Evde saç laminasyonu

laminasyonDünyadaki tüm kadınlar, adil seksin güzelliğinin her zaman görünüşlerinin bakımına bağlı olacağını anlıyor. Aynısı bukleler için bakım prosedürleri için de geçerlidir. Uzun saçın her kadını daha çekici yaptığına kimse karşı çıkamaz. Ayrıca lezzetli bir parlaklığa sahiplerse, o zaman daha da iyi. Saçlarda parlaklık görünümü elde eden birçok kadın salon prosedürlerini tercih ediyor. Ancak bazen pahalı kuaförleri ziyaret etme fırsatı yoktur. Böyle bir durumda, evde saç laminasyonu ana yardımcı olacaktır.

Evde saçları lamine ederken hangi profesyonel kozmetikler kullanılabilir?

 • kıllıEstel Corporation’dan iNEO-Crystal. Bu aletin yardımıyla, buklelerin inanılmaz ipeksiliğini elde etmenin yanı sıra, boyamadan sonra gölgeyi uzun süre korumak mümkündür.
 • Japon kozmetik ürünleri Lebel Cosmetics kullanılarak biyolaminasyon. Bu set, evde saç laminasyonu için tasarlanmış şeffaf bir jel içerir.
 • Kozmetik Matrisi Rengi. Bu kozmetik serisi, saçı büyük ölçüde etkileyebilecek birkaç laminasyon ürünü içerir.
 • Kozmetik Şirketi L’Oreal. Doğal saçların yanı sıra kıvrılma veya boyamaya maruz kalan bukleler için tasarlanmıştır.
 • Ev laminasyon üretimi için Kore kozmetik Lombok. Bu serideki ürünlerin bileşimi sadece gerekli kolajen ve keratini değil, aynı zamanda üzüm çekirdeği yağı ve ipek gibi doğal besin bileşenlerini de içerir.

Profesyonel olmayan saç laminasyon ürünleri:

 1. GüzellikJelatin;
 2. hop konileri;
 3. Hindistan cevizi sütü;
 4. keten tohumu.

Evde termal ve soğuk saç laminasyonu yöntemleri

248“Soğuk” yöntem, yukarıdaki profesyonel olmayan ürünlerden birinin saçta yarım saat bırakılması gereken buklelere uygulanmasını ifade eder. Bundan sonra ürün şampuan, balsam veya saç kremi, hazır maske veya kaynamış su kullanılarak yıkanır. Evde saç laminasyonu gibi bir prosedürün bu varyasyonu herhangi bir ek çaba gerektirmez.

dsf1“Termal” yöntem iki şekilde gerçekleştirilir. İlk yönteme göre bukleler bir ürünle kaplanmalı, ardından doğrudan saç kurutma makinesi ile ısıya maruz bırakılmalıdır. 5 dakika boyunca, bir havlu ve plastik bir torbaya sarılmış saça sıcak bir hava akımı yönlendirilmelidir. Sonraki 5 dakika ara verilir, ancak bu işlem 15-25 dakika sürmelidir.

İkinci yöntem, evde boyama işleminde olduğu gibi, küçük bir tele saç laminasyon maddesinin uygulanmasını içerir. Daha sonra, tel folyoya sarılmalıdır. Bundan sonra, ısıtılmış bir ütü ile “gerilir” veya 5 dakika boyunca saç kurutma makinesi ile üflenir.

Evde saç laminasyonu: ana avantajlar

 1. do_i_posle_glBöyle bir işlemden sonra bukleler kalınlaşır, özellikle en başından itibaren saç yeterince hacimli değilse.
 2. Saçta sağlıklı bir parlaklık, olağandışı pürüzsüzlük ve saçın yumuşaklığını da not edebilirsiniz.
 3. Saçın bölünmüş uçları daha hızlı iyileşir.
 4. Elektrikli bukleleri unutabilirsiniz.
 5. Laminasyon işlemi sırasında saç yapısı kalınlaşır ve saç düzleşir.
 6. Prosedür tamamen güvenli olarak kabul edilir ve bu nedenle istisnasız tüm kadınlar tarafından kullanılabilir.
 7. Ayrıca, gelecekteki annelerin gebelik yaşı ne olursa olsun evde laminasyon yapmaları yasak değildir.
 8. Böyle bir prosedür sürecinde, bir kadın bir güzellik salonunda ödenmesi gereken paradan tasarruf edecek.

Jelatin kullanarak saç laminasyonu

domashnya_maska_dlya_volos_01Jelatin saç laminasyonunun evde avantajı, mevcudiyetidir. Jelatin her markette bulunur ve ucuzdur. Saçınızı iyileştirmenize, yani evde laminasyon yapmanıza olanak sağlayan işlemin süresi,

çok zaman almaz.

Jelatin, doğal bir protein bileşiği olarak kabul edilen kolajen içerir. Bukleleri koruyan bir film oluştururken her saçın yüzeyini sarabilir. Bundan dolayı saç hacim ve kalınlık kazanır. Ek olarak, bu ürün saçı önemli ölçüde nemlendirir ve hayati bir güçle besler.

Laminasyonun etkisinin fark edilebilir olması için 3 restoratif prosedür yapmaya değer. Bunu kafanın yıkandığı anda yapmak en iyisidir. Yani bir kadın bir günde saçını yıkıyorsa bu günlerde evde de jelatin saç laminasyonu yapılmalıdır. Bir bayan haftada bir saçını yıkıyorsa, aynı zamanda onarıcı işlemler de yapılır. Laminasyonun sonucu birikimlidir.

Jelatin ile laminasyon aşamaları

jelatin1İlk önce bir cam kap alın. Oraya üç yemek kaşığı su ile dökülmesi gereken bir yemek kaşığı jelatin dökülür. Çok uzun saç varsa, böyle bir maske için bileşenlerin miktarı üç katına çıkar. Kütle iyice karıştırılmalıdır. Jelatin parçalarının bir kaşığa yapışmasından korkmamalısınız, çünkü ılık suyla kolayca yıkanır.

6db85015451e6ad0562aad13bea6ccd9Jelatin kütlesi şişmeli ve bu arada kadın saçlarını yıkamak için banyoya gidebilir ve saçlarına balsam uygulayabilir. Bu standart bir şekilde yapılır. Balsamı kafada kısa bir süre tutmanız tavsiye edilir ve ardından yıkanır. Saçın tamamen kurumaması gerektiğini unutmamak önemlidir, hafif nemli olması iyidir.

Jelatin karışımının hazırlandığı andan itibaren yaklaşık dörtte bir saat geçmelidir. Jelatin tamamen çözülene kadar beklemeye değer. Suda topaklar varsa, kütleyi bir su banyosu ile iyice karıştırarak ısıtmanız önerilir.

QYJyKDsrsboncEhDMWnlQBir sonraki adımda jelatin karışımına yaklaşık yarım yemek kaşığı saç maskesi eklenir. Bu araç herhangi birini almaya değer. Ürüne beklenenden fazla maske eklenmesinin önerilmediğini unutmamak önemlidir. Bu, işlemin sonucunu olumsuz etkileyebilir. Kütlenin kıvamı kalın ekşi kremaya benzer olmalıdır.

maska-ot-vyipadeniya-volos-s-jelatinom-26Elde edilen bileşim önceden nemlendirilmiş saça uygulanmalıdır. Ürünü kafa derisine bulaştırmamak önemlidir ve bu bağlamda, uygulama sırasında kadının köklerden birkaç santimetre kadar geri çekilmesi daha iyi olacaktır.

Ardından, kafaya önceden hazırlanmış plastik bir kapak konur. Bu amaçla sıradan bir plastik torba kullanabilirsiniz. Bunun üzerine, böyle bir tasarım bir banyo havlusu ile sarılır. Daha sonra, kafa saç kurutma makinesi ile 25 dakika ısıtılır.

Jelatin kütlesi kafadan ılık su ile yıkanır. Şampuan kullanmayın, aksi takdirde seyreltilmiş jelatin ile laminasyonun etkisi minimum olacaktır. Saçınızı yıkarken daima önerilen maskeyi kullanın.

Açık kahverengi buklelerin jelatin ve papatya ile laminasyonu

de41fbb81ad045d8b230d420efaf8b2aPapatya ayrıca güzel bukleler yapmanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için yukarıdaki tarife göre bir jelatin karışımı hazırlayın, ancak bu su ile değil, güçlü papatya infüzyonu kullanılarak yapılır. Bir eczaneden satın alınan 2 yemek kaşığı papatya, 200 ml kaynamış su dökün. 10 dakika boyunca tentür bir buhar banyosunda çürür ve daha sonra süzülür ve oda sıcaklığına soğutulur. Bu infüzyon jelatin ile doldurulur.

Bundan sonra adım adım hareket etmelisiniz. Elde edilen karışım temiz, nemlendirilmiş saça uygulanır. Daha sonra, bukleleri bir saç kurutma makinesi ile ısıtarak yalıtılmaları gerekir. 1.5 saat sonra, kütle kafadan yıkanır. Prosedür saçın gölgesinde gözle görülür bir değişiklik vermeyebilir, ancak bukleleri dönüştürebilir ve canlandırabilir, onlara harika, tarif edilemez bir parlaklık sağlar. Saç yıkandıktan sonra saçın rengi değişebilir.

Jelatin ve ısırgan otu ile koyu saçların laminasyonu

2e22e39fc9533746366feed86208a409Saçların, özellikle koyu renklerin jelatin laminasyonu da yapılır, ancak papatya yerine ısırgan otu kullanılır. Onun sayesinde, kendi buklelerinizi önemli ölçüde güçlendirebilir, bu da dökülmeyi önleyebilir, ayrıca kepekten kurtulabilir ve onları daha koyu bir renge boyayabilirsiniz. Olumlu eleştiriler alan jelatin ile saça ısırgan otu eklenmesi saçı dönüştürmekle kalmaz, aynı zamanda sağlıklı olmasını da sağlar. Böyle bir maske, papatya infüzyonu durumunda olduğu gibi saça uygulanır ve tutulur.

Jelatin ve soğan ile kırmızı ve kestane ipliklerinin laminasyonu

c1a9e99e69a7ca21c0930e0c3b3243b0_i-49İncelemeleri etkileyici olan jelatinli saç laminasyonu da kızıl saçlarda yapılır. Bu prosedür için soğan kabuğu gereklidir (yaklaşık 20 soğandan). Kabuk kaynamış su ile dökülür ve buhar banyosunda 15 dakika bekletilir. Bu kütlenin yarım saat demlenmesine izin verilmelidir. Bundan sonra, tentür süzülür ve içine jelatin dökülür. Laminasyon işlemi yukarıdaki tariflerde olduğu gibi gerçekleşecektir. Saçın jelatin ve soğan kabuğu ile evde laminasyonu, kadın buklelerinin yapısı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, onları güçlendirir ve ayrıca saç dökülmesinden kurtulmaya yardımcı olur. Aynı zamanda saçlar hafifçe boyanır ve tellere altın-kırmızı bir renk eklenir.

Kadınların saçlarının soğan ve jelatin ile evde laminasyonu sayesinde saçlar parlak ve ipeksi hale gelecektir. Soğan kabuğu kullanmanın avantajı, böyle bir işlemden sonra buklelerin böyle karakteristik bir soğan kokusuna sahip olmaması ve bu tür laminasyonun faydalarının sıradan bir soğan kullandıktan sonra olduğu kadar büyük olmasıdır.

Buklelerin evde laminasyonu hakkında kadınların yorumları

1346938035_frukty-na-sluzhbe-volosEv yapımı maskeler ve kremler kullanmayı sevmeyen, jelatin saç laminasyonu deneyen kadınlar bile forumlarda sadece olumlu geri bildirimler bıraktı. Bu prosedürün etkisi genellikle salon prosedürlerinin etkisiyle karşılaştırılır. Cansız ve zayıf bukleleri olan kızlar, ev laminasyonunun iyi bir etkisi olduğunu kaydetti. Gençliğinden beri kendi saçlarına bakmaya çalışan, sağlıklı görünümlerini ve güçlerini sergileyen kadınlar da olumlu bir değişiklik fark ettiler: bukleler daha kolay yönetilebilir ve pürüzsüz hale geldi. Ve doğal olarak yumuşak saçları olan bayanlar, evde laminasyon yaptıktan sonra buklelerinin daha da yumuşak olduğunu doğruladı.

Aslında jelatin kullanımının etkisi büyüktür. Bunun nedeni, bu tür maskelerin ayrıca şampuan, balsam ve saç kremi içermesidir. Bu bağlamda, etkinliği saçı yıkamak için üç kata kadar sürebilen mucizevi laminasyon maskesi her kadını memnun edecektir.

Güzel bir saç modeli yaratmanın temelleri: uzun saçlar için bukleler

Dalgalı saçlar için saç kesimi seansı (28 fotoğraf)