Uzun saçlar için saç modeli çağlayanı: fotoğraf ve gerçek sonuç

Adil cinsiyetin çoğu için, özellikle uzunsa, saçı uygun durumda tutmak önemlidir. Bu genellikle tellerin durumunun çekici bir görünüm için çok şey ifade ettiği gerçeğiyle açıklanır. Bununla bağlantılı olarak, kadınlar kendileri için bir saç kesimi çağlayanına dikkat çekti. Diğer kadın saç kesimi türleri arasında oldukça ünlüdür.

Kademeli saç kesimi seçenekleri nelerdir?

  1. Çeneden kaskad. Üst teller, kulakların altında böyle bir saç kesimi ile tamamlanabilir ve ardından saçlar orijinal dalgalarda düşecektir. Bu tip saç modeli şık görünüyor, görüntüye çekicilik ve kadınlık veriyor. Bu saç kesiminin varlığında toplanan kuyruk bile gür görünecek.
  2. Kısa bir taç ile kaskad. Üstteki kısa teller, uzun alt bukleler ile kontrast oluşturacaktır. Bu tür bir saç kesimi biraz maceracı görünüyor, kadın görünümüne militanlık ve cüret veriyor. Bu tür çağlayan genellikle genç kızlar üzerinde yapılır.
  3. Patlama olmadan çağlayan. Bu saç kesimindeki akan teller yüzü güzel bir şekilde çerçeveleyecektir. Hafif bukleler, hassasiyet ve zarafet görüntüsünü verecektir. Bu fotoğrafla onaylandı. Uzun saçlar için basamaklı saç kesimi uygundur çünkü farklı şekillerde şekillendirilebilir.
  4. Kalın patlamalarla çağlayan. Bu tarzdaki bir saç modeli, yüksek alnı veya belirgin bir alt kısmı olan büyük bir yüz için uygundur. Aynı zamanda, patlamalar akan buklelerle sorunsuz bir şekilde bağlanabilir, pürüzsüz veya profilli kenarlara sahip olabilir.
  5. Eğik patlamalarla çağlayan. Bu tarzdaki saç kesimi zarif görünüyor ve her yüz şekli için uygundur. Aynı zamanda, eğik patlamalar bir kadın oyunculuğu ve çekiciliği imajını verecektir. Genellikle uzun veya kısa yapılır ve bu durumda her şey basamaklı saç modelinin arzusuna ve konseptine bağlıdır.

Uzun buklelerde kaskad oluşturma teknolojisi

Fotoğrafın mükemmel olduğu uzun saçlar için kademeli bir saç modeli elde etmek için çok çaba sarf etmeye değer. Böyle bir saç kesimi oluşturmak sadece bir profesyonel için mümkün olacaktır. Başın zamansal bölgesinde bulunan teller, daha uzakta olanlardan daha kısa olmalıdır. Bu durumda, tüm uzunluk eşit olmalı ve düzgün görünmelidir. Kaskad, genellikle, bir uzunluğun bir başkasıyla değiştirildiği bölgelerin özel maskelenmesi olmadan gerçekleştirilir. Aksine bu alanlar keskin geçişlerle daha da belirginleşip vurgulanabilir. Ancak bir kaskad oluştururken, farklı basamaklı saç kesimlerinin olduğu gerçeğini dikkate almak da önemlidir ve bu nedenle geçiş çizgileri daha yumuşak olabilir ve tacın kendisinden değil, çok daha düşük olabilir. Bazen geçişler sadece saç uçlarında yapılır. Bu teknoloji, şapkanın uzunluğu için geçerlidir.

Görsel olarak, saç kesimi şelalesi havadar, ağırlıksız ve hafif bir stil izlenimi yaratır. Bu gerçek, çağlayanın fotoğrafı ile doğrulanır. Uzun saç kaskadı için bir saç kesimi, aşırı titizliği ortadan kaldırırken görüntüye doğallık, dolaysızlık ve basitlik kazandıran eşit kesimlerin yokluğunda diğerlerinden farklıdır.

Belirli bir saç yapısı için saç kesimi kaskadı

Kalın ve çok kalın saçlı sahipleri, kendileri için böyle bir saç kesimi seçmemelidir, çünkü kısa ağırlıklı teller iyi uymaz. Bu durumdaki ipuçları keyfi olarak kıvrılamayacak ve basamaklı saç kesimi oluşturulurken planlandığı gibi şekil hiç durmayacak. Bir kadına hacmin doğru yeniden dağıtılmasıyla ilgili birçok sorun vererek farklı yönlerde ortaya çıkabilirler. Bunun bir sonucu olarak, saç başının tamamı şekilsiz bir saç paspası gibi görünecektir.

Bu durumda, kaba saçlı bir kadın hala bu saç kesimini kendi başına yapmak isterse bir çıkış yolu vardır. “Donmuş çağlayanda” durabilirsiniz. Bu durumda ana uzunluk etkilenmeyecek ve kesilmeyecek, ancak uçlara yırtık bir görünüm kazandırılacaktır.

Doğal olarak kıvırcık ve yumuşak bir yapıya sahip saçlar söz konusu olduğunda, kaskad kolay, doğal ve düzgün bir saç kesimi seçeneği olacaktır. Bu, uzun saçlar için çok sayıda saç modeli fotoğrafı ile onaylanacaktır. Ancak bu, yalnızca bukleler büyükse ve uygun kurutma ile iyice düzleşirse mümkündür.

Bir kızın çok fazla kıvrılan saçları varsa ve permadan sonra bukleler gibi görünüyorsa, kaskad oluşturmak işe yaramaz. Bu saç kesimi iyi görünmeyecek çünkü ana geçişler çok kıvırcık buklelerde izlenmeyecek.

Bir fotoğraf

Bu saç kesimi gibi uzun saçlarda çağlayana bir alternatif

Saç uzunluğu iyi olan kadınlar, uzun saçlar için farklı saç modellerini güvenle seçebilirler. Çağlayanın mükemmel olduğu fotoğraflar bugün trend. Son birkaç yıldır, traş edilmiş bir tapınak da moda olarak kabul edildi. Bu cesur unsur, farklı uzunluktaki tellerle uyumlu olabilir, ancak özellikle uzun saçlı bayanlarda zıt ve etkileyici görünüyor. Cesur bir görünüm oluşturmak için, bukleleri bir kaskad ile birlikte parlak bir tonda yeniden renklendirmek en iyisidir.

Bu cesur saç modelinin tersi, “sesson” adı verilen retro bir saç kesimi olacaktır. Onun için, yarım daire biçimli ana hatlar, özellikle patlamalarda ve net çizgilerin varlığında karakteristik olarak kabul edilir. Kısaltılmış ön teller, uzun ense saçlarıyla uyumlu görünecektir. Bu saç modeli ile saç uzunluğunu omuz bıçaklarına kadar kaydedebilirsiniz.

Kısa saçlar için oluk (13 fotoğraf)

Saç için kefirli bir maskenin faydalı özellikleri ve sonuçları