Jelatin saç maskesi: kanıtlanmış tarifler ve yorumlar

Evde saç güzelliği için jelatin maskesi kullanan bir kadın saçlarını pürüzsüz, elastik, sağlıklı, kalın ve parlak hale getirebilir. Saçı jelatin film ile korumak, taramayı kolaylaştırır. Jelatin tozuna dayalı maskeler ayrıca buklelerin büyümesini hızlandıracak ve onlardan statik yükü kaldıracaktır.

Jelatin saç maskelerinin faydaları nelerdir?

 • kolaylıkla ve özel maliyetler olmadan saçın durumunu köklerden uçlara geri yükleyebilirsiniz;
 • ince ve doğal olarak yumuşak bukleler itaatkar hale gelir ve şekillendirmesi daha kolay olur;
 • bukleler üzerinde bir bariyer şeklinde koruma oluşturulur ve bu nedenle aşırı ısınma ve dış olumsuz çevresel etkiler kadın saçı için korkunç değildir;
 • her saç faydalı amino asitler, protein ve vitaminlerle doyurulur;
 • yaramaz saç karışma yeteneğini kaybeder ve bu nedenle taranması daha kolaydır;
 • belirgin bir hoş olmayan koku yoktur ve böyle bir maske saçtan kolayca yıkanır;
 • maskenin her bileşeni mevcut ve ucuz.

Jelatin bazlı saç maskeleri

 1. Jelatin ve yumurta ile. Sıcak jelatin karışımına bir yumurta sarısı eklenir. Kütle iyice karışmalı ve ancak bundan sonra kafa derisine ve saça uygulanabilir, yalıtılabilir ve 40 dakikalık bir zaman aralığı boyunca saklanabilir. İnternette incelemeleri bulunan bu besleyici jelatin saç maskesi, kuru saçlı kadınlar tarafından kullanılabilir.
 2. Jelatin ve bal ile. Basit bir tarifi olan bu jelatin saç maskesi, kırılgan ve mat saçları tedavi etmek için tasarlanmıştır. Bitmiş jelatinimsi kütlede 1 çay kaşığı veya 1 yemek kaşığı bal seyreltilir (saçın uzunluğuna bağlı olarak) ve bir çift için hafifçe ısıtılır. Daha sonra karışım karıştırılır ve saç derisine ve saça yalıtım ile birlikte uygulanır. 30 dakika sonra yıkanabilir. Maskenin kendisi sıcak olmamalıdır, çünkü güçlü ısıtma ile tüm faydalı unsurlar kaybolur.
 3. Jelatin ve badem yağı ile. Maskeyi hazırlamak için 1 dolu yemek kaşığı jelatini ılık suda ıslatın ve oraya 1,5 çay kaşığı badem yağı ekleyin. Yarım saat sonra şişmiş jelatin maske bir su banyosuna yerleştirilir. Hazırlanan karışımın ıslak ve temiz saça uygulanması önemlidir ve uygulamadan 30-35 dakika sonra baştan yıkanır. İstenirse, badem yağı başka herhangi biriyle değiştirilebilir.
 4. Jelatin, dulavratotu yağı ve gliserin ile. Bitmiş jelatin kütlesine 2 yemek kaşığı dulavratotu yağı ve gliserin eklenir. Tüm bileşenler iyice karıştırılır ve saçın tüm uzunluğu boyunca uygulanır. Ardından, başınızı plastik bir başlık ve bir havluyla yaklaşık 30 dakika bekleterek ısıtmanız gerekecek. Bundan sonra jelatin saç maskesi kafadan yıkanır. Buklelerin güzelliği için böyle bir maske tarifi, saçı daha yumuşak hale getirecek ve ona parlaklık katarken, restorasyonuna ve büyümesine katkıda bulunacaktır.
 5. Jelatin ve kefir ile. Bu saç maskesinin olumlu yorumları var. Bu tip jelatin saç maskesi, perma veya boyama nedeniyle tükenmiş ve zarar görmüş saç yapısını hızlı bir şekilde eski haline getirmek için kullanılabilir. Bunu yapmak için, yaklaşık 100 ml önceden ısıtılmış kefir, bir jelatin bazı ile karıştırılır. Bir kızın uzun saçları varsa, kefir miktarı fazla olabilir. Kütle, tüm uzunluk boyunca hafifçe nemlendirilmiş tellere uygulanmalıdır. Daha sonra, kafa yalıtılır ve maske yaklaşık 30 dakika saçta kalır. Bundan sonra ılık su ile yıkanabilir. Bu maskenin sürekli kullanımı ile bukleler önemli ölçüde güçlenecek ve kepek de ortadan kalkacaktır.

Kadın incelemelerine göre jelatin maskelerinin saç güzelliği üzerindeki etkisi

Kadınların incelemelerini görmek istediği jelatinli bir saç maskesi, her saçı tam anlamıyla saçı kuruluktan, hasardan ve kırılganlıktan koruyan ince, algılanamaz bir filmle kaplar. Bu durumda bukleler inanılmaz bir güç ve parlaklık kazanır. Ek olarak, böyle bir film oksijeni saça iyi geçirme yeteneğine sahiptir. Bunun nedeni, doğal ve tamamen doğal bir çare – jelatin tozundan oluşmasıdır.

Ev yapımı jelatin maskeleri kullanırken bukleler kırılganlığa eğilimli değildir. Güçlenirler, daha hızlı büyürler ve ayrıca istenen hacmi elde ederler. Aynı zamanda, örneğin bukleler “kabartmaya” başladığında, hoş olmayan etkiler ortadan kalkabilir.

İncelemeleri çoğunlukla olumlu olan saçlar için jelatinli bir maske saçınızı taramayı kolaylaştırır. Bu, buklelerin tarama sırasında daha az yaralandığı ve ayrıca daha az kırıldığı anlamına gelir. Bu sayede daha fazlası korunur ve saçlar daha kalın bir görünüm kazanır.

Buklelerin daha iyi hale gelmesinin tek şartı, saçın güzelliği ve sağlığı için jelatin maskelerin kullanımı ile aşırıya kaçmamaktır. Bunları çok sık yaparak kendinizi kaptırmayın. Bunun nedeni, jelatin tüyleri ağırlaştırabileceğinden, “kirli ve yağlı saçların” tamamen öngörülemeyen bir etkisine sahip olmanızdır. Bukleler üzerinde çok fazla olduğunda, etki estetik değildir.

Jelatin saç maskeleri hakkında trichologistlerin yorumları

Jelatin proteinler ve kolajen içerir. Güzellik salonlarında saçın görünümünü iyileştirmek için bu tür bileşenler sunulmaktadır. Bu nedenle internette okunabilen jelatin saç maskesi, profesyonel pahalı saç bakım ürünlerine mükemmel bir alternatiftir.

Jelatin tozuna dayalı bir maske kullanmanın görsel etkisine itiraz etmek imkansızdır. Buklelerin tedavisi sadece dış beslenme değil, aynı zamanda iç kalite meselesidir. Diyetinizi meyveler, yağlı balıklar ve süt ürünleri ile zenginleştirerek, karmaşık bir vitamin hazırlığı almayı unutmayın. Jelatinin sadece harici kullanımı saçın durumu üzerinde faydalı bir etkiye sahip değildir. İçeride kullanılması da bukleler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Uzun saçlar için kademeli saç kesimi nasıl oluşturulur?

Asimetrili saç kesimi: arkadan görünüm (31 fotoğraf)