Uzun saçlar için kademeli saç kesimi nasıl oluşturulur?

Basamaklı saç kesimi, uzun saçlar için en popüler saç modellerinden biri olarak kabul edilir. Kilidi adımlamak ve katmanlamak, saçınızda çarpıcı bir bakım ve ihtişam etkisi elde etmenizi sağlayacak ve ayrıca çeşitli moda stillerde düzenlerseniz uzun buklelerin avantajlarını ideal olarak vurgulayacaktır.

Tip ve ana farklılıklar saç kesimi çağlayanı

Uzun saçlar için bir saç kesimi kaskadı birçok kadın için uygundur ve ana özelliği, saç uçlarının, sadece başın üst kısmı hariç, neredeyse tüm iplik uzunluğu boyunca yer almasıdır. Kuaförün saç yoğunluğuna göre hangisini inşa edebileceğini seçerken birkaç tür kaskad vardır. Üstte kısa saçtan, böyle bir saç kesimi oluştururken, alttan uzun tellere yumuşak bir geçiş oluşturulur. Bu tür bir saç modeli bir merdivene biraz benzeyebilir, ancak adımların şiddeti herhangi biri olabilir.

Kaskad, yüzün hatlarını düzeltebilir. Patlama aynı anda 2 işlevi yerine getirir: şık bir unsur olarak hizmet eder ve yüzün şeklini düzeltir. Uzun saçlar için saç kesimi aynı zamanda çok yönlü ve etkilidir. Kaskad sadece böyle bir saç modeli.

Patlama ile uzun saçlarda saç kesimi çağlayanı, karmaşık şekillendirme gerektirmez. Dereceli, klasik, iki kademeli ve yırtık versiyonları mevcuttur ve çeşitli boyama teknolojileriyle uyumludur. Kaskad, saç stiline modaya uygun detaylar eklenerek düzenli olarak değiştirilir.

Bir fotoğraf

Uzun saçlar için kaskad oluşturmak için çeşitli teknikler: çeşitleri ve açıklaması

  1. Çift kademeli. Uzun saçlar için bu kademeli saç kesimi tekniği en şık ve güzel. Bu saç stilinin ayırt edici bir özelliği, sadece dikey olarak değil, başın her yerinde saç kesimidir. Çift kademeli hacimli görünüyor. Sürekli buklelerle ilgilenirseniz, saç kesimi diğer modellerden daha ilginç görünüyor. Kaskadın katmanları saç stiline akıcı bir görünüm kazandıracaktır. Böylece ince saçlar sadece daha gür, ağır saçlar daha hafif hale gelecektir. Böyle bir çağlayana sahip yaramaz kilitler, tam bir düzen izlenimi yaratacağı için şekillenecektir. Sadece uzun saçların varlığında çift kademeli gerçekleştirilir. Böyle bir saç modeli için arkada çok sayıda kısa adım olmaması önemlidir, çünkü farklı bir durumda saç başın arkasına yapışır ve altta çok ince görünür. Üst ve alt tellerin kademeli uzunluğunda büyük bir farktan kaçınmak önemlidir. Çok kısa taç kıllarının şekillendirilmesi zordur. Saç kesimi kaskadına başlamadan önce yüzün şekline dikkat etmelisiniz. En önemlisi, dar, uzun bir yüz için çift kademeli bir kaskad uygundur.
  2. dereceli kaskad. Bu saç modeli, yumuşak ve fark edilmeyen geçişlerle yapılan adımlardan oluşur. Kademeli saç kesimi kavramı altında, uzun saçlar için bir kaskad, uçların belirli bir açıda kademeli olarak kesilmesi anlamına gelir. Bu teknik genellikle gür saçlı kadınlar tarafından kullanılır. Bu teknolojiyi kullanarak bir saç modeli oluşturmak hiç de zor değil. Böyle bir saç kesimi olan kadınlar daha genç görünür ve bu nedenle yaşlı kadınlar genellikle bunu tercih eder. Mezuniyet oluşturduktan sonra patlama ile uzun saçlar için saç modeli, saça görsel olarak hacim katacaktır. Bu durumda, alt katmanların uzunluğu değişmeden kalacaktır. Mezuniyet nedeniyle bukleler gerekli açıda düzleşecektir. Aynı zamanda, boyun görsel olarak daha uzun olacak ve bir kadının görüntüsü zarif hale gelecektir.
  3. asimetrik çağlayan. Saç stilinin bu versiyonu, farklı uzunluklarda tellerin yumuşak bir şekilde değiştirilmesiyle karakterize edilir. Üstte kısa ve uzun bukleleri birleştirebilirsiniz. Saç kesiminin özgünlüğü, inceltme açısı, patlamaların şekli ve mezuniyet sıklığı ile eklenecektir. “Adımların” değişiminin yoğunluğu da önemli bir rol oynayacaktır. Telin kısaltılması taçtan veya çeneden başlayabilir. Asimetrik olarak oluşturulan patlamalarla uzun saçlarda çağlayan saç kesimi, oval veya yuvarlak yüz şekline sahip kızlara yakışacaktır. Yanakların şişkinliğini gizleyecektir. Böyle bir çağlayanın modeli de akılda kalıcı detaylarla süslenmiştir. Orijinal patlamalar ve keskin köşeler, bu saç stilini diğer kaskad türlerinden en iyi şekilde ayırır. Böyle bir saç kesiminin tek olumsuz yanı, günlük stil ihtiyacıdır.
  4. Düzensiz çağlayan. Kademeli saç kesiminin bu varyasyonu, isyancılar ve orijinal kişilikler için uygundur. Böyle bir saç kesiminin karakteristik bir özelliği, alt ve üst tellerin uzunluğundaki büyük farktır. Kaskadın işlevi, düzensiz konturları yumuşatmanın yanı sıra çıkıntılı elmacık kemiklerini gizlemektir. Böyle bir saç kesimi düz ve dalgalı saçlarda güzel görünecek. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, asimetrik ve uzun bir patlamaya ihtiyacınız olacaktır. Yanlarda, silueti görsel olarak uzatacak olan saçlar çekilebilir. Yüze yakın saçları kıvırmak onu genişletir. Çenenin ağırlığı, içe doğru bükülmüş telleri gizleyecektir. Kısa saç, telleri köklerden baş aşağı kurutursanız ve tüm uzunluk boyunca bir ütü ile yürürseniz hacim oluşturur. Yırtık bir çağlayan, gizemli ve büyüleyici bir görüntü yaratacaktır. Böyle bir saç kesimi yapma teknolojisi, adım adım keskin geçişler oluşturmaktır. “Düzgünlük” etkisi düzensiz ipuçları yaratacaktır.

Uzun saçlar için kademeli saç kesimi oluşturma süreci

  • Balsam ve şampuan kullanarak başınızı iyice durulamanız gerekir. Düz bir tarakla, telleri tüm uzunluk boyunca taramanız gerekecektir.
  • Başın taç bölgesinin ortasında, bir sivri uç ile, gerekli uzunluğa göre ipliği ayırmanız ve kesmeniz gerekir. Bu iplik, gelecekte uzunluğu artan bir saç kesimi yapmanın gerekli olacağı temel haline gelecektir.
  • Tüm saçların yatay olarak bölgelere ayrılması gerekecektir. Bu, telleri kesme işlemini daha başarılı ve kolay hale getirecektir. Kesilen alan kalmalı ve kalan bölümler saç tokalarıyla sabitlenmelidir.
  • Yavaş yavaş, tel tel, saç tabana kadar çekilmeli ve kesilmelidir.
  • Geçişlere netlik kazandırmak için her bir yırtığın hassas bir şekilde kenarları gerçekleştirilir.
  • Bu saç stilinin bütünlüğü ve bütünlüğü için saçta incelme oluşturulur. Ayrıca saça ekstra hacim kazandırır.

Kısa saçlar için saç modeli şelalesi (11 fotoğraf)

Jelatin saç maskesi: kanıtlanmış tarifler ve yorumlar