Uzun saçlar için patlama ile en iyi saç kesimlerini inceliyoruz: fotoğraflar ve teknikler

Birden fazla nesil, uzun saçı kadınlık ve güzelliğin bir işareti olarak görür. Bu tür buklelerin bakımının çok zor olmasına rağmen, saçın uzunluğu, adil cinsiyet arasında hala talep görmektedir. Uygun tasarım olmadan en kalın tellerin bile sıkıcı ve daha az çekici göründüğünü belirtmekte fayda var.

2019’da uzun saçlar için saç kesimlerinde ne seçilmeli?

2019 güzellik dergilerinin bize sunduğu uzun saçlar için patlama olan katmanlı saç kesimleri, yumuşak ana hatlara sahip. Böyle bir saç kesimi için en popüler seçenek “Rhapsody”. Bu saç kesimi günlük şekillendirme gerektirmez. Yumuşak buklelerdeki saçlar, sahibinin omuzlarına düşerek nazik ve sevimli bir görüntü oluşturur. Başın taç bölgesinde ve elmacık kemiklerinde oluşturulan ek hacim, yüz hatlarını göze batmadan modellemenizi sağlayacaktır. Bu saç kesimini gerçekleştirme teknolojisi, saçın uzunluğunu korurken ve görünüm tipini vurgularken, konturun bireysel tasarımının mümkün olması nedeniyle farklı olabilir.

Ayrıca, yüz özelliklerini görsel olarak hizalamanıza izin veren asimetrik bir ayrılık ve uzun patlamalara sahip bir kadın saç kesimi de moda. Patlama ile uzun saçlar için saç kesimi fotoğrafı ile onaylandığı gibi, yüzü görsel olarak germek mümkün olacaktır. Bu bakımdan yuvarlak bir yüz varlığında bu saç modeli seçeneği güvenle uygulanabilir. Oval yüz şekline sahip kadınlara da çok yakışacaktır. Uzun kahküllü saç kesimleri, ince bukle yapısına sahip kadınlar için gerçek bir kurtuluş çünkü saça görsel hacim kazandırıyorlar.

2019’da uzun saçlarda, saç stiline giren uzun patlamalarla saç kesimleri oluşturabilirsiniz. Bu sezonun ana trendi bu. Yüksek bir alnınız veya uzun bir yüzünüz varsa, uzun bir patlama ideal olacaktır. Patlamalar düz olabilir, bu da gözlerin ifadesini vurgulayacaktır. Kare veya dikdörtgen bir yüz için harika olan eğik de olabilir.

Düz kalın patlamalara sahip saç modelleri, mükemmel pürüzsüz saçlar için uygundur. Ek olarak, patlamalar, örneğin alındaki belirgin kırışıklıklar gibi bazı kusurları mükemmel bir şekilde maskeleyecektir. Ayrıca kalın düz kaküller gözlere odaklanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, fotoğrafları internette görülebilen patlama ile uzun saçlar için saç kesimi, yalnızca görüntüyü güncellemekle kalmaz, aynı zamanda görsel olarak gençleşmenize de izin verir.

Bir tilki kuyruğu saç kesimi, önümüzdeki sezonun bir yeniliğidir. Moda tutkunları tarafından uzun süredir fark edilmesine rağmen, bu saç modeli patlama olmadan bile muhteşem görünüyor. Bu saç kesiminin adı, saç uçlarında tilki kuyruğunu taklit eden özel kenarlardan dolayı elde edilmiştir. Böyle bir saç kesimi için Latin harfi V şeklinde bir saç konturu çizilir. Etki, mükemmel pürüzsüz uzun bukleler üzerinde açıkça görülecektir.

Bir fotoğraf

Yıllar içinde popülerliğini kaybetmeyen uzun saçlar için saç kesimi

  • Çağlayan. Patlama ile fotoğrafları güzel olan uzun saçlar için bu katmanlı saç kesimi, uzun yıllardır modası geçmedi. Basamaklı saç kesiminin sağladığı çok yönlülük, gösteriş ve stil kesinlikle memnun edecek. Bu kriterlere göre, bu tür saç kesimi alaka düzeyini asla kaybetmeyecektir. Önümüzdeki sezon, bu saç modeli için özel çeşitli seçeneklerle öne çıkıyor. Pürüzsüz veya hacimli, asimetrik veya eşit – patlamalı uzun saçlar için bu saç kesimlerinin her biri “kaskad” tarzında yapılır ve bir kazan-kazan seçeneğidir.
  • Bob-araba. Patlama ile uzun bob, en iyi kadın saç modelleri sıralamasında hala lider durumda. Bu fotoğrafla onaylandı. Bu tür patlamalara sahip uzun saçlar için bir saç kesimi, insanlığın güzel yarısından sevgiyi hak eden inanılmaz derecede şık ve modaya uygun olacaktır.
  • Bere. Bu saç stilleri, olağanüstü kişiliklerin görünümünü değiştirmek için harika bir fırsat olarak kabul edilir. Tabanın yakınında kısa bir kabarık saç, arkadaki uzun tellerle birleştiğinde gerçekten şık ve sıra dışı bir çözüm. “Şapka” genellikle birkaç katman içerir. Böyle bir saç modeli yaratmanın ön koşulu, bob veya kare saç kesimi tarzında üst katmanın tasarımı olacaktır. Bu durumda, katmanlar arasındaki geçiş, adım adım veya daha yumuşak olarak telaffuz edilebilir.

Uzun saçlarda saç kesimi oluştururken patlama seçenekleri

  1. Kısa düz patlama. Saç stilinin böyle bir detayı her zaman modern olacaktır. Kısa bir kenar, yüzü mümkün olduğunca açacaktır ve cesur kızlar için tercih edilir. Parlak makyaj da harika bir ek olarak hizmet edebilir. Kısa patlamalar ve uzun saçlarda düz bir alt kenar ile basit bir saç kesimi kombinasyonu başarılı olacaktır. Bu seçenek dikkatli günlük bakım gerektirir. Teller, düz yerleştirilecek ve farklı yönlere yapışmayacak şekilde döşenmelidir.
  2. Uzun patlama. Patlamaların bu versiyonu bir düzine yıldan fazla bir süredir popülerliğini kaybetmedi. Bu durumda, patlamaların yoğunluğu farklıdır, ancak kilidin yapısına ve kadının zevkine bağlıdır. Böyle bir durumda kenar düz, eşit veya kemer şeklinde yapılabilir. Bu tür çerçeveleme, düz saç stilleriyle iyi uyum sağlar. Patlama ile uzun saçlar için saç kesimi fotoğrafları, patlamaların farklı çizgilere sahip olabileceğini gösteriyor – düz, eşit veya yuvarlak. Küçük, düz bir merdiven de uyumlu görünüyor. Bu saç stilinin uzun bir varyasyonu düz teller için uygundur ve ayrıca günlük şekillendirme gerektirmez. Sadece düzgünlüğünü dikkatlice izlemeniz gerekir.
  3. Yırtık kenarlı patlama. Yırtık bir saç modeli çerçevesi cesur bir gençlik seçeneğidir. Pürüzlü kenarlar “merdiven” ve “kaskad” saç modeli ile iyi gider. Bu durumda tonlama veya renklendirme ile ek çekicilik verilir. Özellikle keskin ve cesurca, yırtık patlamalar koyu renkli tellerle uyumludur. Hafif bir saç tonu, saç stilinin bu bölümünün düzensizliğini yumuşatır. Yırtık teller günlük şekillendirme gerektirebilir, aksi takdirde bir kadının yaratıcı saç modeli özensiz görünür.
  4. Eğik patlamalar. Bu tür saç modeli detayı, genellikle uzun saçlarda kademeli bir saç kesimi ile birlikte oluşturulur. Böyle bir patlama, özenli bakım gerektirmeden bir kadın üzerinde harika görünüyor. Her yaştan kız ve kadın için uygundur. Patlamaların eğimi ve yoğunluğu, görünümün doğasına bağlı olarak değişebilir. Eğimli bir çerçeve ile herhangi bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

Kısa saçlar için saç kesimi Fransız tüyü (24 fotoğraf)

Kışlık saç maskeleri saçlarınızı daha güzel ve sağlıklı hale getirecek