Parlatıcı saç maskesi: kompozisyon ve uygulama

Hemen hemen her bayan bir zamanlar kendi görünümünde, örneğin saç renginde bir şeyi değiştirmek istedi. Bir kadın hangi karaktere sahip olursa olsun, düzenli olarak kendi saçının rengini ve güzelliğini düşünür. Evde parlatıcı saç maskeleri, pahalı bir salon prosedürünün bir analogu olabilir, ancak bu yöntemin bile bazen buklelerin yapısı üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Ve bu, maskelerin oluşturulmasında sadece doğal bileşenlerin kullanılmasına rağmen gerçekleşir.

Saça parlatıcı maske uygularken nelere dikkat edilmelidir?

  • Maskeler %100 aydınlatma etkisi vermez. Çoğu zaman, parlatıcı bir saç maskesi bukleleri bir prosedürde 1-2 ton aydınlatır. Sonuç, saçın doğal tonuna, yoğunluğuna, maskenin aktif bileşenlerine, prosedüre, maruz kalmaya ve ayrıca saç bakımına bağlı olacaktır.
  • Çok koyu ve doygun derin saç tonlarını ilk denemede ev yapımı maskelerle açmak neredeyse imkansızdır. Bu, bir dizi ev prosedürü ve çok sabır gerektirir.
    Açık ve açık kahverengi tonları hafifletmek çok daha kolaydır, ancak agresif bileşenler kullanırken, aydınlatıcı saç maskelerinin haftada bir defadan fazla kullanılmadığını hatırlamakta fayda var.
  • Parlatıcı maskelerin kırılgan, zayıf ve kırık uçlarda kullanılması önerilmez. Böyle bir durumda, önce bukleleri iyileştirmek daha iyidir ve ancak iyi beslenmeden sonra onları birkaç ton hafifletmeye çalışın.
  • Gri teller çoğu zaman kendilerini aydınlatmaya ödünç vermezler ve bu nedenle ev prosedürlerinden önce özel yumuşatıcı kremlerle tedavi edilmeleri önerilir.
  • Aydınlatıcı saç maskeleri çoğunlukla limon, tarçın ve baldan yapılır. Papatya ve ravent kökü kaynatmalarının yanı sıra bitkisel yağ daha iyi huylu olarak kabul edilir. Ancak buna karşılık, bitkisel yağ, kimyasal olarak açılmış saçlarda sarı bir renk bırakabilir.

Saçları aydınlatmak için doğal maskeler

  1. Limonlu. Böyle bir maske oluşturmak için yarım limonun suyu aynı miktarda saf su ile karıştırılır. Bu bileşim buklelerin tüm uzunluğu boyunca dağıtılır ve bir saat bekletilir. Bu tür maskeleri ılık suyla yıkamak, saçı limonlu konsantre bir su çözeltisi, yeşil çay veya papatya kaynatma ile durulamak gerekir.
  2. Tarçın. Tarçın saçı hafifletebilir ve bu nedenle genellikle bu amaçlar için kullanılır. Bir maske oluşturmak için 3 çay kaşığı baharatlı toz 100 gram herhangi bir saç kremi ile karıştırılır. Buraya önceden eritilmiş bal da eklenir. Bu tarçın maskesi bukleleri yaklaşık 2 ton hafifletecektir. Ayrıca kendi etkisinde asetik veya sitrik asit kadar agresif sayılmaz.
  3. Gliserin ile. Böyle bir maske yapılırken 1 adet çırpılmış yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin tozu karıştırılır. Böyle bir karıştırmanın bir sonucu olarak, 1 yemek kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığından fazla sirke ilave edilmeyen homojen bir kütle elde edilmelidir. Böyle bir bileşimin kafaya maruz kalma süresi 30-40 dakikadır, bundan sonra ılık su kullanılarak yıkanır.

Bukleleri hafifletmek için maskelerin hazırlanması ve uygulanması

Parlatıcı maskelerin tüm bileşenleri bir karıştırıcı veya karıştırıcı ile çırpılır, çünkü bu, daha sonra saçtan taranması zor olan topaklar oluşturmadan kütleyi istenen kıvama getirmenin tek yoludur. Sonuçtan hayal kırıklığına uğramamak için oluşturulan aydınlatma ajanı önce ayrı bir ince tel üzerine uygulanır. Durulama ve kurulamadan sonra, tonlardaki farkı görebileceksiniz ve ancak o zaman bu etkinin size uygun olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

Saçları hafifletmek için her maske, belirli bir kadın için alerjenlerin varlığı açısından da kontrol edilir. Bu kuralı göz ardı etmeyin. Bunu yapmak için, hazırlanan karışımla bileğin iç kısmındaki cildi yağlamanız gerekecektir. Vücuda düşman olan maddelere reaksiyon hemen gerçekleşir.

Parlatıcı maske uygulamadan önce başınızı yıkamanız gerekmez, çünkü yağlı film saç tellerini ve saç derisini bileşenlerin aşırı agresif etkisinden koruyacaktır. İşlemden önce sadece saçınızı nemlendirmeniz gerekir.

Arındırıcı saç maskelerini kafa derisine sürmeyin. Bu tahrişi önlemeye yardımcı olacaktır. Tellerin tüm uzunluğu boyunca ince bir tabaka ve eşit bir maske dağıtılmalıdır. Parlatma etkisini arttırmak için maskeye termal destek sağladığınızdan emin olun.

Saçlar için biberiye yağı: doğal aroma bakımı

Kısa saçlar için vahşi saç kesimi (19 fotoğraf)