Modern kadınlar uzun saçlar için patlama olmadan saç kesimlerini seçiyor

Önümüzdeki sezonda, çingene imajının ve hippilerin unsurlarıyla boho tarzı popüler olarak kabul ediliyor. Kadın saç kesimlerinde de hafif ihmal ve doğallık hakim olmalıdır. Özgürlük, her şeyde ılımlı sadelik ve özgürleşme gibi bu alanlar ve dolayısıyla karmaşık ve dikkat çekici patlamalar olmadan uzun teller modern moda trendleri tarafından mükemmel bir şekilde vurgulanacak ve tamamlanacaktır.

Patlama olmadan uzun saçlar için saç kesimi

Gür ve doğal olarak kalın uzun bukleler, basit bir “eşit kesim” saç kesimi oluştururken etkili bir şekilde tasarlanabilir. Bu tip bir saç modeli, çok seviyeli ve çok katmanlı bir etki olmadan saç uçlarının sıkı ve eşit bir şekilde işlenmesiyle oluşturulur. Düz ve pürüzsüz saçlarda, yalnızca bazen böyle bir saç kesimi oluştururken, yüze yakın saç uçları incelir veya yuvarlanır. Bu, çizgilerin şiddetini yumuşatma etkisi verir. Böyle bir kadın saç kesiminde ayrılık çok önemlidir. Yanal, merkezi veya eğik olabilir. Ayrıca telleri basitçe geriye doğru tarayabilirsiniz, çünkü bu nedenle başın üst kısmı hafifçe yükselir ve saçlar onlar için uygun bir yöne serbestçe düşer. Bu saç kesimini oluşturmak için temel gereksinim, saçın kalitesi ve pürüzsüzlüğüdür. Parlak, bakımlı ve gür olmamalılar ve ardından saç kesimi en uyumlu görünecek.

Kaskad gibi uzun saçlar için patlamayan saç kesimleri, düz kesime kıyasla daha popüler hale geldi, çünkü yüzün ovalini onlarla modellemek, saça ihtişam eklemek ve telleri pahalı saç bakım prosedürleri olmadan güzelce şekillendirmek daha kolay. Tüm uzunluk boyunca teller katmanlar halinde kesilir. Başın tepesindeki ilk üst katmanın uzunluğu, kuaförün saç kesimini ne kadar genişletmek ve saçın tepesini kaldırmak istediğine bağlı olabilir. Çoğu zaman, saç kesiminin orta kısmında – çene veya elmacık kemikleri seviyesinde bir basamak oluşturulmaya başlar. Aynı anda katman sayısı ihtişam oluşturacaktır: katmanlar ne kadar fazlaysa, saç modeli o kadar hacimli görünecektir. Katmanlar halinde saç kesimi düz ve pürüzsüz veya keskin ve yırtık olabilir. Saç kesiminin altındaki saçlar nadiren eşit ve sıkı bir kesime sahiptir. Stilistler genellikle saça özel bir hafiflik ve ferahlık veren tüylerle inceltici saçlar oluşturmaya çalışırlar. Cascade bukleler ile harika görünüyor. Ancak bu durumda, saçlar yaramaz tellere odaklanarak düzensiz bir şekilde kesilir. Bu durumda, ilk üst katmana saç kesiminin ortasına daha yakın başlamanız gerekecektir.

Merdiven, neredeyse herkese uyan, patlamasız uzun saçlar için başka bir iyi saç kesimi seçeneğidir. Merdivenin çok yönlülüğünün sırrı, basamaklı yüz tellerinin varlığıdır. Görünümünüzün oranlarını doğru bir şekilde oluşturmanıza ve yüzünüzü güzelce dekore etmenize izin verecek olan onlardır. Tellerin eşit basamaklar şeklinde kesildiği bu tip klasik bir saç kesimi, omuzlara indirilir. Şu anda, böyle bir saç kesimi ile oldukça nadiren karşılaşabilirsiniz. Çoğunlukla merdiven, farklı uzunluk ve kesimlere sahip profilli tüyler şeklini alacaktır. Bu kesim yaklaşımı ile yüze hafiflik ve doğallık hissi veren, göze batmayan ve yumuşak bir kenar çizgisi oluşturmak mümkün olacaktır. Patlama olmadan uzun saçlar için bir saç kesimi olan en kısa kademeli iplik, genellikle çene veya elmacık kemikleri seviyesinde kesilir, ancak örneğin şakak seviyesinde saç stilleri oluşturmaya başlamanın gerekli olduğu zamanlar vardır. elmacık kemiklerinin güzelliğini vurgulayın. Kademeli elemanlara sahip bir merdiven de kadınlar arasında popülerdir. Katmanlar ve dereceleme aynı anda sadece saç stilinin hacmini arttırır ve böylece saç kesimi doku ve dinamizm kazanır.

Bir fotoğraf

Patlama olmadan uzun saçlar için 2 şık kadın saç kesimi

Patlamasız uzun saçlar için bir saç kesimi olarak Rhapsody, görünüşte basamaklı bir saç modeline benzeyebilir, ancak yine de ayrı bir kadın saç kesimi türüdür. Başın taç bölgesindeki saç, uzunluğu kızın yüzünün şekline bağlı olacak bir başlık şeklinde kesilir. Genellikle başlık çene seviyesinde oluşturulur. Tellerin geri kalanı, büyük ve pürüzsüz bir adımla tüm uzunluk boyunca derecelendirilir. Katmanlardaki saç uçları frezelenir ve sivri bir kesim alır ve böylece saç üzerinde hafif tüyler oluşur. Şapkanın derinliği, stilistin elde etmek istediği saç hacmine bağlı olabilir. Patlama olmadan uzun saçlar için böyle bir saç kesimi için bir ayrılık genellikle yandan yapılır, çünkü bu, başın üstünü kaldırmaya ve telleri hafif adımların etkisiyle orijinal bir şekilde yüze yakın bir yere yerleştirmeye yardımcı olacaktır. Merkezi bölümler çok daha az yaygındır. Rhapsody, çok elastik bukleleri olmayan buklelerde harika görünüyor. Onlarla birlikte, böyle bir saç kesimi, şekillendirmede zorlu görünmeyecek ve günlük yaşamda rahat olacaktır.

Trendy bob, çok uzun değil, modaya uygun ve etkili bir saç kesimi yapmak isteyen kadınlar için harika bir alternatif. Bu saç modeli zarif ve nazik görünüyor. Artık ciddi bir kilit uzunluğu karşılayamayan, ancak güzel ve bakımlı bukleleri olan yaşlı kadınlara bile uygundur. Uzatılmış versiyonda, fasulye telleri keserken onları hafifçe omuzların üzerinden alır ve ön bukleler oksipital olanlardan daha uzun görünür. Saç uzunluğundaki fark, ince ve pürüzsüz veya ani ve keskin olabilir. Bu durumda, saçın hacmi, başın arkasında en iyi ifade edilen bir derece oluşturularak oluşturulur. Ön bukleler, derin incelmenin yanı sıra katı, geometrik ve düz kesim, yırtık veya keskin uçlara sahip olabilir. Her şey ustanın hayal gücüne ve müşterinin tercihlerine bağlı olacaktır. Uzun bir bob için orta kısım özellikle şık olabilir, ancak herkes için uygun değildir. Bir kadının geniş ve yuvarlak bir yüzü varsa, ayrılmanın yan olması daha iyidir.

Kısa saçlar için Gavrosh saç kesimi (31 fotoğraf)

Saç için kahve maskesi: özellikleri ve etkisi