Mayonez Saç Maskesi – Saç Uzaması İçin

kiraz saç maskesi olan kadınSaçınıza bakım yapmanızı sağlayan doğal ürünlerden yapılan her ürünün bukleler üzerinde olumlu etkisi vardır. Bunun nedeni, yağların saçı, hardalı – büyümelerini hızlandırmak, yumurtaları beslemek ve sirkeyi – temizlemek için koruyabilmesidir. Ancak tüm bu bileşenleri birleştirebilecek bir araç var. Bu, saçınızı güçlendirmenizi ve nemlendirmenizi sağlayan, ayrıca kepeklenmeyi önleyen mayonezli bir saç maskesidir. Böyle bir maske düzenli olarak kullanılırsa, alışılmadık bir şekilde güzelliği en cansız ve donuk buklelere bile geri kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Mayonez maskesi bukleler için ne kadar yararlıdır?

 • 20130416101500Saç kırılganlığını, kuruluğunu ve kırılganlığını ortadan kaldırmak için mayonez kullanılması önerilir;
 • mayonez bukleleri önemli ölçüde aydınlatır;
 • bu ürünü kullanarak düzenli saç bakımı, saç elastikiyetinde bir gelişmeyi garanti edebilir;
 • mayonezli saç maskesi, saç yapısını koruyabilen ince bir tabaka oluşturan süt proteinleri içerir.

Saçtaki prosedür için mayonez dışında neye ihtiyacınız var?

 1. Nanesenie-keratinovoy-maskeBukleleri boyamak için fırça. Bu hiç gerekli değil, ancak birçok kadın için bu şeyle kafaya bir mayonez saç maskesi uygulanır. Fırça sayesinde uygulama daha eşit hale gelir.
 2. Seyrek dişli saç fırçası. Maskeyi saçın tüm uzunluğu boyunca eşit olarak dağıtmak için fırçaya değil taraklara ihtiyacınız olacak. Ancak ıslak saçın özellikle üzerinde maske yoksa taranamayacağını hatırlamakta fayda var. Böyle bir durumda tarak kullanmamak en iyisidir.
 3. Polietilen şapka veya streç film. Mayonez saç maskesi uygulandıktan sonra başınızı sarmak için bu öğeye ihtiyacınız olacak.
 4. Köpüklü bir suya önceden seyreltilecek hafif bir şampuan. Bu amaçla, güçlü bir kokusu olmayan yüksek kaliteli şeffaf bir bebek şampuanı uygundur. Böyle bir şampuan kullanmak mümkün değilse, nemlendirici bir tane kullanmalısınız, ancak kesinlikle yağlı saçlar için tasarlanmış bir şampuan değil.
 5. Zamanlayıcı veya saat. Zamanı tam olarak belirleyebilmek için onlara ihtiyaç duyulacaktır. Bir kadın mayonez bileşimini zamanında yıkamayı unutursa, aşırı maruz kalması saçlara zarar vermez. Birçok markalı ürüne rağmen mayonezli saç maskeleri kesinlikle zararsızdır ve uzun süreli kullanımlarda ciltte tahrişe neden olmaz.

Mayonez saç maskesi: avantajları ve dezavantajları

mayonez-i-esche-3-produkta-kotorye-poyavilis-blagodarya-voyne_3Mayonez saç maskesinin avantajları ve dezavantajları vardır. Avantaj, böyle bir sosun her bir bileşeninin kafa derisi ve saç üzerinde faydalı bir etkiye sahip olmasıdır. Bu tür maskelerin oluşturulması ve uygulanması kolaydır. Ayrıca bu şekilde sağlıklı bir sos yapmayı da öğrenebilirsiniz.

Mayonez maskesinin dezavantajları, yağ içeriğini içerir. Ürün saç derisine uygulandıktan sonra uzun süre yıkanması gerekecektir. Ek olarak, mayonez saç maskesinin buklelerin tüm uzunluğu boyunca dağıtılması zordur. Böyle bir ürünü kullandıktan sonra saçlar yağlı görünebilir ve her bayan bundan hoşlanmayacaktır. Mayonezli saç sosu yapmak uzun zaman alabilir.

Saçına mayonez uygulanıp uygulanmayacağına sadece bir kadın karar verebilir. Böyle bir maskenin incelemeleri, normal saçlar için kullanıldığında, satın alınan kozmetiklerden farklı olmadığını ve bu nedenle daha fazla ödemenin gerekli olduğunu gösteriyor? Kadının bukleleri çok kuru, hasarlı, kırılgan ve donuksa, mağazadan satın alınan ürünler onları yenilemede mayonezli ev yapımı bir saç maskesinden daha iyi yardımcı olmaz.

Saça doğru uygulama ve mayonez maskesinin yıkanması

e2Mayonez saç maskesi farklı şekillerde uygulanabilir. Her şey, elde etmek istediğiniz sonuca bağlı olacaktır. Maske nemlendirmek için uygulanırsa, bu sadece saçın hasarlı bölgelerine yapılır. Kuru buklelerin olduğu bir durumda, maske tüm uzunluk boyunca yumuşak ve yumuşak el hareketleriyle uygulanır. Yağlı saçların kuru uçlarını böyle bir maske ile nemlendirirken sadece uçlar için kullanılması tavsiye edilir.

Bu çare bir güçlendirici olarak kullanılıyorsa, köklere bir mayonez saç maskesi sürülür. Bu, bileşenlerinin öncelikle cildi etkilemesi ve kan dolaşımını uyarması için gereklidir.

omorfia_nifi_2Bu maskenin çok sayıda avantajı, küçük bir karşı ağırlığa sahiptir – ürünün yoğun bir şekilde yıkanması. Mayonezin yeterli bir yağlı ürün olması nedeniyle buklelerin birkaç kez yıkanması gerekecektir. Mayonez maskesinin hoş olmayan bir kokusu olduğunu düşünmek de önemlidir. Bunu ortadan kaldırmak, yalnızca bitkisel kaynatma ile durulama kullanıldığında mümkündür. Bu amaçla, birkaç damla eter ekleyerek aynısefayı demleyebilirsiniz.

Profesyoneller ayrıca saçınızı mayonezli bir maskeden ve çeşitli saç kremi balsamlarından yıkamanızı önerir. Onlar sayesinde, taramayı kolaylaştırabilir ve kalan sosu daha iyi yıkayabilir, böylece koku veya başka bir iz bırakmazsınız.

Mayonez saç açıcı maske

ptyh345345Saç için mayonezli maskenin bileşiminde asit olması nedeniyle boyayı yıkamak için kullanılabilir. Bu durumda maske sirke veya limon suyu içermelidir. Bunu yapmak için, ev yapımı mayoneze limon suyu veya bir çorba kaşığı sirke ve az miktarda bal eklenir. Bu, asidin saç üzerindeki etkisini daha yumuşak hale getirmek için gereklidir. Bu maske saça uygulanır ve en az 1 saat bekletilir.

Bir seansta saçı daha hafif hale getirmek mümkün olmadıysa, birkaç gün arayla bir dizi benzer prosedür yapmaya değer. Genellikle bir asit mayonez bileşiminin uygulanması tavsiye edilmez, çünkü saçın iyileşmesi için zamana sahip olması gerekir.

Saç büyümesi ve mayonez maskesi

Saç boyası uygulayan genç kadın --- Resim © Marc Vuillermoz/Onoky/CorbisHardal, mayonezli saç maskesindeki anahtar saç büyüme uyarıcısıdır. Onun sayesinde, saç köklerinin beslenmeye başladığı kan dolaşımı hızlanır ve buklelerin büyümesi uyarılır. Ev yapımı mayonez yapmak için ezilmiş sarımsak karanfil ve en az bir çay kaşığı hardal eklemeniz gerekecek. Elde edilen karışım iyi karıştırılır. Topak oluşumunu önlemek önemlidir.

Mayonez maskesini kafaya uygulamadan önce, cildi bireysel tolerans açısından test etmek önemlidir. Bunun için dirseğin derisine az miktarda sostan sürülür ve yaklaşık 25 dakika beklenmelidir. Herhangi bir olumsuz reaksiyon bulunmazsa, mayonez saç maskesi kullanıma hazırdır.

Bir maske ile buklelere emilen olası sarımsak kokusundan kurtulmak için, saçı yıkadıktan sonra, nergis çiçeği kaynatma ile durulayın. Hoş bir kokuya sahip uçucu yağ bu etkiyi artırabilir.

Kuru saçlar için mayonez maskesi

1_znddWS0Çevre, kadınların saçlarının güzel görünmesine yardımcı olamaz. Bukleler genellikle kırılgan, kuru, dokunuşa hoş olmayan ve uçlar ayrılır. Bu durumda, yumurtalı benzersiz bir mayonez saç maskesi kurtarmaya gelir. Yemek pişirmek yeterince kolaydır. Bunu yapmak için 3 tavuk sarısını köpüğe çırpın. Ayrıca 2-3 yemek kaşığı eklenir. mayonez kaşıkları ve her şey iyi karışır. Bundan sonra, bileşim hafif nemli saça uygulanabilir. Daha sonra baş sarılır ve 40 dakika sonra maske yıkanır.

Bu prosedür haftada en az 12 kez, iki veya üç kez tekrarlanır. 2. prosedürden sonra kadının bukleleri daha elastik hale gelecektir. Saçın tüm bölünmüş uçlarının artık ayrılmamaları için kesilmesi önerilir. Böyle bir tedavi sürecini tamamladıktan sonra aynada sağlıklı, gür, güzel ve parlak bukleler görebilirsiniz.

Donuk ve cansız bukleler için mayonez maskesi

Saç boyası-kullan-tehlikeliDoğal mayonezden yapılan maskeyi cansız ve cansız saçlar kurtaracaktır. Böyle bir mayonez maskesi, yıkanmış ve hafifçe havluyla kurutulmuş buklelere uygulanır. Böyle bir maske hazırlamak için kefir, yumurta ve bitkisel yağdan ev yapımı mayonez veya 200 gramlık sıradan satın alınan mayonez almalı ve doğranmış avokado dilimleri ile karıştırmalısınız.

Saça yarım saat maske uygulanır, ardından bitkisel kaynatma ile iyice yıkanır. Bu tür maskelerle ilgili birçok olumlu eleştiriye rağmen, mayonez maskesinin yıkanmasının kolay olmadığına ve bu nedenle mayonez kıvamına benzer klima ile yıkamanın en iyisi olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu saç kremi türü yumurta akı ve vitaminler içerir. Ek olarak, saç kremi mayonez kullandıktan sonra kalan buklelerdeki hoş olmayan kokuyu gidermenizi sağlar.

saç dökülmesi için mayonez

Saç Dökülmesini Önlemenin En İyi 10 YoluBu maske gece uygulanmalıdır yoksa yarım gün sürer. Yemek pişirmek için 2 diş sarımsak, bir yemek kaşığı mayonez, yumurta sarısı, bir çay kaşığı bal, yarım yemek kaşığı bitkisel yağ almanız gerekir. Sarımsakların ezilmesi gerekecek. Kalan bileşenler karıştırılır ve bunlara sarımsak eklenir.

Maske dikkatlice kafa derisine sürülür. Ardından, başınızı havluyla ısıtmanız gerekecek. Sabahları saç kremi uygularken normal şampuanla saçınızı iki kez yıkayın. Mayonez maskesi tarifi farklı olabilir, ancak hoş olmayan koku her zaman kalacaktır. Hoş olmayan bir koku, az miktarda aromatik yağın eklendiği bitkisel kaynatma ile durulanarak giderilir.

Boyalı saçlar için maske

maski-dlya-povrezhdennykh-volosBoyalı saçlar özel bakım gerektirebilir. Bu tür saçlar için maske iki süt bileşeninden yapılır – kefir ve mayonez. Bir maske oluşturmak için yaklaşık 2 yemek kaşığı mayonez ve kefir gerekir. Bileşimin çok kalın olduğu ortaya çıkarsa, yağ ile seyreltilmesi önerilir.

Büyük olasılıkla, böyle bir aracın hoş olmayan bir kokusu var gibi görünebilir. Böyle bir durumda karışıma biraz esans yağı ilave edilmesi önerilir. Bu kıvam buklelere uygulanır ve bir saat sonra akan su ile yıkanır.

Mayonez maskesi kullanırken uyulması gereken faydalı öneriler

 • Saç maskesi uygulayan genç kadına yakın çekimHer biri için ayrı ayrı kafada bir mayonez maskesi tutulur, çünkü bir kadının kuru saçları varsa, onları zorlamamak daha iyidir ve bu nedenle maske 40 dakikadan fazla uygulanmaz. Yağlı saçlara gelince, daha esnektirler ve bu nedenle maruz kalma süresi 40 dakikadan birkaç saate kadar değişir.
 • Mayonez maskesini kafanızda ne kadar süre tutacağınızı bulmak mümkün değilse, buklelerin durumunu belirleyen özel bir test yapmaya değer. Bunu kontrol etmenin 2 yolu var. Küçük bir bukleyi kesip bir bardak suya koyabilirsiniz. Saçlar yüzüyorsa, bu onların tükendiğinin kesin bir işaretidir, ancak dibe batarlarsa, yağlarla ağır bir şekilde ağırlaşırlar. İpliğin camın ortasında yüzmesi ideal olacaktır.
 • 1453458392_2Saçla yapılan bu tür tedavi prosedürlerinin sıklığı, genel durumlarına göre belirlenir. Görünür bir sorun yoksa ve kafaya mayonez maskesi uygulamanın amacı sadece görünümü ve önlemeyi iyileştirmekse, ayda bir maske yeterli olacaktır. Zayıflamış, bölünmüş saçlar ve ağartma bukleleri için hafta boyunca yaklaşık 3-4 onarıcı prosedür gerçekleştirilir. Bitkisel yağ kullanılarak bir prosedür gerçekleştirilmelidir.
 • Başka bir saç tedavisi rejimi var. Bunun için iki hafta boyunca her gün besleyici saç maskeleri yapılır. Bu durumda, zorunlu koşul, tüm tedavi kursu süresinin yarısına eşit bir aralık olacaktır. Bu önerilerin rehberliğinde saçınızın görünümünü kolayca iyileştirebilir, ipeksi, parlak, sağlıklı ve elastik hale getirebilirsiniz. Böyle bir tedaviden sonra, her kadın buklelerini başkalarının gözleri önünde gösterebilecek ve daha sonra uzun yıllar bir güzellik salonundan prosedürler gerekli olmayacak. Bu tür maskelerdeki ana yardımcılar doğal maddelerdir.

Uzun saçlar için her gün için hızlı ve kolay saç modelleri oluşturuyoruz

Maria Maksakova gibi saç kesimi (17 fotoğraf)