Güzel bir saç modeli yaratmanın temelleri: uzun saçlar için bukleler

Zayıf cinsiyetin temsilcileri güzel bir görünüme sahip olmaya çalışır. Bunu yapmak için, her kız basit ama ilginç stil çeşitleri oluşturmayı öğrenmelidir. Bu özellikle uzun bukleleri olanlar için gereklidir. Bu uzunluktaki saçlar için ideal seçenek toplanan buklelerdir. Çeşitli stil türlerini gerçekleştirmek için adım adım talimatları inceledikten sonra, beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Uzun saçlarda bukle sepeti: romantik ve asil

Bu saç stilinin görünümü, karmaşık örgülü bir sepete benzeyebilir. Keskin uçlu ve saç tokalarına sahip bir tarakla donanmış teller, saç modeli için aşamalar ve katmanlar halinde alınmaya başlar. Ne kadar sık ​​ve ince olurlarsa, bukleli uzun saçlar için bu saç stilini elde etmek o kadar güzel ve daha zor olur. Bu stile sahip fotoğraflar internette sunulmaktadır.

Tarağın keskin kenarı olan bir saç modeli oluştururken, yanlardan küçük teller toplamanız ve başın arkasına elastik bir bantla başın arkasına tutturmanız gerekecektir. Kuyruğun serbest ucunu baş ile elastik arasında 2-4 kez atlamak gerekir. Böylece sonuç, demetler halinde bükülmüş yan şeritlerdir.

Ardından, alttan bir saç tokası ile, kuyruğu başlangıçtaki seviyeden birkaç santimetre daha yükseğe sabitlemeniz gerekecektir. Bundan sonra, yanlardan başka bir iplik toplamanız ve yukarıda açıklananlarla aynı manipülasyonları yapmanız gerekir. Bu tür seviyelerin mümkün olduğunca yapılması gerekir.

Bir saç modeli yaratmanın bir sonraki aşamasında, sanki onları kuyruktan hafifçe çekiyormuş gibi bireysel bukleleri çekmeye değer, ama tamamen değil. Böylece daha muhteşem bir saç modeli ortaya çıkacaktır. Her şey yapıldıktan sonra, hem bir bütün olarak tüm şekillendirmeyi hem de uzun saçlar için saç stilinin bireysel buklelerini vernik serpmek gerekir. Buklelerin ideal bir saç stilinde sunulduğu fotoğraflar güzellik salonu dergilerinde görüntülenebilir.

Bukleler ve düz saçlı bir saç modeli nasıl oluşturulur?

Fotoğrafları kadınları etkileyen uzun saçlar için bukleli saç modelleri, uygulamada aslında basittir, ancak aynı zamanda çarpıcı bir görünüme sahiptir. Bu tür saç stilleri oluşturmak için hemen bukleler oluşturmak gerekli değildir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra kıvırma bukleleri yapılabilir.

Bu saç modeli için herkesin en sevdiği spikelet yapılır, basit bir saç örgüsü şeklinde örülür ve ardından bukleler ile şekillendirilir. Spikelet örmeyi bilenler için oldukça kolay olacaktır. Patlamaların saçları bir araya toplanmalı ve 3 tele bölünmelidir. En sağdaki iplik ortadaki ve sağdaki soldaki iplik zaten ortada olacak şekilde yerleştirilir.

Daha sonra, keskin kenarlı bir tarakla, sağ şakağın yanında küçük bir serbest saç tutamını tutup bir örgü halinde dokumaya değer. Aynı eylemlerin sol tarafla yapılması gerekecektir. Böylece örgü başın tabanına dokunur. Daha sonra, saçın ortaya çıkan yerde elastik bir bantla sabitlenmesi gerekecektir. Bundan sonra, örgüden birkaç ince ipi dikkatlice çıkarmanız gerekir. Bir örgüde büyük bir tel tutmamalısınız, çünkü sayıca daha fazla olması daha iyidir, ancak ince olacaklardır.

Ardından, saç maşası ile bu telleri bukleler halinde bükmeniz ve bukleler şeklinde başınıza koymanız gerekir. En yaramaz teller görünmez bir saç tokası veya saç tokası ile sabitlenebilir ve sabitleyici bir vernik serpilebilir. Serbestçe sarkan kuyruk da saç maşası yardımıyla bukleler halinde bükülür. Ayrıca onları birlikte bükebilir ve ardından sıkı bir bükülmüş bukle kuyruğu elde edebilirsiniz.

Bir fotoğraf

Bukleli uzun saçları için saç modelleri için başka hangi seçenekler var?

  • Yanlarda bukleler. Hem bir randevu ya da yürüyüş için hem de şenlikli bir akşam için bu saç modellerini yapabilirsiniz. Uzun saçlar için bukleler, gözleri büyüleyen fotoğraflar, yan yatırılarak da bir düğün için uygundur. Bu tip saç modeli hızlı bir şekilde oluşturulur. Bunu yapmak için, tüm bukleler bir tarafta hafifçe düzleştirilir ve gizli kullanıldığında başın arkasına bıçaklanır. Bundan sonra saç modeli vernik ile sabitlenir.
  • Polar ve bukleler ile. Biraz kabarık ve bukleli böyle bir saç modeli oldukça romantik ve alışılmadık derecede kadınsı görünüyor. Oluştururken, tüm teller büyük bukle maşalarında veya büyük bir saç maşasında kulakların uçlarına kıvrılır. Ayrıca, bükülmüş zamansal uzun teller öne çıkar ve daha fazla rahatlık için görünmez bir şekilde bıçaklanır. Diğer tüm teller geri alınmalı ve hafifçe taranmalıdır. Geçici uzun bukleler başın arkasına bir saç tokası ile bağlanır. Bu saç modeli, özellikle bir tatil ve romantik bir tarih için herhangi bir kutlama için uygun olacaktır.
  • Kıvırcık kuyruk. Günlük yaşam için oldukça şık bir saç modeli bukle kuyruğu olarak kabul edilir. Herhangi bir uygun şekilde, kulağın ortasına bukleler yapmanız gerekecektir. Biraz kabartılabilirler. Daha sonra, geniş zamansal iplikler ayrılmalı ve kalan saçlar başın arkasında toplanmalı ve şeffaf bir elastik bant ile sabitlenmelidir. Geçici teller başın etrafına sarılmalı ve göze çarpmayacak şekilde sabitlenmelidir.

16 yaşındaki erkekler için saç kesimi (33 fotoğraf)

Evde saç laminasyonu