Saçlar için çay ağacı yağı: bukleler lehine kullanın

4 dk. 11

Evde saç bakımı için esansiyel yağların kullanılması her zaman önemlidir ve bu nedenle bunları kesinlikle kozmetik ürünlerinize dahil etmelisiniz. Çay ağacı esansiyel yağı, buklelere benzersiz yumuşaklık, güç ve parlaklık kazandıracak vazgeçilmez bir araç olarak kabul edilir. Bu eşsiz doğal çare, yağlı saç tipinin yanı sıra kepek eğilimi olan kişilerde kullanılması tavsiye edilir. Saçlar için çay ağacı yağı diğer bileşenlerle doğru bir şekilde birleştirilirse, hem normal hem de kuru tip bukleler için etkili olacaktır.

Kerastase çay ağacı yağı saç için nasıl kullanılır?

  1. Kozmetiklere ekleme. Bir kadın, sadece iki damla uçucu yağ ile en sevdiği saç şampuanını değerli bileşenlerle daha kullanışlı ve zengin hale getirebilir. Bu damlalar 100 gramlık bir baza eklenir. Düzenli olarak kerastase saç yağı kullanırsanız, bukleler hızla “yağlanmayı” durduracak ve dökülecek ve kepek sonsuza kadar giderilecektir.
  2. Yağ sargısı yapmak. Böyle bir kozmetik prosedür haftada bir kez yapılabilir ve belirli kurslarda yapılabilir. Bu tür sargıları yapmak için, çay ağacı özü ile birleştirerek baz saç yağı kullanmak gerekir. Baz yağ seçiminin doğrudan saç tipine bağlı olacağını da belirtmekte fayda var. Saçın artan bir “yağ içeriği” varsa, o zaman onlar için baz yağ için en iyi seçenek jojoba yağıdır. Kuru saçlar için hint yağı kullanmak daha mantıklı olacaktır. Saç yapısı zarar görürse, hindistancevizi yağı aktif restorasyonlarına katkıda bulunacaktır. Kepekten kurtulmak ve saç büyümesini iyileştirmek için baz olarak lavanta, biberiye veya sardunya yağı önerilir. Bu tür yağ sargılarının doğru uygulanması için 1 yemek kaşığı almaya değer. kaşık tabanı ve içine 3 damla çay ağacı yağı özü dökün. Daha sonra kerastase saç yağının eklendiği karışım buklelere uygulanır ve kafa plastik sargı ve ılık bir havluya sarılır. Karışımı uyguladıktan 30 dakika sonra kalan yağları ılık su ile temizlemeye değer. Prosedürlerin tamamını tamamladıktan sonra saçlar kabarık ve yumuşak hale gelir ve büyümeleri aktive olur.
  3. Maskeler için bir bileşen şeklinde uygulama. Kerastase, herhangi bir maske ile uyum sağlayan bir saç yağıdır. Bir kadının yağlı saçları varsa, kozmetik uzmanları renksiz kına ve eter maskesi ile iplik yapısını güçlendirmeyi ve geri yüklemeyi önerir. Bunu yapmak için, bir torba kına kremsi bir kıvamda suyla eritilir ve karışıma 3 damla çay ağacı yağı eklenir. Bu karışım saça dağıtılır, ardından kafa bir havluya sarılır. Bir saat sonra maske şampuan kullanılmadan su ile yıkanmalıdır. Daha sonra saç, limon suyu ile asitlendirilmiş su ile durulanır.
  4. Aroma saç tarama prosedürünü yürütmek. Saç kerastazı için uçucu yağ, hasarlı bukleleri geri yükler ve ayrıca bir kadının duygusal ve psikolojik durumunu iyileştirir. Bunun nedeni, bu tür çay ağacı yağının birçok antidepresan içermesidir.

Saçlar için çay ağacı yağı maskeleri nelerdir?

  • Kuru saçlar için. Çay ağacı eteri farklı şekillerde kullanılabilir. Saç maskesi şeklinde kullanılması amaçlanan uçucu yağ, diğer bileşenlerle karıştırmanıza izin verir. Kuru saçlar için dövülmüş beyaz tavuk sarısını 1 yemek kaşığı Hint kamışı yağı ve 1 çay kaşığı jojoba yağı ile karıştırmanız gerekir. Bu maske ayrıca 2 damla çay ağacı yağı içerir. Bu tip bir maske önce kafa derisine dikkatlice uygulanır ve daha sonra 5-7 dakika boyunca ovulur. Karışımın geri kalanı bukleler üzerine eşit olarak dağıtılmalı, bir havluyla sarılmalı ve maske 30 dakika tutulmalıdır. Bu süreden sonra teller şampuanla yıkanır.
  • Kepek önleyici. Yağlar genellikle saç dökülmesine karşı kullanılır ancak kepekle savaşmak o kadar kolay değildir. Bu maske tam da bunu yapacak. Bunu yapmak için, 2 yemek kaşığı ısıtılmış zeytin veya dulavratotu yağı, 5 damla çay ağacı esansiyel yağı ve 2 damla lavanta ve biberiye eteri bir cam kapta ovulur. Karışımı oluşturduktan 5 dakika sonra, saçı ısıtarak kök bölgesine sürtmeye değer. Bu işlemin süresi yaklaşık 30 dakikadır. Bu süre dolduğunda, teller şampuanla yıkanır. Bundan sonra, bir papatya veya nergis kaynatma ile durulanabilirler.
  • Saç restorasyonu için. Bu tarif, yağı saç dökülmesine karşı nasıl kullanacağınızı anlatıyor. Bunu yapmak için bir kaba 200 ml bağlanır. doğal yoğurt, 4 damla çay ağacı esansiyel yağı ve 3 yemek kaşığı kokulu bal. Bu karışımla, saçın her santimetresini dikkatlice işlemeniz gerekecek, ardından plastik bir torba ve havlu kullanarak termal bir etki yaratmanız gerekecek. Uygulamadan 30 dakika sonra saç dökülmesine karşı maske yıkanır. Yağ iyi sonuçlar verecektir.
  • Saç temizliği için. Böyle bir maske oluştururken, 3 yemek kaşığı beyaz kozmetik kil papatya kaynatma ile seyreltilir. Orada 4 damla çay ağacı yağı da eklenir. Islak tellerin bu kalın bileşimle işlenmesi, bukleleri selofan ve havlu altında 30 dakika tutması gerekecektir. Ardından, temizleyici yıkanır.

Gönderi için oy verin!

Yükleniyor…

Uzun saçlar için kademeli kademeli (29 fotoğraf)

Saçlar için sütlü maske: bukleler için en iyi beslenme