Örgülerden uzun saçlar için saç modeli: dokumanın temelleri

Moda değişiyor ve kadınlar sadece ayakkabı, kıyafet ve makyaj değil, aynı zamanda bir saç modeli seçerek buna uyum sağlamaya alışkın. Modern zamanlarda, bayanlar giderek kendileri için modaya uygun kısa saç kesimleri seçiyorlar, ancak çoğu uzun saçlardan ayrılamıyor. Her zaman ve her yaş için, uzun saçlardaki örgüler, kadın imajının güzel bir dekorasyonu olarak kabul edildi, ayrıca bugün çeşitli örgülü saç modelleri ortaya çıktı.

Uzun saçlarda örgülerden bir saç modeli oluştururken hangi aksesuarlara ihtiyaç duyulacak?

 • Telleri ayırmak ve ayırmak için tarak. Bu, bir tarafında dişleri ve diğer tarafında keskin uçlu bir tutacağı olan küçük bir taraktır.
 • Sıradan saç fırçası. Farklı olabilir, ancak bir kadın için en rahat olanı seçmek en iyisidir.
 • Saç tokası. Saçın gereksiz kısımlarını düzeltmek ve ayırmak için gereklidirler.
 • Saç bantları. Aynı zamanda, küçük silikon lastik bantların olması tavsiye edilir, çünkü bunlar saçın içinden kayamazlar ve saç şeklini mükemmel bir şekilde tutamazlar.
 • Saçları süslemek için kurdeleler. Saç stilinin karmaşıklığına bağlı olarak bu aksesuarlar da kullanışlı olabilir.
 • Çıtçıt veya gizli. Daha güçlü sabitleme için ve ayrıca daha karmaşık örgü tabanlı bir saç modeli oluştururken gereklidirler.
 • Saç için balmumu. Saçın mükemmel pürüzsüz görünmesi ve saçın şekillendirmeden çıkmaması için kullanıyorum.
 • Güçlü tutuş verniği. Sonucu birleştirmek için gerekli olacaktır.

Farklı örgü türlerini dokuma: adım adım

 1. Klasik. Örgülerden uzun saçlar için bir saç modeli yapmadan önce bukleleri dikkatlice taramanız gerekir. Kıvırcık saçların varlığında, ayrıca telleri özel düzleştirici maddelerle işlemeniz gerekecektir. Böyle bir dokuma oluşturmak için bukleler, “horoz” ve tümsekler oluşmadan yüksek bir kuyrukta toplanır. Daha sonra kuyruk 3 özdeş parçaya bölünür. Dokuma, sağda bulunan iplikle başlamalıdır. Elde tutulmalı ve merkezde bulunan saçın ikinci kısmı üzerinden geçilmelidir. Bu durumda sağ tel, sol ve orta teller arasında ortada olacak şekilde yerleştirilmelidir. İşlem sol tarafta da tekrarlanır. Böylece sol kıvrım merkeze kaydırılır ve onunla sağ iplik arasında bulunur. Ardından, sağ taraftaki tüm manipülasyonları tekrarlamanız gerekecek ve böylece sürekli değişimle örgü sonuna kadar dokunacak. Tüm eylemlerin sonunda örgü elastik bir bantla sabitlenir ve istenirse kurdeleler veya güzel saç tokaları ile süslenir.
 2. Balık kuyruğu. Normal bir balık kuyruğu örgüsünde olduğu gibi, saçlar önce dikkatlice taranır. Bundan sonra, taçtan başlayıp boyuna doğru bir ayrılık yapmanız gerekir. Daha sonra, solda, dış kısımdan küçük bir iplikçik ayırmanız gerekecek, bu da yakında ayrılmaya daha yakın bir yere kaydırılacak. Ayrıca, aynı şekilde, kıvrımı ikinci kısımdan ayırmaya, ilk iplikle örtüşerek ortaya kaydırmaya değer. Bundan sonra, teller bir taraftan, sonra diğer taraftan alınır ve ortaya kaydırılır. Uzun saçlar için oluşturulan saç modelinin nihai sonucunun aynı zamanda tellerin kalınlığına da bağlı olduğunu hatırlamakta fayda var. İnce teller alınırsa bu tip at kuyrukları daha düzgün görünür. Dokumanın sonunda saç modeli elastik bir bantla sabitlenmelidir. İstenirse, örgüyü biraz gevşetebilir, böylece ona hacim katabilirsiniz.
 3. Ajur. Böyle bir örgü oluşturmak için temiz saçın bir kısmı alınır ve üç eşit tele bölünür. Bu tür dokumaların oluşturulması klasik örgüye dayanmaktadır. İlk birkaç örgüyü yaparken, daha sonra ana tellerin bir veya iki dönüşü boyunca örgüye dokunacak olan aşırı buklelerden küçük teller seçmeniz gerekecektir. Dokumanın sonunda, örgünün ucunu tutarak, örgünün ucunu bir şerit veya elastik bant ile sabitleyerek yan şeritleri hafifçe çekmeye değer.

Bir fotoğraf

Herhangi bir etkinlik için at kuyruklu saç modelleri

Akşam etkinlikleri için uzun saçlar için saç modelleri geleneksel olarak çok popülerdir. Pigtailler aynı zamanda bir kadının zarafetini, tarzını ve güzelliğini vurgular. Böyle bir durum için dokuma seçimi farklı olabilir. En basit örgülerle görünümünüze şıklık katabilirsiniz. Örgülere dayalı bir saç modeli yardımıyla önemli bir kutlamaya hazırlanırken, herhangi bir görüntü oluşturulur.

Romantik bir randevu için uzun saçlar için at kuyruklu saç modellerine ihtiyacınız varsa, o zaman gevşek örgülü örgüler seçiminde durabilirsiniz. Fransız dokumacılığı bunun için en uygun seçenek olarak kabul edilir. Her bukleyi zamanında örmek gerekli değildir, aksine saçınıza ihtişam ve özgürlük verebilirsiniz. Birkaç “yaramaz” bukle serbest bırakarak veya onları dokuma atamasıyla örerek, görüntüye gizem ve romantizm eklemek mümkün olacaktır. Böyle bir durum için iyi bir seçim, örgünün Yunanca versiyonudur. Buklelerin eklenmesiyle böyle bir dokuma, görüntüyü daha sevimli hale getirecektir.

Bir kadın resmi bir resepsiyon için uzun saçlar için örgülü saç modelleri seçerse, onlarla resmi iş tarzını vurgulamaya çalışırsa, başın tepesinde birbirine bağlı örgülere dikkat etmelisiniz. Bu durumda, yapay ihmal kabul edilemez olacaktır. Genel saç stilindeki her örgü, dikkatlice örülmeli ve şekillendirilmelidir. Saçın uzunluğu izin veriyorsa, at kuyrukları bitkilerin çiçeklenmesi şeklinde döşenebilir. Gerekirse, chignons veya sahte saç telleri kullanabilirsiniz. Bu durumda, özellikle doğal saçın gölgesinden farklı olmaması gereken tonlarını seçmeye değer. Demetler ayrıca dokuma ile desteklenebilir. Hem simetrik hem de asimetrik olarak yerleştirilebilirler. Saç stiline tam olarak uyulmasına ve detaylandırılmasına rağmen, kadınlığı vurgular.

Kısa saçlar için güzel akşam saç modelleri (30 fotoğraf)

Maya saç maskeleri