Konyak saç maskesi: gerçek yorumlar

Konyak, ince, baş döndürücü bir aromaya sahip kraliyet içeceğidir. Bu içecek sadece sarhoş olmakla kalmaz, aynı zamanda saçlar için harika bir kozmetik ürün şeklinde de kullanılabilir. Maskeler için bu bileşen, kafa derisini ısıtabilir, kan dolaşımını iyileştirebilir, vücudun koruyucu işlevlerini artırabilir, büyümeyi aktive edebilir, telleri geri yükleyebilir ve ayrıca onları güçlendirerek düşmelerini önleyebilir. Brendi maskesinin sürekli kullanımı ile bukleler parlak hale gelebilir.

Saç için konyak kullanmanın önemli kuralları

 • Saç için bir konyak karışımı hazırlamak için sadece yüksek kaliteli ürünler kullanmak gerekir, çünkü ucuz sahte ürünler genellikle saça zararlı birçok madde içerir.
 • Saçınıza konyak maskesi uygulamadan önce mutlaka başınızı durulamalı, ardından biraz kurulamalısınız.
 • Konyaklı maskenin olumlu bir etkiye sahip olması için, kafaya uyguladıktan sonra saçı yalıtmak önemlidir. Bunu yapmak için polietilenden yapılmış bir şapkaya ve sıcak bir havluya ihtiyacınız olacak.
 • Konyak maskesinin bileşenlerini karıştırırken su banyosu kullanmak daha iyidir. Bunun için konyak hariç tüm bileşenler ısıtılır ve karıştırılarak homojen bir karışım haline getirilir. Sadece bu tür manipülasyonlardan sonra alkol kütleye dökülür.
 • Konyak maskesi, herhangi bir deterjan eklenmeden saçtan su ile yıkanır. Tek istisna yağlı veya bal bileşimleridir, çünkü kafayı yıkamak kolay değildir. Bunu yapmak için hafif bir şampuan kullanmanız gerekecek.
 • Onlara konyak maskesi uyguladıktan sonra saçın durulanmasının bitkisel kaynatmalarla yapılması önerilir. Bu kokulu sıvı saçınızı daha parlak hale getirecektir.
 • Bu tür maskelerin uygulama süresi 10 prosedürü geçmez, ancak tekrarlanan manipülasyonlar gerekiyorsa, bir ay ara vermek daha iyidir. Çok sayıda inceleme buna tanıklık ediyor. Konyaklı bir saç maskesi her durumda etkilidir.

En etkili brendi saç maskeleri

 1. Hasarlı saçlar için. Jelatin tozu süt veya su ile dökülmelidir. Kütle şiştikten sonra, içerdiği kap bir su banyosuna gönderilir. Jelatin tamamen çözüldüğünde, karışımı soğutmak ve dövülmüş yumurta sarısını ılık sıvıya dökmek gerekir. Son olarak konyak eklenir. İncelemeleri etkileyici olan saçlar için konyak içeren bu tür maskeler, saçlara eşit olarak dağıtılarak uygulanır. Böyle bir konyak maskesi, uygulamadan 15 dakika sonra yıkanır. Durulama olarak, bitkisel tentür kullanmak en iyisidir.
 2. Kepeğe karşı ve saç büyümesi için. İlk olarak, öğütülmüş kahve kaynamış su ile demlenir ve hafifçe soğutulur. Ezilmiş yumurta da oraya dökülür. Maskeyi hazırlamanın son aşamasında konyak eklemeniz gerekir. Bu karışım kafada yaklaşık 35-40 dakika tutulur. Bu maskeyle ilgili yorumlar, bu tür manipülasyonlardan sonra, sadece saç modelinin istenen hacmi alacağını ve sağlıkla parlayacağını değil, aynı zamanda kilidin yerel renklendirilmesine de gerek olmayacağını söylüyor. Kahverengi saçlı kadınlar için böyle bir saç maskesi kullanılması tavsiye edilir.
 3. Kökleri güçlendirmek için. Hardal tozu ılık suda öğütülür ve karışıma krema ve öğütülmüş sarısı dökülür. Maskeye aloe suyu eklendikten sonra kütlenin biraz ısınması gerekir. İlk olarak, kafa derisine böyle bir konyak kütlesi uygulanır, ardından saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Bu karışım yaklaşık 40 dakika saçta tutulur. Hafif hoş olmayan bir yanma hissi ortaya çıkarsa, maske belirtilen süreden önce yıkanır.
 4. Saç dökülmesine karşı. Bir çırpma teli kullanarak yumurtayı iyice çırpmanız ve içine brendi dökmeniz gerekir. Böyle bir maskeyi hem saça hem de saç derisine uygulamanız gerekir. Kafasında, böyle bir maske 30 dakikadan fazla yaşlanmaz. Bu manipülasyonların sıklığı haftada 2 defadır.

Konyak maskelerinin etkisi var mı?

Her durumda konyak ve saç maskeleri kullanıldığında olumlu bir etki gözlenir, ancak sonucun derecesi her zaman alınan alkollü içeceğin hacmine göre belirlenir. İncelemeleri internette bulunan konyaklı bir saç maskesi, diğer bileşenlerin eklenmesiyle oluşturulduysa, etki kısa vadeli olacaktır. Ek olarak, saçın durumunda sadece görsel bir iyileşmeden oluşacaktır. Bu tür maskelerin etkisi 2-3 işlemden sonra görülebilir.

Kozmetik bir saç maskesinin ana bileşeni olarak konyak kullanılmışsa, maskenin teller üzerinde daha derin bir etkisi vardır. Ayrıca daha uzun süreli bir sonuç sağlanmaktadır. Bu durumda olumlu bir etki 1. işlemden sonra gözlenir.

Saçlar için hindistancevizi yağı: maske şeklinde uygulama

Patlama ile uzatılmış mezun bob (30 fotoğraf)