Mayonezli saç maskesi: tarifler ve özellikler

Mayonez sadece soslara ve salatalara lezzetli bir katkı değil, aynı zamanda harika bir saç bakım ürünü olarak kabul edilir. Mayonez saç maskeleri, buklelerin yapısını hızlı bir şekilde geri yükleyebilir, onlara en kökten uçlara kadar dikkatlice bakar. Bu gıda ürünü ayrıca kırılgan, aşırı kurumuş ve hasar görmüş saçların varlığında da faydalıdır. Mayonez kullanarak sürekli ve yetkin evde saç bakımı onları uzun süre sağlıklı tutacaktır.

Mayonez bileşenlerinin bukleler üzerindeki etkisi

 1. Mayonezin içerdiği yağ, yıpranmış saçları nemlendirir, besler ve onarır.
 2. Mayonez ayrıca saç büyümesini teşvik etmek için kullanılır.
 3. Mayonezin bir parçası olan yumurta, her saç üzerinde bir bariyer şeklinde koruma oluşturacak ve bu da çevresel faktörlerin zararlı etkilerini azaltacaktır.
 4. Bu ürün kuru saçlar için faydalı kabul edilir, çünkü mayonez uçları ayırmaya engeldir.
 5. Mayonezde bulunan yumurta sarısı, gerekli tüm mineral ve vitaminleri bukleler sağlar.
 6. Mayonez saçı daha yumuşak, hacimli ve parlak hale getirecektir.
 7. Bu ürün aynı zamanda pürüzleri de yumuşatır ve önler.

Mayonez maskelerinin saça faydaları nelerdir?

Saç ipeksi olacaktır, çünkü mayonez bitkisel yağ içerir ve bu bileşen sayesinde bukleler maksimum miktarda besin alır. Mayonezli saç maskesi, yıpranmış saçlarda kullanılırsa daha faydalı olacaktır.

Mayonez ayrıca saçınızı doğrudan güneş ışığından ve günlük şekillendirici ürünlerden de koruyacaktır. Bu gıda ürünü, kombinasyon halinde her saçı saran ve böylece ince, görünmez bir film oluşturan yumurta akı ve bitkisel yağ içerir.

Mayonez maskesi kullanıldığında buklelerin asit-baz dengesi geri yüklenebilir. Saçın asidik bir ortama sahip olması nedeniyle normal şampuanla yıkarken ve ayrıca şekillendirici ürünler kullanırken denge bozulur. Sonuç olarak: saç kırılgan ve yaramaz hale gelir. Mayonezde bulunan sirke, saçın doğru asit-baz dengesini geri kazanmaya yardımcı olacak ve böylece durumlarını iyileştirecektir.

Mayonezli bir saç maskesi, hasarlı tellerin onarılmasına yardımcı olacaktır. Yumurta beyazına maruz kaldığında kuru ve kırılgan saçlar yeniden canlanır. Böyle bir saç maskesinin kullanılmasıyla kuru, gözenekli ve kırılgan teller hacimli ve parlak hale gelecektir.

Saç için mayonez kullanımı: farklı amaçlar için maskeler

 • Saç büyümesinin uyarılması. Maskeyi hazırlamak için 3 yemek kaşığı mayonez 1 yemek kaşığı ısıtılmış dulavratotu yağı ile karıştırılır. Bu alet, başın köküne odaklanmadan saça dağıtılmalıdır. Maskeyi kafaya uyguladıktan sonra bir film ve havlu havlu ile kaplanır. Kafadaki maske 30-40 dakika kalmalıdır. Bundan sonra saçınızı şampuanla iyice durulayın.
 • Kuru saçlarla ve görünümlerini canlandırmak için. Böyle bir maske, 2 yemek kaşığı ılık mayonez ve 2-3 yumurta sarısından oluşturulur. Karışım saç üzerinde en az 30 dakika etki etmeli, ardından iyice yıkanmalıdır. Böyle bir alet, özellikle saçın manyetize olduğu ve sıcaklık değişimlerine maruz kaldığı kış aylarında iyidir.
 • Tellerin beslenmesi ve nemlendirilmesi. Bu bileşim 1 yemek kaşığı mayonez, 1 çay kaşığı sıvı bal ve 1 yemek kaşığı herhangi bir bitkisel yağdan oluşturulur. Bu maskeyi en az bir saat boyunca kafanızda tutun, ardından yıkanması gerekir.
 • Kepek önleyici. Maske yapılırken 1 yemek kaşığı mayonez, sarımsak suyu, aloe suyu ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır. Bu tip bir maske masaj hareketleriyle kafa derisine sürülür ve uygulamadan en geç 20 dakika sonra yıkanır.
 • Saçın parlaklığı ve pürüzsüzlüğü için. 1 muz, 1 çay kaşığı badem, hindistancevizi veya dulavratotu yağı ve 3 yemek kaşığı mayonezden böyle bir maske oluşturun. Tüm bileşenler bir karıştırıcı ile çırpılır ve tellere uygulanır. Bu tip maske uygulamadan 30-60 dakika sonra yıkanmalıdır. 1 yemek kaşığı mayonez ve 1 tatlı kaşığı avokado yağı karışımı yaklaşık olarak aynı etkiyi verir.

Bukleler için mayonez kullanmak için faydalı ipuçları

 1. Mayonez maskesi saça birkaç kat uygulanmalıdır.
 2. 30-40 dakika saçınızda bekletin.
 3. Şampuan veya saç kremi kullanırken mayonez maskesini saçtan yıkamaya değer.
 4. Böyle bir maskeyi uyguladıktan sonra saçlar çok yağlı olabilir ve bu nedenle bileşimi çıkardıktan sonra saçınızı birkaç kez durulamanız gerekir.
 5. Bu şekilde saç tedavisinin seyri bir ay boyunca haftada 3 defadır.
 6. Bu tür maskeleri kullanırken özel bir önlem yoktur. Ana şey, özellikle hardal tozu içeriyorsa, kafanızda aşırıya kaçmamaktır.
 7. Hazırlanan mayonez karışımına doğranmış avokado da ekleyebilirsiniz, çünkü bu saça parlaklık katacaktır. Mayonez maskesine esansiyel yağlar eklerseniz, saç köklerinin çalışmalarını eski haline getirebileceksiniz. Saç mayonezine sarımsak ekleyerek kırılganlığı ve saç dökülmesini ortadan kaldırmak mümkündür. Bu tür bir maske daha az kullanışlı değildir.

Fotoğrafta ve gerçek hayatta uzun saç şekillendirme

Kısa saçlar için saç kesimi garcon (25 fotoğraf)