Saçın tarifi basit olan hardal maskesinin iyileştirici etkisi var.

Modern teknoloji dünyasında, saç bakımı ile ilgili herhangi bir yenilikle şaşırtmak zordur. Tarifi saçlar için oldukça basit olan hardal maskesi de yeni değil. Bugün, kepek, kuruluk ve diğer yanlış anlamaların ortaya çıkmasıyla saç büyümesi sorunuyla başa çıkmaya yardımcı olacak bu ürüne dayalı maskeler hazırlamak için birçok farklı tarif var.

Ev yapımı hardal tozu saç maskeleri kullanma kuralları

hardal
  1. Hardal tozuna alerji olma olasılığı vardır ve bu nedenle böyle bir maskeyi kullanmadan önce kesinlikle bir ön test yapmaya değer. Bunu yapmak için, dirsek kıvrımı veya kulağın arkasındaki cilt bir maske ile bulaşır ve çeyrek saat bekletilir. Herhangi bir sorun çıkmazsa, maskeyi saçınıza güvenle uygulayabilirsiniz.
  2. Çözümü kafaya aşırı maruz bırakmamak önemlidir. Bu birçok istenmeyen sonuca neden olabilir.
  3. Kendi vücudunuzun hislerini dikkatlice dinlemelisiniz. Hafif bir yanma hissi normdur, ancak şiddetli rahatsızlık tolere edilmemelidir. Maskeyi hemen kafadan yıkamak daha iyidir.
  4. Hardal maskesi hazırlamak için hazır macun kullanmamalısınız, çünkü saçın durumuna zarar veren katkı maddeleri içerir.
  5. Böyle bir maske oluşturmak için sadece hardal tozu almanız gerekir. Hemen hemen her eczanede satılmaktadır ve fiyatı ucuzdur.
  6. Kuru hardalı sadece ılık su kullanarak seyreltmek gerekir. Sıcak ve kaynamış su, toksik uçucu yağların salınmasına neden olabilir, soğuk su ise herhangi bir sonuç vermez.
  7. Hardal maskesini sadece kirlenmiş saçlara uygulayın.
  8. Maskeye maruz kaldığında, kafa bir kapakla yalıtılmalıdır ve bu prosedürün tamamlanmasından sonra, telleri limon suyu veya sirke ile asitlendirilmiş suyla durulamayı unutmayın.

Kefirli hardal maskesi tarifi

Bu, tarifi, saç uçlarındaki kırıklara sonsuza kadar veda etmenizi ve aşırı saç dökülmesinden kurtulmanızı sağlayacak bir hardal saç maskesidir. Böyle bir maske hazırlamak için 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı hardal tozu ve 1 yemek kaşığı karıştırmanız gerekir. bir kaşık ılık kefir.

Elde edilen karışım kafa derisine iyice sürülmelidir. Saçın plastik bir torbaya ve sıcak bir havluya sarılması gerekecektir. Bundan 30 dakika sonra hardal maskesini oda sıcaklığında suyla iyice yıkamak gerekir. Bu durumda şampuan kullanımı isteğe bağlı olacaktır.

mayalı hardal maskesi tarifi

Hardal-maya karışımını, 1 tatlı kaşığı kuru maya ve aynı miktarda şekerin çözüldüğü ılık süt ilavesiyle hazırlamanız gerekecek. Bitmiş sıvı 30 dakika ılık bir yerde mayalanmaya bırakılır.

Bu süre dolduğunda 1 tatlı kaşığı daha hardal tozu ve az miktarda tarçın eklemekte fayda var. Bu hoş olmayan maya aromasını ortadan kaldıracaktır. Bu tip hardal maskesi saça 40-50 dakika uygulanmalı, ardından soğuk su ile iyice durulanmalıdır. Böyle bir tarif saçınızı ısıtmanıza izin vermeyecek, ancak maskenin saçınızdaki etkisini beklediğiniz süre boyunca bir bardak sıcak çay içmenize izin verilecek.

Kuru saça karşı ayçiçek yağı bazlı hardal maskesi

Bu tür saçlar için hardal maskesi tarifi saç dökülmesini önleyecek ve büyümeyi teşvik edecektir. Böyle bir maske hazırlamak için hardal tozunu ılık suda seyreltmeniz, biraz şeker ve evde bulunan herhangi bir bitkisel yağ eklemeniz gerekir.

Elde edilen karışım en az 20 dakika saç üzerinde olmalı ve ancak bundan sonra ılık su ve şampuan kullanılarak yıkanabilir. Ek kozmetik kullanmadan maskenin yıkanmasına izin verilir.

Ev yapımı hardal yağı saç maskeleri

  • Hardal yağı + kırmızı biber. Bu hardal bazlı çare, uzun buklelere sahip olmak isteyen en cesur bayanlar için uygundur. Hardal kılı maskesi tarifi saç büyümesini hızlandıracak, daha güçlü ve daha kalın hale getirecektir. Böyle bir maskenin etkisi oldukça hızlı bir şekilde fark edilebilir. Maske hazırlanırken 2 tatlı kaşığı hardal yağı, 1 tatlı kaşığı toz kırmızıbiber ve 5 tatlı kaşığı doğal sıvı bal karıştırılır. Hazırlanan karışım hafif nemli buklelere uygulanmalıdır. 45 dakika sonra ılık su ile iyice yıkanır. Ana şey, hardalın tellerde kalmamasıdır. Saçı birkaç kez yıkamak, maskenin tüm bileşenlerini çıkarmak önemlidir.
  • Hardal yağı + kuru ısırgan rizomları. Bu hardal maskesi, hasar görmüş boyalı saçları harika bir şekilde onarır ve bir saç büyüme uyarıcısı olarak kabul edilir. Bunu oluşturmak için hardal yağı ve kuru rizomları 1/2 oranında karıştırmanız ve bundan 2 dakika sonra karışımı bir su banyosunda ısıtmanız gerekir. Daha sonra maske bir cam kaba aktarılır ve bir hafta boyunca karanlık bir yerde bırakılır. Bitmiş maske, tellere 15-20 dakika uygulanır, ardından şampuan kullanılarak ılık su ile yıkanır. Bu aracı haftada 3 defadan fazla kullanmamanız önerilir.

Uzun saçlar için düğün saç modeli: en güzel seçenekler

Patlama ile bob üzerinde akşam saç modelleri (27 fotoğraf)