Saçlar için sütlü maske: bukleler için en iyi beslenme

Süt ürünleri, sırayla saç yapısının temeli olarak kabul edilen çok miktarda protein içerir. Süt, gereksiz boşlukları doldurarak tüm mikro çatlakları ortadan kaldırabilir. Bu alet sayesinde saçlar pürüzsüz olacak, ışığı daha parlak yansıtmaya başlayacak ve daha parlak hale gelecektir. Ayrıca süt, iyileştirici bir madde olarak kabul edilen nikotinik asit başta olmak üzere B vitaminleri içerir. Bu tür faydalı maddeler saçı güçlendirecek, koruyucu özelliklerini artıracak ve ayrıca kepek oluşumunu önleyecektir. Ek olarak, süt saç üzerinde bukleleri çeşitli olumsuz çevresel faktörlerden koruyacak koruyucu bir film oluşturur.

Süt bazlı maskeler nasıl doğru kullanılır?

  • Saçlar için sütlü maskenin doğru bir şekilde hazırlanabilmesi ve bir çare haline gelmesi için, bu amaçlar için sadece ev yapımı süt kullanılması gerekir. Elinizde değilse, mağazadan satın alınan sütü alabilirsiniz, ancak saç restorasyonu üzerindeki etkisi minimum olacaktır.
  • Farklı tipteki saçları tedavi ederken, belirli bir süt kullanmaya değer. Yağlı tip bukleler yağsız inek sütü bakımı için uygundur. Kuru saç tipi için yağlı keçi veya inek sütü kullanmak en iyisidir.
  • Saç maskesi yapılırken soğuk süt alınmasına gerek yoktur. Sıcak bir duruma getirmek önemlidir.
  • Köklerden uçlara saçlar için bir süt maskesi uygulanır. Ayrıca saç uçlarının bir süt ürününe batırılmasına veya saç derisine sürülmesine izin verilir.
  • Böyle bir maskeyi 20 ila 60 dakika arasında tutmak gerekir. Şampuanla yıkanır, ayrıca ılık su veya bitki kaynatma ile durulanır.
  • Daha büyük bir etki elde etmek için, böyle bir ürünü saça haftada iki kez uygulamak gerekir. Bu tür bir işlem 1-2 ay sürer.

Sütlü saç maskeleri için tarifler nelerdir?

Bal ile. 1 yemek kaşığı doğal balı 3 yemek kaşığı süt ile birleştirerek su banyosunda ısıtmak gerekir. Üzerine 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyerek bu bileşimi kalınlaştırmak önemlidir. Daha sonra, kütle 30 dakika boyunca ılık bir yere gönderilir, ardından buklelere uygulanabilir. Başa sütlü bu saç maskesi uygulandıktan sonra, onu sarmanız ve yarım saat sonra bileşimi saçtan yıkamanız gerekir.

Bir yumurta ile. Bir maske oluşturmak için 2 yemek kaşığı. bal kaşığı 100 mililitre sütte yetiştirilir. Çırpılmış yumurta sarısı da oraya eklenir. Kütle iyice karıştırılmalı ve içine 1 yemek kaşığı zeytinyağı dökülmelidir. Böyle bir sütlü saç maskesi köklere uygulanır ve buklelerin tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Bu maskeyi saçınızda 40 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız gerekecektir.

Bitkisel yağ ile. 3 yemek kaşığı yoğurtla karıştırılmış 1 yemek kaşığı dulavratotu, hint ve zeytinyağını alın. Bu karışım bir su banyosunda ısıtılmalı ve saça uygulanmalıdır. Uygulamadan 1 saat sonra maske ılık su ile yıkanır. Bu karışımın kuru ve hasarlı buklelerin varlığında kullanılması önerilir.

Çavdar ekmeği ile. 200 mililitre ılık sütle üç parça çavdar ekmeği dökülür. Kırıntı şiştikten sonra üzerine 1 yemek kaşığı hint yağı eklenir. Bu maskeyi iyice karıştırın ve telin tüm uzunluğu boyunca uygulayın. Daha sonra kafa ılık bir havlu ile sarılır ve 20 dakika sonra karışımı kafadan ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu bileşim saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalanlar tarafından kullanılır.

Tuzlu mu olsun. 100 mililitre süt ısıtılmalı ve 2 çay kaşığı tuzla seyreltilmelidir. Bu durumda hem sıradan hem de deniz tuzu kullanabilirsiniz. Bu bileşim saçın tüm uzunluğu boyunca uygulanır ve kafada 10-15 dakika kalır.

Aloe suyu ile. Aloe suyu ve sütü eşit oranlarda birleştirmek gerekir. Bu karışıma yumurta akı ve bir çay kaşığı konyak eklenir. Ardından, maske iyice karıştırılır ve saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Bu maskeyi 1 saat bekletin. Bu ilaç sadece çok yağlı saçlar için uygundur.

Limonlu. İyi ısıtılmış sütte (100 mililitre miktarında), bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. İçecek kıvrılır, ardından 2 yemek kaşığı bal eklenir ve bileşimi saça uygulayın, ardından 20 dakika sonra yıkayın. Bu maske kepekten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Maya ile. Canlı mayayı (2 yemek kaşığı) ılık sütte (6 yemek kaşığı) eritin. Olgunlaşması için ılık bir yerde bırakın, ardından ılık bal (2 çay kaşığı) ekleyin ve saça uygulayın. 30 dakika sonra maskeyi yıkayın. Bu bileşim saçın büyümesini hızlandıracaktır.

Hardallı. Bira mayası ve şekeri sütte seyreltin (100 mililitrede bir çorba kaşığı maya ve şeker alın). Olgunlaştıktan sonra (yaklaşık 15 dakika sonra), bileşime bir yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı kuru hardal ekleyin. Maskeyi tellerin tüm uzunluğu boyunca uygulayın ve 20 dakika bekletin ve ardından ılık suyla durulayın.

Jelatin ile. 100 mililitre ılık sütte 1 yemek kaşığı jelatini seyreltin. İstenirse, maskeye birkaç damla A vitamini ekleyin, iyice karıştırın ve saça uygulayın. 30 dakika sonra maskeyi yıkayın.

Saçlar için çay ağacı yağı: bukleler lehine kullanın

Erkek grunge saç kesimi (30 fotoğraf)