein maskesi kullanabilir. Bunu oluşturmak için 1 yumurta akı almanız ve küçük bir muz ve 100 mililitre canlı bira ile karıştırmanız gerekir. Bu terapötik bileşim bir karıştırıcı ile çırpılır. Etkisini arttırmak için oraya biraz bal da eklenir. Böyle bir maske, saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtılmalı ve ardından kafa bir havluyla sarılmalıdır. Bu maskeyi kafanızda birkaç saat tutmanız gerekecek.

Dimexide ve protein içeren terapötik bir maske oldukça popüler olarak kabul edilir. Bu saç maskesi uyuyan folikülleri uyandırabilir. Yumurta aynı zamanda saçı daha güçlü ve daha kalın hale getirecektir. Bu kullanışlı ev yapımı maskeyi oluştururken 1 çay kaşığı dimexide bir ampul E vitamini, 1 yumurta akı ve 15 mililitre zeytin veya dulavratotu yağı ile karıştırılır. Elde edilen bileşimin bir su banyosunda ısıtılması ve bir saat boyunca kafaya maruz bırakılarak buklelere uygulanması gerekecektir.

Jojoba yağının saça faydaları var mı?

Çift patlama (19 fotoğraf) – Saç Büyümesi İçin