Saçları dulavratotu yağı ile saç maskesiyle tedavi ediyoruz

Dulavratotu bazlı saç maskeleri hazırlamak için kullanım ve tarifler için birçok teknoloji var. Bu tür maskelere çeşitli bileşenler eklenir: yumurtalar, süt ürünleri, yağlar, tentürler, bitkisel kaynatmalar. Bileşenleri seçerken, ev yapımı dulavratotu yağı saç maskesinin hangi amaçla kullanıldığını anlamak önemlidir.

Saç için dulavratotu yağının amacı

Dulavratotu yağının en temel amacı saç dökülmesine karşı mücadeledir. Bu bileşen, saç köklerini güçlendirirken, saç dökülmesini önleyen başın köküne etki eder. Dulavratotu yağı ayrıca kafa derisinin hücresel dolaşımını iyileştirir, böylece köklerin vitamin ve oksijenle beslenmesini arttırır. Bu tür başka bir bileşen, donmuş soğanları büyümeye ve gelişmeye zorlayarak uyanmalarına katkıda bulunur. Dulavratotu yağı kullanmak saçınıza kalınlık kazandırmak için etkili bir yöntemdir. Bu araç, kel yamalar ve kel noktalar zaten fark edildiğinde, en ilerleyici alopesi ile bile yardımcı olur. Sürekli yağ kullanımı, yeni genç tellerle kel noktaları sıkılaştırır.

Dulavratotu yağı saçları yeniler ve gelişmiş metabolizmalarını destekler. Bu da bunun yerine sağlıklı ve genç dokunun oluştuğu ölü hücreleri yok etmenizi sağlar. Bu bağlamda, dulavratotu yağının önemli bir rol oynadığı bir saç maskesi çok faydalıdır. Ayrıca bu bileşen, perma veya boyama sonrası saçları iyileştirmenin en etkili yollarından biridir.

Dulavratotu yağı ayrıca antimikrobiyal ve bakterisit özelliklere sahiptir. Bu araç sayesinde, mantar kuruluğunun ve kafa derisinin dökülmesinin üstesinden gelebilirsiniz. Dulavratotu yağı tahrişi ve kaşıntıyı nazikçe giderir, iltihaplı odakları giderir. Bu inanılmaz ürün aynı zamanda sebore ve kepeğe neden olabilecek bakterilerin büyümesini de engeller. Bu tip yağ, bir aylık sürekli kullanım için sorunları ortadan kaldırır.

Dulavratotu yağı, kuru, bölünmüş ve kırılgan uçlar üzerinde harika bir etkiye sahiptir. Saçın yapısı üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, onu daha sağlıklı ve daha yoğun hale getirir. Evde kullanılan maskelerin bileşimindeki yağ, saçın pullarını ve uçlarını kapatır, böylece pürüzsüz, parlak ve ışıltılı hale gelirler.

Dulavratotu yağının bileşiminde büyük miktarlarda bulunan askorbik asit, saçı korur, yüzeyinde ince, ağırlıksız bir film oluşturur. Bu koruyucu bariyer bukleleri çevresel faktörlerin etkisinden korur: hava ve termal yükler. Dulavratotu yağı sadece saç telini kalınlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bukle sayısını da arttırır. Bu bağlamda, bu tür bir yağla yapılan tam tedavi, saçı 1,5 kat daha kalın hale getirecektir.

Dulavratotu yağı aynı zamanda farklı yönlere yapışan yaramaz ve sert saçlarla mücadelede de kullanılır. Bu yağ türü onları daha yumuşak, pürüzsüz ve daha esnek hale getirecektir. Dulavratotu yağı ile ev yapımı maskeler saçın bu şekli uzun süre korumasına izin verecektir. Saç modelleri bu şekilde daha uzun süre dayanır.

Dulavratotu yağı, saçın doğal gölgesini korumaktan sorumlu olan doğal melanin üretimini daha da artırır. Bu, gri saçların erken görünümünü önlemeyi mümkün kılar.

Dulavratotu yağı bazlı hangi maskeler etkilidir?

  1. Dulavratotu yağı + yumurta + limon. Kırılgan ve kuru bukleler için bu tür saç maskeleri uygundur. Böyle bir çare şeklinde dulavratotu yağı, telleri güçlendirecek, vitaminlerle doyuracak ve aynı zamanda eski parlaklıklarını geri kazanacaktır. Bir maske oluşturmak için 1 yumurta sarısı, 3 yemek kaşığı dulavratotu yağı, 2 yemek kaşığı bal ve 1 limon suyuna ihtiyacınız var. Tellere bu tip bir maske uygulanır, bundan sonra kafa bir filmle sarılmalı ve bir havluyla sarılmalıdır. Saçın ısınması nedeniyle, kafa karışımla iyice doyurulacaktır. Böyle bir maske yaklaşık 40 dakika yaşlandırılır, ardından soğuk suyla yıkanır ve kafa şampuanla yıkanır.
  2. Dulavratotu yağı + bal + limon. Bu maske saç dökülmesine karşı tasarlanmıştır ve kemoterapi görmüş kızlar için uygundur. Çare kullanımının etkisi, yalnızca maskenin bir ay boyunca haftada bir sistematik olarak uygulandığı durumda beklenmelidir. Temiz bir kapta maske yapmak için 2 yemek kaşığı dulavratotu yağını 2 yemek kaşığı bal ve limon suyu ile karıştırın. Elde edilen kütle, bal tamamen eriyene kadar bir su banyosunda ısıtılır. Kitle soğuyana kadar beklemeye değer ve ancak o zaman yumuşak masaj hareketleriyle maske kafa derisine sürülür. Daha sonra baş havlu ile sarılır ve maske 1,5 saat yaşlandırılır. Bu sürenin sonunda karışım kafadan yıkanır.
  3. Dulavratotu yağı + soğan. Böyle bir ev ilacı oluştururken, ampul yulaf ezmesi durumuna ezilir. Ardından, elde edilen karışımdan 4 yemek kaşığı alın ve 2 yemek kaşığı dulavratotu özü ile karıştırın. Bu kütle başın köküne ve sadece kirli kafaya sürülmelidir. Maskeyi kafanızda 30-60 dakika bekletin, ardından yıkayın.

Saç yağı: çeşitleri ve doğru kullanımı

Eğik patlamalarla mezun bob (29 fotoğraf)