Saçlar için biberiye yağı: doğal aroma bakımı

Saçınızın sağlık ve güzellikle sizi memnun etmesini istiyorsanız, düzenli ve uygun bakımı sağlamayı düşünmelisiniz. Ancak o zaman mükemmel olacaklar. Aynı zamanda, rasyonel saç bakımı için güzellik salonlarını ziyaret etmek veya pahalı kozmetikler satın almak gerekli değildir, çünkü bir kadın kendi başına en etkili prosedürleri sağlayabilir. Bunu yapmak için deneyebileceğiniz, en olumlu sonucu elde etmek için uygulayabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Örneğin, kozmetik alanında, herhangi bir eczanede bulunan saçlar için biberiye yağı ünlüdür.

Biberiyenin saça etkileri

 • Saçlar için biberiye esansiyel yağı oldukça hoş ve kullanımı kolaydır çünkü uygulanması yağlı parlaklık görünümüne katkıda bulunmaz. Ancak bu ajanın taşıyıcı yağ ile karıştırılması gerekli değildir.
 • Saçlar için biberiye yağı, saç derisinin en etkili şekilde beslenmesine ve temizlenmesine katkıda bulunduğu için gözenekleri açık bırakacaktır.
 • Biberiye alerjiye neden olmaz ve neredeyse hiç kontrendikasyonu yoktur.
 • Bu tip yağ, saçla ilişkili tüm yapıları etkiler. Bu araç, başın kökünü güçlendirir, saç büyümesini uyarır, kuruluğu ortadan kaldırır ve ayrıca bukleleri faydalı maddelerle doyurur.
 • Biberiye yağı, kuru saç telleri için eksiksiz bakım sağlarken kafa derisinin aktivitesini uyarır.
 • Bu yağın oldukça hoş bir kokusu vardır ve bu nedenle kullanımı genellikle kaplıca tedavileriyle karşılaştırılır.

Biberiye Yağını Saç İçin Kullanmanın En İyi Yolları

 1. Biberiye yağını saçlarınız için şu şekilde kullanabilirsiniz: En sevdiğiniz şampuana 2-3 damla yağ eklenir. Bu durumda, araç amaçlanan amacı için kullanılır.
 2. Biberiye yağı bazlı bir maske de oluşturabilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı, yarım çay kaşığı tatlı badem yağı, 3 çay kaşığı avokado ve yarım çay kaşığı lesitini karıştırın. Oraya 15-20 damla biberiye yağı da eklenir. Elde edilen kütle iyice karıştırılır ve bir cam kaba dökülür. Bu tip bir karışım 1 saat süreyle infüze edilmelidir. Daha sonra ön ısıtma yapılarak kullanılabilir. Elde edilen maske kafa derisine sürülerek 10 dakika masaj yapılabilir. Bundan sonra saçınızı şampuan kullanarak ılık su ile yıkamanız önemlidir.
 3. Biberiye esansiyel yağı kullanmanın bir başka yöntemi de, saçı tahta bir tarakla taramak ve önce birkaç damla biberiye uygulamak gibi etkili kabul edilir. Bu prosedür bukleleri güçlendirecek, ipeksi ve parlak hale getirecektir. Bu tam olarak esansiyel yağların yaptığı şeydir.
 4. Biberiye yağı, saç büyümesi için harika olan masaj yağı karışımlarında da kullanılır. Bunu yapmak için, 5 ml ana yağa 2-3 damla biberiye eklenir: zeytin, dulavratotu veya hint. Bu yağ karışımında parmak uçlarını nemlendirmek ve kafa derisine 15-20 dakika masaj yapmak gerekir. Bu tür masaj manipülasyonlarından sonra saçınızı yıkamak istemiyorsanız, biraz masaj karışımı almalısınız, bundan sonra telleri dikkatlice taramak daha iyidir. Çok miktarda yağ, saçların birbirine yapışmasına ve yağlı hale gelmesine neden olur.

Bukleler için biberiye yağı kullanırken hangi yönergelere uyulmalıdır?

 • Biberiye saç yağı, maskelerin bir parçası olarak veya baz yağ ile kombinasyon halinde haftada 1 defadan fazla kullanılmamalıdır.
 • Bir terapötik kursun süresi 10-15 prosedür olabilir, bundan sonra 10 gün ara vermek önemlidir.
 • İyileştirici etkiyi arttırmak için biberiye yağı kullanımdan önce hafifçe ısıtılır.
 • Biberiye yağı ile işlem yapmadan önce saçlar bir tarakla dikkatlice taranmalıdır.
 • Biberiye karışımını kuru veya hafif nemli tellere, başın köküne sürtünerek sürmeniz tavsiye edilir.
 • Parmak uçları ve tarak kullanırken de böyle bir aleti dağıtmak gerekir.
 • Uçucu yağ saça uygulandıktan sonra, uzun teller başın tepesinde gevşek bir düğüm halinde bir araya getirilmelidir.
 • En iyi sonuçlar için plastik bir kapak kullanabilirsiniz.
 • Renklendirme veya düzenli ütüleme nedeniyle aşırı yıpranmış saçları tedavi ederken biberiye yağı gece boyunca uygulanabilir.

Uzun beyaz saç (28 fotoğraf)

Parlatıcı saç maskesi: kompozisyon ve uygulama