Uzun saçlar için düğün saç modeli: en güzel seçenekler

Uzun saç, gelin için bir saç modeli oluştururken herhangi bir fanteziyi gerçekleştirmenize izin verecektir. Ancak en başarılı stil seçeneğini bile seçerken, gelin ve damadın imajının gerektirdiği bazı nüansları dikkate almak önemlidir. Uzun saçlar için bir düğün kutlaması için mükemmel saç stilini seçmek için, günümüzde düğün modasında popüler olan trendleri ve moda stillerini bilmeniz gerekir. Buklelerin güzelliğine ve lüksüne gelince, bu uzunluk saç stiline muhteşemlik katmayı mümkün kılar.

Bir düğün için saç modeli seçmenin ana kriterleri

  1. Kızın ince ve minyatür yüz özelliklerine sahip olup olmadığı, büyük buklelerin varlığıyla şekillendirmeye değer. Bu tür düğün saç modelleri büyük talep görüyor. İnternette böyle bir stile sahip uzun saç fotoğrafları var ve bukleli saç modelinin havadar göründüğünü doğruluyorlar.
  2. Gelin kaba yüz özelliklerine sahipse, büyük olasılıkla fikrini uzun saçlar için daha yumuşak bir saç modeli lehine değiştirmelidir. İdeal olan düğün saç stilleri olan fotoğraflar, bu tür bayanlara mevcut eksikliklere odaklanmamalarını sunuyor. Aynı zamanda, aksine, mütevazı saç modelleri kıza güzel bir görünüm kazandırır. Bu tür gelinler için harika bir çözüm, ek aksesuarların eklenmesidir. Renkli saç tokaları ve çiçekler zarafet görünümü verir. Aynı zamanda, aksesuarlar en iyi şekilde yanlara değil arkaya yerleştirilir, çünkü bu sadece yüzü “büyütür”.
  3. Uzun bir yüz şeklinin sahipleri, kendilerine hacimli bir düğün stili yaratmamalıdır. Bu tür saç modelleri sadece komiklik katacak ve gülünç ve komik görünecek.
  4. Saçınızı patlamalara ve yanaklarınıza tararsanız, yeni evlilerin uzun burnu görsel olarak gizlenebilir.
  5. Gelinin yüksek alnını gizlemek için kakül yapabilirsiniz. Bu durumda, asıl şey, gelecekte saç tellerinin çok kesik görünmemesine izin verecek olan saç kesim çizgisinin doğru şekilde uygulanması olacaktır.

Düğün kutlaması için uzun saçlar için klasik saç modeli

Düğün saç stilleri oluştururken klasik tarzın popülaritesi, zamana veya aktif olarak değişen moda trendlerinin etkisine tabi değildir. Gelinin başındaki klasik kompozisyon, doğasının incelik ve zarafetinin somutlaşmış hali olabilir. Detayların alçakgönüllülüğü ve formların ciddiyeti ile ayırt edilen düzgün stil, ana odağı yüzdeki makyaja kaydıracak.

Bir saç düğümü veya geleneksel bir deniz kabuğunun yanı sıra bükülmüş ve düzgün bir şekilde şekillendirilmiş bukleler, boyun çizgilerinin hassasiyetini ve omuzların yumuşak, kadınsı kıvrımını vurgular. Fotoğrafları gözü büyüleyen uzun saçlar için düğün saç modelleri, kulaklarda büyük, uzun küpeler veya lüks bir kolye veya kolye şeklinde şık bir ek olabilir. Gelin için stil oldukça yükseltilmiş bir topuz ise, o zaman tam bir güvenle, yapay elmaslar veya incilerle süslenmiş zarif bir taç veya saç tokası ile süslenebilir.

Bir fotoğraf

Uzun saçlar için saç modelleri ile gelinin narin ve kırılgan bir görüntüsünü oluşturmak

Günümüzde modern gelinler giderek daha mütevazı, romantik bir görünümü tercih ediyor ve bu da bir düğün saç modelinin oluşturulduğu anda rol oynuyor. Uzun saçlar için saç modelleri olan fotoğraflar her dergide görülebilir. Ancak, görüntüye zarafet katmak için, bir saç modeli seçmenin ana kriterlerinin, oluşturulan stile hafiflik ve hassasiyetin getirilmesi olacağı anlaşılmalıdır. Bu tür düğün saç stillerinin temeli yumuşak ve pürüzsüz çizgilerdir. Hafif dalgalar, havadar bukleler veya sofistike küçük bukleler – bunlar tam olarak romantizm veren stillerdir. Bu durumda, saç hem gevşek hem de hafifçe toplanmış olabilir.

Çiçekler, özellikle romantik bir saç modeli oluştururken bir gelin için en iyi süslemelerden biridir. Hem canlı hem de yapay olabilirler. Bir kadın dekor olarak taze çiçekler kullanmak istiyorsa, çiçekçilerin saçlarında hangisinin daha uzun süre “hayatta kalacağı” konusundaki tavsiyelerini unutmayın. Saç stillerini süslemek için doğal çiçeklere mükemmel bir alternatif, ipekten yapılmış yapay çiçeklerdir. Burada, resmi evliliğin bir düğün töreninden önce geldiği bir durumda romantik bir düğün saç modelinin uygun olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Uzun saç ve retro düğün saç modeli

Modern modanın geçmiş yıllara olan düzenli çekiciliği, günümüzde oluşturulan düğün saç modellerinin tasarımına da yansımıştır. 50’li ve 60’lı yılların tarzındaki saç kompozisyonları, kabarık veya baş üstü teller ve saç parçaları kullanıldığında her zaman yüksek şekillendirmedir. Retro bir saç modeli oluşturmaya başlamadan önce saçınızı saç kurutma makinesi veya düzleştirici ile düzleştirmeniz gerekir. Orijinal eski saç modelini “denemek” için, evde kendiniz yaparak deney yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, başın arkasının altına klasik bir at kuyruğu örülür. Aynı zamanda, yanlarda ve önlerde, saçın küçük bir kısmını serbest bırakmanız gerekir. Kuyruktaki bukleler bir saç maşası ile sarılır, ardından birbirleriyle iç içe geçerler. Aynı zamanda, telin uçları gizlenmelidir. Bunu yapmak için kuyruğun altına sarılırlar ve saç tokalarıyla sabitlenirler. Kuyruğun dışında kalan bukleler de kıvrılmalı ve başın arkasına saç tokalarıyla sabitlenmelidir.

Bir düğün için herhangi bir retro saç modeli yaratırken son dokunuş takı seçimidir. Bu tür saç stilleri için seçeneklerden biri, soğuk dalgalarla şekillendirme veya bir dalgaya yerleştirilmiş patlamalarla pürüzsüz şekillendirme.

Asimetrili saç kesimi: arkadan görünüm (31 fotoğraf)

Saçın tarifi basit olan hardal maskesinin iyileştirici etkisi var.