Kefir saç maskeleri: Hangisi en etkili?

Kefir, lezzetli ve sağlıklı bir fermente süt içeceği olarak kabul edilir, ancak faydaları sadece bağırsak mikroflorasını iyileştirmede değildir. Vazgeçilmez bir laktik asit, protein ve B vitamini kaynağı kefir maskeleridir. Saçlar için de bu maske türü kalsiyum ve maya içermesi nedeniyle faydalıdır. Bu bakımdan böyle bir gıda ürünü saç dökülmesini gidermek, yağlanmayı normalleştirmek, saça yumuşaklık ve itaat kazandırmak için de kullanılabilir.

Kefirin bukleler için faydaları

 • Metabolizmayı ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olabilecek laktik asit mantarları içerir. Bu nedenle, düzenli olarak bir kefir saç maskesi kullanılırsa, daha hızlı büyümeye başlarlar ve kafa derisinin yağlılığı normalleşir.
 • Kefir, yağlı saçlarda kullanım için en iyi üründür. Eşsiz bileşimi nedeniyle, bu ürün yağlılığı normalleştirir ve sürekli kullanımda kepek ve seboreyi ortadan kaldırır. Kepeğe karşı kefir hem maske şeklinde hem de saçınızı yıkadıktan sonra durulama olarak kullanılabilir.
 • Protein, saçı oluşturan temel bileşen olarak kabul edilir. Ve kefirin ana bileşeni olan odur. Bu bakımdan bu gıda ürünü bukleleri güçlendirir, yapılarını eski haline getirir ve bölünmüş uçların oluşmasını engeller.
 • Kefir kullanırsanız, saç yüzeyinde onları çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden koruyacak bir mikrofilm kalacaktır.
 • Saçınızı kefir ile yıkarsanız, kimyasallar kullanıldığında asla oluşmayan optimal bir besleyici ve nemlendirici ortam yaratacaktır.
 • Kefirin bileşimi, kadın saçı için vazgeçilmez bir bileşen olan çok miktarda kalsiyum içerir. Çocuk taşıma sürecinde ve yetişkinlikte bukleler için kefir kullanmak özellikle yararlıdır.
 • Kefirin faydalı özellikleri reklam şirketleri tarafından icat edilmedi, ürün kullanımında ve laboratuvar çalışmalarında yüzlerce yıllık deneyimle kanıtlandı. Bu ürünün kullanımının maksimum fayda sağlaması için, bu veya bu kefir saç maskesinin nasıl doğru şekilde hazırlandığını anlamaya değer.

Olumlu etki veren kefir saç maskelerinin listesi

 • Kefir + kakao + yumurta. Bu tür kefir saç maskeleri onları güçlendirir, parlaklık verir ve büyümelerini hızlandırır. Bu tür bir maskenin oluşturulması kolaydır. Bunu yapmak için, kalın bir bulamaç elde edilebilmesi için bir çay kaşığı kakao suda seyreltilir. Daha sonra 1 yumurta sarısı blender ile dövülür ve kakao ile karıştırılır. Elde edilen kütle, bir bardak kefirin üçüncü kısmı ile dökülmelidir. Bundan sonra, maske saç derisine ve kök kısmına hafifçe sürülerek saça uygulanabilir. Üstüne bir şapka ve üstüne bir havlu havlu koymak zorunda kalacaksınız. Bu tür manipülasyonların süresi yarım saattir. Sonunda saçınızı güzelce yıkayın.

 • Kefir + ısırgan yaprağı. Bu maskeden özel bir etki, ısırgan otu yapraklarının henüz genç olduğu ve birçok aktif madde içerdiği ilkbaharda elde edilebilir. Kışın eczaneden ısırgan otu satın alabilirsiniz. Böyle bir kefir maskesinin tarifi basittir. Isırgan otu yaprakları bir termos içinde kaynar su ile dökülür ve bir saat demlenir. Ardından, sıvıya bir bardak taze kefir ekleyerek soğutmak önemlidir. Bir kadının saçı kuruysa, kefir yüksek yağ içeriğine sahip olanı almak en iyisidir. Bu maskeyi temiz saça uygulayın. Bir saat boyunca başında kalır.
 • Kefir + maya + şeker. Bu kefir saç maskesinin görevi buklelere enerji, hacim vermek ve büyümelerini hızlandırmaktır. Böyle bir maske hazırlamak için yarım bardak kefir, 1 çay kaşığı maya ve 1 çay kaşığı şeker almanız gerekecektir. Tüm bileşenler karıştırıldıktan sonra, karışım düşük ısıda bir su banyosuna gönderilir ve köpük görünene kadar ısıtılır. Köpük ortaya çıkar çıkmaz, kütle ateşten çıkarılır, soğutulur ve 45 dakikalık bir maruz kalma ile saça uygulanır. Bu, mayanın tam potansiyeliyle çalışması için geçen süredir. Maske kafadan sadece ılık suyla yıkanır.

 • Kefir + bal. Bal ve kefiri saç maskelerinde birleştirirken olumlu bir etki görebilirsiniz. Hazırlaması çok kolay basit bir kefir maskesi var. Bunu yapmak için, bir bardak kefirin üçte biri bir çorba kaşığı bal ile karıştırılır. Böyle bir maskeye bir yemek kaşığı hint veya dulavratotu yağı da ekleyebilirsiniz. Bu sadece saçın dökülmesini önleyerek etkiyi artıracak ve büyümeleri hızlanacaktır. Bu tür kefir maskelerini balla birlikte saçınızda tutmak yarım saat sürer, ardından şampuan kullanırken yıkanırlar.

Saç için kefir kullanmanın özellikleri

Kefiri saf haliyle uygulamaktan bahsediyorsak, bu fermente süt içeceği kafaya ve saça sürülür. Bu tür manipülasyonlar haftada en az iki kez yapılmalıdır. Kafanıza kefir uygulamadan önce 35-40 dereceye kadar ısıtılmalı, ardından 10 saniye bir blender ile dövülmelidir.

Kefir saç maskelerinin etkinliğini arttırmak için sıcak bir ortam yaratmaları önemlidir. Bunu yapmak için, maskeyi saça uyguladıktan sonra, kafayı plastik bir sargı ve bir havlu veya atkı ile ısıtmak önemlidir. Kefir maskesi uygulandıktan 30 dakika sonra yıkanmalıdır.

Maskenin kullanım süresi dolduktan sonra saçı şampuan ve saç kremi ile yıkamak önemlidir. Saçınızda hoş olmayan bir ekşi koku hissediyorsanız, 2 litre ılık filtrelenmiş su ve 30 mililitre limon suyundan bir çözelti hazırlayabilirsiniz. Bu sıvının saçı durulamadan veya doğal olarak kurutmadan durulaması gerekecektir.

Uzun saçın gözle görülür dönüşümü: stilin altında şekillendirme

Hitler Gençliğinin erkek saç kesimi (23 fotoğraf)