Kısa saçlar için en iyi şekillendirme seçenekleri

Kısa saçlı kızlar, kendileri için çeşitli stil seçenekleri nedeniyle sürekli değişme eğilimindedir. Yüz şekliniz ve buklelerinizin yoğunluğu için doğru saç modelini seçerseniz, kısa bir saç kesimi kadınsı görünebilir. Bugün, çeşitli kısa saç kesimleri özellikle popülerdir ve görünüşte tanıdık bir bob çeşitli varyasyonlarda mevcuttur. Şimdi traş tapınakları olan bir mohawk bile farklı şekillendirme tekniklerine sahip.

Zamanımızda kısa saç stilleri nelerdir?

 1. Evrensel. Kısa saçlar için bu saç modeli, başın ilk yıkanmasından ve saça saç kremi uygulanmasından oluşur. Ardından, başın her yerine pürüzsüzleştirici bir serum uygulayın. Bu, düz bir tarakla kolayca yapılabilir. Bundan sonra, tüm saçlar yanlara ayrılır ve kurutulur. Bu, orta boy yuvarlak bir fırça kullanılarak yapılır. Köklerden bir tarakla bir ipi takmaya ve bunları bir saç kurutma makinesiyle yukarıdan kurutmaya, fırçayı ve saç kurutma makinesini yavaş yavaş gerdirmeye değer. Bu tür manipülasyonlarla şık bir stil oluşturmak mümkün olacak, ancak saç kurutma makinesinin saçtan en az 15 cm uzakta olması gerektiğini hatırlamakta fayda var, çünkü aksi takdirde bukleler kabaracak ve saçlar dökülmeyecek. pürüzsüz bir yüzey. Teller bazı yerlerde düz değilse, saçınızı düzleştirmek için bir saç maşası kullanmak daha iyidir. İyice ısıtılması ve ardından yaramaz yerleri düzleştirmek için kullanılması gerekir. Sonucu saç spreyi ile düzeltin. Aynı zamanda saçların daha fazla olduğu tarafa kahküller taranır ve vernik ile sabitlenir. Ayrıca başınıza parlak bir saç tokası veya güzel bir saç bandı takabilirsiniz ve bu saç stiline kadınlık verecektir.
 2. Romantik. Böyle bir saç şekillendirme için öncelikle saçınızı bir saç kremi kullanarak yıkamalısınız. Daha sonra, saç telinin tüm uzunluğu boyunca köpük uygulanır ve bir tarakla dağıtılır. Ondan sonra ayrılmaya değer. Saçları doğal bir şekilde veya bir saç kurutma makinesi yardımıyla biraz kuruttuktan sonra, bir saç maşası veya şekillendirici ile sevimli bukleler sarılır. Bu tür manipülasyonların tamamlanmasının ardından, bitmiş stile vernik serpilmelidir. Saçı bir saç tokası veya saç bandı ile süsledikten sonra daha da güzelleşecek.
 3. Dikkatsiz. Bu stili oluşturmak için saçlar yıkanamaz. Her şey kirlilik derecesine bağlıdır. Avucunuzun içine az miktarda modelleme mumu sürülür ve saçın uzamasına karşı dağıtabilirsiniz. Aynı zamanda, telleri biraz buruşturmasına izin verilir. Daha sonra saçın ön kısmı bir tarafa taranır ve ortaya çıkan etki bir sabitleyici vernik ile sabitlenir.

Islak saçın kısa teller üzerindeki etkisinin adım adım oluşturulması

 • önce saçınızı yıkamanız gerekir;
 • daha sonra hafifçe kurumuş buklelere ya küçük bir sabitleme yüzdesine sahip bir jel ya da hafif bir köpük ya da tekstüre edici uygulayın;
 • bundan sonra, yukarı kaldırırken telleri parmaklarınızla çırpmaya değer;
 • daha sonra saç kurutma makinesi kullanılmadan baş kurutulur;
 • kısa saçlar için böyle bir şekillendirme yaratmanın sonunda, saç kurutma makinesi ile karıştırmak gerekir, ancak bu sadece saç kuruduğunda yapılır.

Bir fotoğraf

Kısa saçlar için sıkı bir ofis stili oluşturma yeteneği

Bu tip kısa saçlar için saç modelleri, iş görüşmeleri ve kendinizi gerçek bir iş kadını şeklinde göstermeniz gereken anlar için idealdir. Klasik bir pantolon kombiniyle oldukça uyumlu görünüyor. Ayrıca, birçok erkek için böyle bir saç modeli seksi olarak kabul edilir.

Bir saç modeli oluşturmak için güçlü bir tutuş jeli veya köpüğüne ihtiyacınız var. İlk önce yanda eşit bir ayrılık yapmanız gerekir. Jel, saçın mümkün olduğunca pürüzsüz görünmesi için gereklidir ve böylece tek bir telin stilden çıkmaması için bu, görüntüyü daha da sıkı hale getirecektir.

Oluk tarzında kısa saç şekillendirme

 • Temiz yıkanmış saça, gelecekte sabitlenecek bir saç modeli oluşturmak için bir ürün uygulanır.
 • Ardından, saçınızı ayrı tellere bölerek taramanız gerekir.
 • Ondüle başlığını her bir tel üzerinde ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi bu tekniği sadece kök bölgesinde, başın orta kısmında veya saç uçlarında da kullanabilirsiniz.
 • Kısa saç şekillendirme işleminin tamamlanmasının ardından, tüm saç stiline sabitleyici bir vernik püskürtülür.

Kısa telleri şekillendirmenin yaratıcı yolları?

 1. Retro tarzında. Kısa teller için bu tarz şekillendirme, dalgalı bukleleri olan kızlar için uygundur. 20’li – 60’lı yıllara ait vintage mücevherlerin kullanımıyla, örneğin, stil bir kumaş kenar veya bir ajur kurdele ile dekore edilmişse, yaratıcı ve orijinal görünüyor. Saçınızda retro dalgalar elde etmek için hafif tutuşlu bir saç spreyi, dişli tarak ve metal klips kullanmalısınız. Bir tarak kullanarak, bunları klipslerle sabitleyerek ve saçınıza saç spreyi sürerek dalgalar oluşturmalısınız. Bukleler kuruduğunda klipsler çıkarılır.
 2. Oynak bukleler. Evde güzel bukleler elde etmek için başınıza az miktarda köpük sürmeli ve telleri bir difüzör ile dikkatsizce karıştırmalısınız.
 3. Kıvırcık mohawk. Kendini ifade etmeyen ve bob veya bob saç kesimi olan cesur bireyler mohawk ile şekillendirilebilir. Bunu yapmak için bir vernik, güçlü bir tutuş jeli, tarak ve saç kurutma makinesine ihtiyacınız var. Tellere başlangıçta bir jel ile muamele edilmesi ve başınızı aşağı doğru eğerek taç bölgesinden bir yığın oluşturması gerekecektir. Neredeyse bitmiş saç modeli, saç kurutma makinesi ile kurutulur ve vernik ile sabitlenir.

Hardallı saç maskeleri, 8 tarif.

Uzun saçlar için basit ve güzel saç stillerinin nasıl oluşturulacağına dair adım adım talimatlar