Uzun saçlar için her gün için hızlı ve kolay saç modelleri oluşturuyoruz

Uzun saçlar için her gün güzel ve zarif saç modelleri yaratmayı öğrenen bir kadın, kendi imajını değiştirebilecek. Adım adım talimatları izlerseniz, her saç stilini oluşturmanın özelliklerini anlamak kolaydır.

Günlük giyim için at kuyruğu saç modelleri

 • Yöntem 1. Saç taranır, başın taç bölgesindeki tellere özellikle dikkat edilir. Bundan sonra, uçların bükülmesi ve patlamaların bir tarafa döşenmesi gerekir. Patlamaların kendileri uzunsa, düzgün bir şekilde sarkmaları için onları taramaya değer. Bu saç modelini oluştururken kuyruğa takmak mümkün olacaktır. Daha sonra bir kuyruk oluşturulur ve elastik bir bantla sabitlenir. Bu durumda, başın üstünü hafifçe kaldırmak ve kuyruktan biraz serbest bırakmak önemlidir. Bir tarakla bu tür bir şekillendirme yaratmanın bir sonraki aşamasında, saçınıza düzgünlük ve hafif pürüzsüzlük eklemeniz gerekir. Bundan sonra, bağlı kuyruğun altından bir iplik ayrılır ve bir spiral şeklinde bükülür. Bükülmüş bir tel, ucu bir saç tokası veya görünmez ile sabitleyen elastik bandı sarmak zorunda kalacaktır.
 • Yöntem 2. Uzun saçlar iyi taranır ve düzgün bir at kuyruğunda toplanır. Tüm saç şoku daha sonra kuyruktan aşağıdan yukarıya doğru çekilir. Üstte bulunan saç bir yelpazeye benzemelidir. Güzelce düzleştirilmeleri ve taranmaları gerekecek. Ayrıca, kuyruğun uçlarından sıradan at kuyruğu veya balık kuyruğu örülür.
 • Yöntem 3. Saçın iyi taranması gerekecektir. Saçınızı yıkadıktan sonra her gün uzun saçlar için saç modelleri oluşturulursa, kurutmanız gerekir. İyi bir bukle yığını yaparak bu stilin yaratılmasına patlamalarla başlamaya değer. Tarak yardımı ile taç düzleştirilir. Aynı zamanda, yapağının hacmini korumaya çalışmak önemlidir. Daha sonra, kuyruğu toplamak ve sıkı bir elastik bant ile sabitlemek için başın ortasının üzerindedir. Bundan sonra, kuyruktan küçük bir iplik ayrılır ve etrafına elastik bir bant sarılır. Bir saç modeli oluşturmanın bir sonraki aşamasında, kuyruk kılı birkaç parçaya bölünür. İlk olarak, alt telleri taramaya ve muhteşem bir şekilde döşemeye değer. Daha sonra saçlar önce ortadan sonra yukarıdan taranır ve serilir. Kuyruğun üst kılları, sonuç gür hacimli bir paspas olacak şekilde şekillendirilmiştir. O zaman sadece bir tarakla tellerin arasından geçmek kalır. Böylece, taranmış tellerin ekstra kabarıklığını gidermek ve bu saç stilini bir şekillendirici madde ile işlemek mümkün olacaktır.

Örgü-spirallerden ilginç günlük saç modeli

İlk olarak, başın tepesini taramak en iyisidir. Saçı 2 yarıya ayırdıktan sonra, at kuyruğunu birbirine paralel olarak aynı yükseklikte tutturmaya değer.

Ayrıca, bu tip uzun saçlar için her gün için saç modelleri, bir kuyrukta spiral bir örgü oluşturulmasını gerektirir. 2 parçaya ayırarak, aynı yönde hareket ederken her bir ipliği bir spiral şeklinde bükmeniz gerekecektir. Bundan sonra, saçın her iki kısmı tek bir spiral halinde bükülür ve elastik bir bantla sabitlenir.

İkinci kuyruk ile benzer bir prosedür gerçekleştirilir. Bundan sonra, önce “sepet” teknolojisini kullanarak sabitleyerek birbiri ardına spiral başlatmanız gerekecektir. Daha sonra aynısı ikinci spiral ile yapılır. Elastik bandı saçınızla gizlemek önemlidir. Saç modeli hazır olduktan sonra, geriye kalan tek şey güzel örgüyü düzeltmek, saç stilini sabitleme verniği ile püskürtmek.

Kendiniz yapabileceğiniz her gün için saç modelleri

 1. Çapraz Fransız örgülü bir topuz. Uzun saçlar için bu saç modeli her gün için kolayca oluşturulur. İlk önce kulağın üstünde sol ve sağdan büyük bir iplikçik almanız gerekecek. Daha sonra, bu ipliği 3 küçük parçaya bölmeye ve bunları normal bir örgü dokuma sürecinde olduğu gibi bağlamaya değer. Bir sonraki adımda, yanlara küçük saç tutamları eklemeniz, bu şekilde bir Fransız örgüsü örmeniz gerekir. Yan teller her zaman merkezi tellerin üzerine yerleştirilmelidir. Dokuma örgüler kesinlikle çapraz olarak yapılmalıdır. Bu dokuma kulağın altında biter. Tüm yan şeritler örgüye dokunabildiğinde işlem durmalıdır. Çapraz örgü bir yan kiriş ile biter. Bunu yapmak için yan kuyruk kulak seviyesinde toplanır. Bir demet oluştururken, bukleleri elastik bandın etrafına sarmanız ve görünmez bir şekilde dikkatlice sabitlemeniz gerekir. Kiriş zayıflayabilir, çünkü bu saç stiline hafif bir ihmal katacaktır. Dilerseniz yaratıcı bir karmaşa efekti oluşturabilirsiniz. Tüm manipülasyonların sonunda, uzun saçlar için bu saç modeli her gün vernikle sabitlenir.
 2. Pürüzsüz saç modeli. Bu saç modeli için öncelikle saçınızı yıkamanız gerekiyor. Su sıcaklığı 40 dereceyi geçmemelidir. Saçları yıkadıktan sonra, onlara ekstra yumuşaklık kazandırmak için bir balsam ile durulanır. Kuru ve yaramaz bukleleri şekillendirmek kolay olmayacak. Şekillendirmenin başında saç yağı kullanmalısınız. Onları hasardan korur. Daha sonra, saç bir topuzda toplanır. Bundan sonra, başın arkasında bir kuyruk oluşturulur, ardından teller küçük dişli bir tarakla taranır. Saça vernik iyi püskürtülür ve demet dikkatlice sabitlenir.
 3. Halat. Uzun saçlar için her gün için bu saç modeli, yüksek bir at kuyruğu varlığında oluşturulur. Kuyruk 2 eşit parçaya bölünmeli, ardından saçı jel ile yağlayın ve iki sıkı demet halinde bükün. Böyle bir turnike saat yönünün tersine bükülmelidir. Elde edilen demetler tek bir demet halinde bükülür ve elastik bir bantla sabitlenir. Bu tip saç modeli saç spreyi ile sabitlenmelidir.

Bir fotoğraf

Romantik topuz saç modeli

 • İlk olarak, uzun saçlı böyle bir saç modeli için, her gün köklerde bir kabarık oluşturulur.
 • Ayrıca, her iki taraftan ince bir kıvrım ayrılır ve her biri geri sarılır. Aynı zamanda ortada bir malvinka ile sabitlenirler.
 • Bir sonraki adım, kıvrımı her iki taraftaki dönüşümlü olarak ayırmaktır. Oluşturulan malvinka’yı örmek zorunda kalacaklar.
 • Saçın uçları serbest uçuşta kalır.
 • Bağlar mutlaka saç tokalarıyla sabitlenir, çünkü farklı bir durumda saç modeli daha hızlı dağılır.
 • Tüm manipülasyonların sonunda, sadece uçları biraz bükmek kalır ve saç modeli hazır.

30 yaşında kadınlar için kısa saç kesimi (28 fotoğraf)

Mayonez Saç Maskesi – Saç Uzaması İçin