Saç yağı: çeşitleri ve doğru kullanımı

Bakımlı ve güzel saçlar, yaşları ne olursa olsun tüm kızların ve kadınların hayalidir. Bu arzu, saç yağları kullanılarak kolayca yerine getirilebilir. Bileşimlerinde bulunan doğal bileşenler saç yapısını güçlendirecek ve besleyerek hoş bir ağırlık, yumuşaklık, parlaklık ve kırılganlık kazandıracaktır. Bu tür saç kozmetiklerinin yalnızca doğru kullanımının uzun zamandır beklenen etkiyi elde edeceğini anlamak önemlidir.

Saç için ne tür yağlar kullanılır?

  • Bitkisel veya doğal formülasyonlar, lipid bazlı saç bakım kozmetiklerinin temeli olarak kabul edilir. Hem saf halde hem de ek beslenme, nemlendirme ve saç tonlaması için bileşenlerin eklenmesiyle üretilirler. Saf haliyle bitkisel, dulavratotu, zeytin, hint, hindistancevizi gibi yağlar üretilir.
  • Uçucu yağlar oldukça konsantre formülasyonlardır ve diğer bazı çözünür ortamlarla kombinasyon halinde kullanılır. Doğru dozaj, bu kozmetik maddeyi etkili hale getirecektir. Kompozisyonun sadece 1-2 damlası başka bir kozmetik ürüne eklemek ve etkisini arttırmak için yeterlidir. Özellikle çiçek ve odun yağları saç bakımı için ideal kabul edilir. Ayrıca propolis, çam iğneleri ve adaçayı yağları da saç derisi için faydalı sayılabilir.

Saç yağlarından faydalanmak için doğru şekilde nasıl kullanılır?

Yıkanabilir ürünler. Saç yağı nasıl kullanılır sorusunda dikkat edilmesi gereken ilk şey, saçın belirli bölgelerine veya tüm uzunluğu boyunca nazik ve nazik masaj hareketleriyle uygulanması gerektiğidir. Ayrıca, her bitkisel yağın önceden bir su banyosunda ısıtılması gerekecektir. Bu, kütlenin incelmesine yardımcı olacak ve etkinliğini artıracaktır. Yağ saça ve cilde uygulanıp dağıtıldıktan sonra, 2-3 saate kadar plastik bir ağ ve havlu havlu altında kafada bırakılmalıdır. Bukleler çok zarar görmüş ve cansızsa, her şampuandan önce böyle bir ürünün kullanılması önerilir. Ayrıca saç kurutma makinesi ve diğer “sıcak” şekillendirme araçlarını kullanmayı bırakmalısınız. Her uçucu yağ, balsam ve şampuana eklenebilir. Böylece kozmetik ürünün etkisi artırılabilir. Örneğin, çay ağacı özü kafa derisi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir ve yağ bezlerinin aktivitesini normalleştirebilir, tazelik ve temizlik hissi verir. Temizleyici bir şampuanla birlikte kırmızı biber özü, saç köklerinin aktivitesini yeniler ve saç büyümesini uyarır. Şampuanı kafanızda 2-5 dakika tutmanız yağ bileşenlerinin etkisini göstermesi için önemlidir.

Bırakma kompozisyonu. Yıkanmayan saç yağı nasıl kullanılır sorusunda, böyle bir ürünün saça ortadan ve aşağıdan uygulandığını anlamakta fayda var. Kalıcı kozmetik ürünler buklelerin yapısı üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, çünkü eylemleri uzun bir süre tarafından belirlenir: bir sonraki yıkamaya kadar. Geleneksel olarak, kavanozlardaki yağlar, uygulanacak iksir miktarını belirleyen bir dağıtıcıya sahiptir. Herhangi bir saç uzunluğu için bir sprey yeterlidir. Mağaza iksirinin doğru kullanımı, aşağıdaki eylem algoritması ile belirlenir: dağıtıcı nedeniyle, ürün avuç içine uygulanır, bir dakika parmaklar ve avuç içi arasında ovulur, ardından saçtan eşit olarak dağıtılır. uçlara orta.

Saç yağları ile aroma tarama prosedürünün öne çıkan özellikleri

  • Aroma tarama işleminin başarılı olması için doğal malzemeden yapılmış bir tarak veya tarak kullanmanız gerekir: ahşap veya kıllar. Metal veya plastik ürünler kullanmamak daha iyidir çünkü saç yapısına zarar verirler ve yarardan çok zarar verirler.
  • Saç yağının nasıl seçileceği de önemlidir. Temel yağlı yiyecekler saçı ağırlaştırabilir ve sadece maske yapımında kullanılır. Saçınızın tipine ve mevcut problemlere göre ester seçimi önemlidir. Seçimin ana kuralı, ürünün kokusu olacaktır. Beğenmiş olmalı.
  • Aroma taraması için optimal eter dozu 2-6 damladır. Her şey buklelerin uzunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olacaktır.
  • Saç yağı aşırı miktarda uygulanırsa tahriş, alerji ve baş ağrısı oluşabilir. Aroma tarama işlemi sırasında saç tellerine yağ dışında herhangi bir kozmetik uygulanmaması tavsiye edilir. Bileşenlerin saça emilimini engelleyebilir ve öngörülemeyen kimyasal reaksiyonlara neden olabilirler.
  • Bu prosedür dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu durumda, ürünün eşit olarak dağılması için bukleleri her yöne tarayın. Böyle bir seansın süresi yaklaşık 7-10 dakikadır. Aroma taramasından sonra saçınızı yıkamanıza gerek yoktur.

Uzun saçlar için akşam şekillendirme (24 fotoğraf)

Saçları dulavratotu yağı ile saç maskesiyle tedavi ediyoruz