Saç için kahve maskesi: özellikleri ve etkisi

Kafein sadece sabahları değil, vücut üzerinde canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Taze çekilmiş kahve çekirdekleri sadece aromalı bir içecek için değil, aynı zamanda saçınızı güzel ve sağlıklı kılacak bir karışım oluşturmak için de mükemmel bir temeldir. Kahve saç maskeleri olumlu özelliklere sahiptir. Cildi tonlandırırlar, başın kökünü güçlendirirler ve ayrıca bir renklendirici madde şeklinde kullanılırlar.

Saç için kahve kullanmanın faydaları

 • kahve kullanırken tellerin kaybı yavaşlar ve bazen tamamen durur;
 • kahve bukleleri daha elastik yapar;
 • bu içecek kafa derisini nazikçe temizler ve ayrıca şekillendirici ürün ve toz kalıntılarını da temizler;
 • kahve, saç köklerinin aktivitesini uyararak başın kökünü güçlendirir;
 • saç için kahve kullanırken büyümeleri hızlanır;
 • kahve kullanırsanız telin kırılganlığı azalır ve bölünmüş uçlar ortadan kalkar;
 • kahve ultraviyole ışınlarından ve sıcaklık değişikliklerinden koruma sağlar;
 • kahve maskeleri kullanarak terapötik şampuanların etkileri artar;
 • kahve buklelerin tonunu olumlu yönde etkileyerek daha doygun hale getirir;
 • canlandırıcı bir içecek kullanılarak kayıp tel gücü geri yüklenir;
 • buklelerde kahveye maruz kaldıklarında yumuşak ve ipeksi hale gelirler.

Bukleler için kahve maskesi kullanma kuralları

 1. Saçlar için herhangi bir kahve maskesi, yalnızca doğal görünümü temelinde hazırlanır. Bunu yapmak için, deneyimle kanıtlanmış çeşitleri seçmeye değer. Kahvenin çekirdekte satın alınması en iyisidir. Saç maskeleri yapmak için canlandırıcı bir içeceğin kıvamını da kullanabilirsiniz, ancak bu ancak kahveye şeker ve süt eklenmemişse mümkündür.
 2. Kahve saç maskesi, kuruluk, saç dökülmesi ve yavaş saç büyümesinden muzdarip kızlar için uygundur.
 3. Kahve kullanırken alerjiye neden olabilir ve bu nedenle ev yapımı kahve bazlı bir maske kullanmadan önce cildinizi hassasiyet açısından test etmeye değer. Bunu yapmak için, seçilen tarife göre maskeyi hazırladıktan sonra, elde edilen kütlenin bir kısmı kulağın arkasındaki cilde uygulanmalı ve 10 dakika sonra yıkanmalıdır. Bu işlem kaşıntı ve kızarıklığa neden olmazsa, hazırlanan maske saç üzerinde de kullanılabilir.
 4. Tarife göre oluşturulan kahve bileşimi kafanın köküne sürülmelidir. Maskenin buklelerin tüm uzunluğu boyunca dağılımına gelince, isteğe bağlıdır.
 5. Kahve saç ürünü sadece kirli saçlarda kullanılır. Böyle doğal bir ürüne dayalı bir maskeyi 10 dakika boyunca kafada tutmak, şampuanla yıkanmalıdır.
 6. Saçlarında derin bir ton elde etmek isteyen kadınlar için kahve saç maskesi vazgeçilmez bir araçtır. Kınadan farklı olarak, yıkanır ve sonraki boyama sırasında renklendirici maddenin sabitlenmesine engel olmaz.
 7. Uygulanan saç maskesinin etkisi, polietilen ve sıcak havlu havlu kullanıldığında oluşabilecek sera etkisini arttırır.

Popüler kahve maskesi tarifleri

Saç boyamak için. 2 yemek kaşığı renksiz kına oda sıcaklığında su ile dökülür. Sonuç, duygusal bir kütle olmalıdır. Elde edilen karışım 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahve ile çırpılır ve kapağın altında 30 dakika demlenmeye bırakılır. Bu maske türü evde oluşturulan renklendirici ajanların en iyisidir.

Saç büyümesi için. 2 yemek kaşığı öğütülmüş kahve çekirdeği 100 ml et suyunda demlenir. Oranlar saçın kalınlığına ve uzunluğuna bağlı olarak değiştirilebilir. Kabın dibinde kalan hazırlanan kalın kütle, telin tüm uzunluğu boyunca dağıtılmalıdır. Bu maskenin maruz kalma süresi 30 dakika ila 1 saat arasındadır.

Saç parlaklığı için. 100 ml sıcak sütte 3-4 yemek kaşığı kahve demlenir. Kütle tamamen soğuduktan sonra, bir çorba kaşığı bal eklemeniz gerekir. Kahve saç maskesi, özellikle kafa derisi üzerinde tüm saç uzunluğuna uygulanabilir. Böyle bir karışımı saçta 30 dakikadan 1 saate kadar tutmak gerekir.

Saç temizliği için. Kahve telvesi balsam ile iyice karıştırılır, ardından bileşime ylang-ylang yağı ve tuz eklenir. Karışım iyi karıştırılır. Daha sonra kafa şampuanla iyice yıkanır ve ardından maskenin yarısı saç köklerine uygulanır. İkinci yarı saçın uzunluğu boyunca dağıtılır.

Kepek önleyici. Yumurta sarısı proteinden ayrılır ve iyice dövülür. Daha sonra kahve telvesi ve uçucu yağlar karışıma eklenir. Kütle iyice karıştırılır ve cilde sürtünerek kafa derisine uygulanır. Bu tip maske 20-30 dakika boyunca kafada tutulur. Şampuan kullanmadan hafif ılık suyla kafadan durulayın.

Saçları nemlendirmek için. Maske oluşturmak için 100 ml ılık zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı kahve karıştırılır. Karışımı kafanızda 30 dakikadan fazla tutmayın.

Saçları güçlendirmek için. 2 yemek kaşığı kahve 1 yemek kaşığı soğan suyu ile karıştırılır. Ayrıca 1 yemek kaşığı bal ve dulavratotu yağı eklenir. Böyle bir maskeyi 30 dakika boyunca kafanızda tutmanız gerekir, ardından kütle su ve limon suyu ile yıkanır.

Modern kadınlar uzun saçlar için patlama olmadan saç kesimlerini seçiyor

Kısa saçlar için saç kesimi Fransız tüyü (24 fotoğraf)