Kışlık saç maskeleri saçlarınızı daha güzel ve sağlıklı hale getirecek

Donlar geldiğinde, insan vücudu iç süreçleri yavaşlatırken enerji tasarrufu yapmaya başlar. Böylece yaz sevinçlerinin yerini uyuşukluk ve umutsuzluk alır. Kış depresyonunun sadece vücudumuza değil saçlarımıza da bulaşabileceğini unutmamak önemlidir. Kışın donuklaşırlar, büyümeleri yavaşlar ve parlaklıklarını da kaybederler. Bu hiç de üzülmek için bir sebep değil. Buzdolabında bulunan ürünlere göre kolayca hazırlanabilen etkili kışlık saç maskeleri, saçların güçlenmesine, don ve kar fırtınasına karşı savaşmasına yardımcı olacaktır.

Yağlı saçlar için kışın yapılması gereken maskeler nelerdir?

Aloe suyu ve bal bazlı bir maske, kafa derisinin durumunu olumlu yönde etkiler, foliküllere kan akışını iyileştirir ve ayrıca sebum üretimini azaltır. Hazırlamak için almanız gerekenler: 1-2 çay kaşığı aloe suyu ve 1 yemek kaşığı sıvı bal. Daha sonra, bileşenler iyice karıştırılır ve başın köküne uygulanır. Bu maskenin etkinliğini arttırmak için, uyguladıktan sonra başınızı streç film ile örtmeniz ve havlu havlu ile ısıtmanız gerekecektir.

Bir kadının çok yağlı saçları varsa, iyileştirici iğne yapraklı bir kaynatma da yapabilirsiniz. Bunun için bir avuç çam iğnesi alınır, yıkanır ve 20 dakika kaynatılır. Elde edilen kaynatma boşaltılır ve günlük olarak başın köküne uygulanır. Bu tamamen kuruyana kadar masaj hareketleriyle yapılır. Böyle bir kaynağın sürekli kullanımı ile hücresel metabolizmayı geri yüklerken sebum üretimini azaltabilirsiniz.

Bergamot, limon, okaliptüs ve nane esansiyel yağları içeren bir maske, cildin dengesini geri kazanmaya ve saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Yağlar hem kışın evde saç maskelerine eklenebilir hem de maskeleri saklamak için kullanılabilir. Bu yağların saf haliyle kullanımına gelince, bu yasaktır. Konsantreler saç derisi ve saç için oldukça agresiftir. Bukleleri yağlarla onarmak ve nemlendirmek, kışın ve erken ilkbaharda şiddetle tavsiye edilir.

Faydalı kış ev yapımı saç maskeleri

  1. Besleyici maske. Buklelerin daha iyi büyümesi için onlara doğru beslenmeyi sağlamanız gerekecektir. Bunu yapmak için üç damla greyfurt esansiyel yağı, bir yemek kaşığı taze zencefil suyu, yarım çay kaşığı acı biber tentürü ve bir çay kaşığı E ve A vitamini bir tavuk yumurtasının sarısı ile karıştırılır. Bileşenler homojen bir kütle elde edilene kadar iyice karıştırılır. Böyle bir kış maskesi, kök kısmına ve saçın tüm uzunluğuna uygulanmalıdır. Yaklaşık 15 dakika boyunca kafanızda tutun. Şampuan kullanırken yıkama ile birlikte maskeyi haftada 2-3 kez uygulamak için bu prosedürü tekrarlamaya değer.
  2. Hasarlı saçlar için. Kışın bu tip saç maskeleri, hasarlı ve zayıf saçları güçlendirmek için tasarlanmıştır. Böyle bir karışım hazırlamak için 100 gram çavdar ekmeği kırıntısı ile 1 su bardağı sıcak peynir altı suyunu karıştırmanız gerekir. Daha sonra kütle 4 saat süreyle infüze edilir. Daha sonra üzerine 2 adet bıldırcın yumurtası eklenir. Böyle bir kış maskesini saçınıza sadece bir saat uygulayabilirsiniz. Daha fazla etkinlik için, araç ayda birkaç kez kullanılmalıdır. Bu maske sayesinde kışın harika saç bakımı sağlanır. Aynı zamanda, saçın durumu gözle görülür şekilde iyileşir.
  3. Nemlendirici maske. Büyük bir kaşık dolusu yoğurt veya diğer fermente süt ürününe, küçük bir kaşık dolusu gliserin ve bir yumurta eklemeniz gerekir, ardından hepsinin karıştırılması gerekir. Çözelti başa çok dikkatli bir şekilde uygulanır ve bir havlu veya benzeri araçlarla yalıtılır. Ciddi bir etki elde etmek için sadece yirmi dakika tutulmalıdır. Kışın bu tarifi ev yapımı kozmetikleri tercih eden birçok kadın kullanıyor.
  4. Kepek önleyici. Böyle bir maske hazırlama sürecinde 2 çay kaşığı dulavratotu yağı, 2 çay kaşığı taze bal ve 1 yumurta sarısını karıştırmanız gerekir. Bundan sonra, kitle kafa derisine sürülür ve yaklaşık kırk dakika sürer. Böyle bir kış prosedürü haftada bir kez yapılır. Bu ürün türü, kırılgan ve düşen saçların durumunu iyileştirmek için mükemmeldir.
  5. Saç hacmini artırmak için. Evde kışlık saç maskeleri de hacmi artırmak için tasarlanmıştır. Onların hazırlanması çaba gerektirmez. Bunu yapmak için, agav yaprağı birkaç saat buzdolabına konur, ardından bir blender ile ezilir. Kütle homojen olmalıdır. Böyle bir maske kafa derisine ve kök kısmına sürülür ve ayrıca saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Aynı zamanda, maskeyi buklelerin uçlarına uygulamaktan kaçınmak önemlidir, aksi takdirde saçlar kabarır. Saçın uçları sadece zeytinyağı ile yağlanabilir.

Uzun saçlar için patlama ile en iyi saç kesimlerini inceliyoruz: fotoğraflar ve teknikler

Kısa saçlar için saç modeli şelalesi (11 fotoğraf)