Saçlar için ekşi krema ile maske: temel yemek tarifleri

Ev yapımı ekşi krema saç maskelerinin oluşturulması çok kolaydır ve ayrıca hoş bir hafiflik hissi verir ve tellerde yağ olmaması ile ayırt edilirler. Aynı zamanda, bu tür ev ilaçları saçı bol miktarda nemlendirir ve başın kökünü güçlendirir. Bu bağlamda, kuru tellerin sürekli bakımına ek olarak, bir kadın, ekşi krema maskesi ile hasarlı bukleleri geri kazanma fırsatına sahiptir.

Ekşi kremada bulunan A vitamini, saç derisinin oksidatif ve indirgeyici fonksiyonlarını iyileştirecek ve ayrıca saçı oluşturan proteinin üretimini harekete geçirecektir. Ayrıca, bu madde metabolik süreçleri düzenleyecek, hücre zarlarını daha güçlü ve daha kalın hale getirecek, ayrıca hücre yaşlanmasını yavaşlatacak ve buklelerin büyümesini hızlandıracaktır.

Doğal ve oldukça etkili bir antioksidan olarak kabul edilen ekşi kremadaki C vitamini, kafa derisini tonlandıracak ve kan dolaşımını iyileştirecek karbonhidrat hücresel metabolizmasının düzenlenmesinde rol oynayacaktır. Ayrıca bu madde sayesinde doku yenilenme süreçleri başlayacak ve bu sayede teller dış tahriş edicilerden ve enfeksiyonlardan korunmuş olacaktır. Bu vitamin sayesinde, kırılgan ipliklerin ve bölünmüş uçların hızla iyileşeceği için kesintisiz protein ve lipit üretimi sağlanır.

Ekşi krema ayrıca proteinlerin, yağların, amino asitlerin hücresel metabolizmasında aktif olarak yer alan PP vitamini içerir. Bu, doku solunumunu kolaylaştırır, biyosentez sürecini aktive eder, kafa derisinin kan dolaşımı ile ilgili sorunları ortadan kaldırır ve kan damarlarını genişletir. Ayrıca, bu madde mikro dolaşımı iyileştirmeye ve yıllardır biriken buklelerden toksinleri ve ağır metalleri temizlemeye yardımcı olur.

Ekşi kremada büyük miktarlarda bulunan E Vitamini, en cansız tellere esneklik ve güç verecektir. Bildiğiniz gibi hücre zarları oksitlenir ve bu nedenle ne kadar güçlü olurlarsa saçlar o kadar güzel görünür.

Ekşi krema ürününde de bulunan eser elementler nemlendirici özelliklere sahiptir. Ve bu da bukleler için çok kullanışlıdır.

 1. Ekşi kremalı bir maske, besin konsantrasyonu açısından, yaratılışında ev menşeli bir ürün kullanılmışsa ve bir mağazadan satın alınmamışsa, diğer saç maskeleri türleri arasında kazanan olmaya devam eder. Bu bağlamda, doğal ekşi kremadan bir maske hazırlamak mümkünse, onu kullanmalısınız.
 2. Kuru saçları nemlendirmek için yağ içeriği yüksek (% 25’ten fazla) ekşi krema kullanmalısınız.
 3. Büyümeyi hızlandırmak veya yağ tellerinin kaybını durdurmak istiyorsanız, yağ oranı düşük (%15’ten az) bir üründen ekşi krema maskesi hazırlanmalıdır.
 4. Kendi saçınıza özen göstererek ve normal bukleleri tamamen besleyerek, ortalama yağ içeriğine sahip (% 15 ila 25) ekşi krema bazlı maskeler oluşturmaya değer.
 5. Ekşi krema ürünü tek başına nadiren alerjiye neden olabilir, ancak diğer bileşenler genellikle maskeye dahil edilir. Bu tür bileşenlerin küçük bir içeriği bile kafa derisinin durumunu olumsuz yönde etkileyebilir ve buklelerin görünümü de buna bağlıdır. Bu konuda öncelikle kendi oluşturduğunuz ekşi krema maskesini bileğinizin iç kısmında denemeniz şiddetle tavsiye edilir. Ciltte olumsuz bir reaksiyon oluşmadıysa, karışım saç için de kullanılabilir.
 6. Ekşi kremanın saçı biraz hafifletebileceği gerçeğini göz önünde bulundurmaya değer ve bu nedenle, yakın zamanda boyanmış bukleler için ekşi krema ürünü kullanarak, maskeyi uyguladıktan sonra gölgenin ne kadar değişeceğini anlamanız gerekir. Bunu yapmak için maske önce ayrı bir ipliğe uygulanır.
 7. Ekşi krema ile bir saç maskesi oluşturulduğunda, tüm malzemelerin bir blender ile çırpılması tavsiye edilir. Bu, topakların ortaya çıkmasını önlemek için gereklidir.
 8. Ekşi krema maskeleri evrenseldir, çünkü bukleler uygulamadan önce yıkanabilir veya kirli bırakabilirsiniz. Bu, sonucu hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Yapmaya değer tek şey, telleri biraz nemlendirmektir. Bu sayede ekşi kremayı saçın tüm uzunluğu boyunca eşit olarak dağıtmak mümkün olacaktır.
 9. Ekşi krema, saç derisini güvenli bir şekilde tedavi edebilir, hatta köklere sürtebilir. Bu maske masaj yaparak, yumuşak hareketlerle uygulanır. Özel bir tarak kullanarak ekşi kremayı buklelerin tüm uzunluğu boyunca kolayca ve hızlı bir şekilde dağıtabilirsiniz. Uçlara gelince, hazırlanan kütle ile bolca nemlendirilmeleri gerekir.
 10. Tüm süt ürünleri, içerdikleri bileşenlerin aktivitesini uyandıran ısı gibi. Bu konuda kafanıza ekşi krema maskesi uyguladıktan sonra duş bonesini takıp başınızı havlu havluya sararak ısıtmanız gerekir.
 11. Ekşi krema güvenli bir ürün olarak kabul edilir ve bu nedenle maskeye maruz kalma süresi oldukça uzun olabilir. Bu, ürünün saf haliyle kullanılması durumunda mümkündür. Geceleri saçlar için aktif olarak ekşi krema kullanın. Saç maskesinin bileşiminde başka bileşenler de varsa, maruz kalma süresi 20 ila 60 dakika arasında sınırlı olacaktır.
 12. Bu maske türü ılık su ve şampuanla kolayca yıkanabilir. Bu prosedürler haftada bir veya iki kez yapılabilir, ancak 15 maskeden fazla olamaz. Bundan sonra saçınızı dinlendirmeli veya başka bir temel ürüne geçmelisiniz.

Normal saçlar için. Böyle bir ekşi krema maskesi hazırlamak için 2 yemek kaşığı ekşi krema ile 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırmanız gerekir. Yarım çay kaşığı buğday tohumu yağı da alınarak karışıma ilave edilir. Bu tarif, bukleleri mümkün olduğunca güçlendirmeye yardımcı olacak ve metabolik süreçlerini iyileştirecektir.

Kuru saçlar için. Saçlar için ekşi krema içeren bu tür maskeler basitçe hazırlanır. Bunun için küçük bir avokado ezilir ve ardından 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 4 yemek kaşığı ekşi krema ile karıştırılır. Elde edilen kütle, ıslak saça 20-30 dakika uygulanır, ardından yıkanır. Böyle bir maskenin kullanılması, çok kuru teller için hidrasyon ve beslenmeyi garanti eder.

Saçlar için kerastase yağı: incelemelerde kanıtlandığı gibi

Kısa saçlar için ilk saç kesimi (24 fotoğraf)