Saçın uçları için yağ: En etkili olan hangisidir?

Bölünmüş uçlar, kadınlar arasında oldukça yaygın bir sorun olarak kabul edilir. Bu sorun, doğal yağlamanın saç için yeterli olmadığının sinyalini verir. Böyle bir durumda saç derisinden salgılanan yağlar saç uçlarına ulaşamaz. Bu sorundan kurtulmak için kırık uçlar için yağ kullanmalısınız. Bu tür araçlar farklıdır: hem doğal hem de kozmetik.

Kırık uçlar için kullanılan doğal yağlar

 1. Zeytin. Saç uçlarındaki sorunu çözmek için en sık kullanılan saç uçları için bu yağdır. Vitaminler açısından zengindir ve iyi emilmesini ve yıkanmasını sağlayan hafif bir dokuya sahiptir. Bu doğal yağ, uçları onarmaya ve derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olacaktır.
 2. Deniz topalak. Bu yağ kuru uçları mükemmel şekilde yumuşatır ve besler. Ancak bu alet sarışınlar tarafından kullanılmamalıdır, çünkü tellere sarı-turuncu bir ton verir.
 3. Hindistan cevizi. Ayrık uçların uçlarına yönelik bu yağ, benzersiz bileşimi nedeniyle en iyisidir. Hem saf halde hem de ev yapımı maskeler için bir baz olarak kullanılabilir.
 4. Badem. Bu, saçları nemlendiren ve güzelce emen başka bir yağdır. Yağlı saçların varlığında bile kullanılır, çünkü böyle bir alet yapılarını bozmaz.
 5. Jojoba. Bu yağ, saç uçlarının hızlı görsel restorasyonu için en iyi araçlardan biri olarak kabul edilir. Bitkisel balmumu nedeniyle, hasarlı pullar kapanacak ve teller parlak ve elastik hale gelecektir.
 6. Dulavratotu. Bu saç yağı, saç büyümesi için faydalı olmasının yanı sıra, uçlara kadar güç kazanmanızı da sağlar.
 7. Şeftali. Bu yağ, günlük kullanım için uygun hale getiren hafif bir sıvı dokuya sahiptir. Kuru uçları nemlendirmek için bu aracı düzenli olarak kullanın.
 8. Keten. Bu yağ türü, saç uçlarının vitaminlerle doyurulmasına yardımcı olacak ve olumsuz dış etkileri önleyecektir.

Bölünmüş uçlar için profesyonel yağlar

 • Estel Profesyonel. Bu çare ek durulama gerektirmez. Sprey şeklinde gelir, bu da kullanımı oldukça uygun hale getirir. Kuru ve kırılgan telleri eski haline getirmek için bu tür yağları saçın uçlarına uygulayın. Bu Estelle ürünü, bukleleri yoğun bir şekilde nemlendiren ve besleyen, yumuşaklık veren argan yağı ve E vitamini içerir. Ürünün bileşimindeki silikon sayesinde saçlar ayna parlaklığı ve sağlıklı bir görünüm kazanacaktır.

 • L’Oréal Elseve. Bu olağanüstü ilaç hemen hemen her saç tipi için uygundur. Hasarlı ve kuru uçlara karşı mücadelede kullanın. Bu yağ bileşimi, papatya yağı, gül yağı, lotus ve keten tohumu özü, peygamber çiçeği ve taç çiçeği özü gibi bileşenleri içerir.

 • Londa Profesyonel Kadife yağı. Saçlar için faydalı olan bu ürün, her türlü buklelerin nazik bakımı için tasarlanmıştır. Bu yağın marka üreticisi, telin ek korunmasını ve restorasyonunu sağlar. Yağın yapısı oldukça hafif olduğundan saçınızı ağırlaştırmadan bakım yapmanızı sağlar. Kıvırcık saçlar için idealdir. Londa Professional Kadife yağı, argan yağı, pantenol, E vitamini gibi bileşenleri içerir.

 • Organik Mutfak Uzay Kızları. Bu araç, saçın yapısını güçlendirmenin yanı sıra kırılganlıklarını ve ayrılmalarını önlemeye yardımcı olacaktır. Bu tip yağın yıkanması gerekmez. Ürün, saça parlaklık ve pürüzsüzlük kazandıracak silikon ve vitaminler içerir. Shea yağı da buklelerin yapısını eski haline getirecek ve kuruluğu giderecektir.

 • Garnier Fructis. Bu tür bir ürün, hasarlı ve kırılgan uçların onarılmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bukleler, ağırlık vermeden yoğun bir şekilde beslenecek ve nemlenecektir. Saç için bu yağ bileşiminin ana aktif bileşeni argan yağıdır.

 • Matrix Oil Amazon Murumuru. Bu alet saça yumuşaklık, göz kamaştırıcı parlaklık ve ipeklik verecektir. Bu yağ her türlü saç için uygundur. Eşsiz formülü sayesinde ürün, saç yapısına girerek onları faydalı bileşenlerle doyurur. Ayrıca keratin tabakasını besler ve kırık uçları yapıştırır. Doğal bileşenlere ek olarak, yağ, bukleleri görünmez bir koruyucu film ile kaplayan silikon içerir.

Saçın uçları için yağ kullanımı için genel öneriler

Yağların bir parçası olan vitaminler, ultraviyole ışınlarının etkisi altında kolayca yok edilir. Bu yüzden her zaman koyu renkli cam şişe veya şişelerde paketlenmiş bir ürün almalısınız. Bu durumda, son kullanma tarihini ve saklama koşullarına uygunluğu izlemek zorunludur.

Birçok yağ, özellikle egzotik grup, alerjik reaksiyonlara neden olur. Bu nedenle kullanmadan önce ince derili yerlere bir damla yağ sürmeniz gerekir. Bu, ön kolun iç yüzeyi veya kulakların alanı olabilir. 12 saat sonra test bölgesinde kızarıklık, kızarıklık veya kaşıntı olmazsa, saç ürünü güvenle kullanılabilir.

Onlara yağ uygulamadan önce saçınızı yıkamak gerekli değildir. Böylece saç deterjan bileşimlerine maruz kalmayacaktır. Yağı saçın uçlarına uygulamadan önce, iyice taramanız, telleri çözmeniz ve böylece düzgün bir uygulama sağlamanız gerekir.

Isı, faydalı bileşenlerin daha derine nüfuz etmesini sağlayacaktır ve bu nedenle saç uçlarını nemlendirmek için kullanılan yağ, bir su banyosunda 40⁰ sıcaklığa kadar önceden ısıtılmalıdır. Termometre yoksa, sıcaklığı parmağınızla test edebilirsiniz. Bu durumda, sıvı çok sıcak olmalı, ancak yanıklara neden olmamalıdır.

Yağ ve diğer bileşenlerin eklenmesiyle karmaşık ev yapımı maskeler hazırlamak istiyorsanız, karışımı iyice çırpmalısınız. Maske hazırlandıktan hemen sonra kafaya uygulanır. Herhangi bir gecikme, bileşimin katmanlara ayrılmasına neden olur ve bu nedenle yeniden karıştırılması gerekecektir.

Uzun saçlar için Yunan örgüsü (30 fotoğraf)

Saç için yumurta sarısı maskesi: amaç ve sonuç