En iyi saç yağlarının gözden geçirilmesi: kalite ve etkinlik

Yağlar saç bakım ürünlerine en iyi alternatiftir. Bu ürünler bitkisel yağlar bazında yapılır ve bu nedenle kimyasal madde eklenmeden doğal kökenlidir. Kozmetik yağlar yapay bileşenler içermez ve bu nedenle sadece saça ve saç derisine fayda sağlarlar. Yağlar, kendi bileşimleri nedeniyle bir kadının vücut sağlığına ve saçlarına güzellik veren gerçekten önemli ürünler olarak kabul edilir.

En İyi Doğal Saç Yağları

 1. Zeytin yağı. Bu araç bir tür liderdir. Kadınlar tarafından saç uçlarını güçlendirmek için sıklıkla kullanılır, çünkü zaten başlamış olan foliküllerin yok olma süreci üzerinde iyi bir etkisi vardır.
 2. Çapak yağı. Hangi yağın saç için en iyi olduğuna karar verirken, bu çareyi tercih etmelisiniz. Saç dökülmesi sorunuyla mücadelede en etkili olarak kabul edilir.
 3. Hint yağı. Bu araç saç büyümesini provoke etmek için en iyisidir. Bunun nedeni, bu tip yağın evrensel ve temel bir bileşen olarak kabul edilmesidir.
 4. Hindistancevizi yağı. Bu yağ kendi yapısı gereği katıdır, çok parlak ve kalıcı bir aromaya sahiptir. Bu araç, saçın köklerden uçlarına kadar derinlemesine beslenmesini destekler.
 5. Kabak yağı. Buklelerin büyümesi için gerekli olan fazla B vitamini içerir. Ayrıca kabak çekirdeği yağı, saçı güçlü ve sağlıklı hale getirmeye yardımcı olacak bir dizi biyolojik olarak aktif madde içerir. Ayrıca, bu araç, kepek ve dökülme oluşumundan, saç tellerinin kırılganlığına ve kuruluğuna kadar, saçla ilgili herhangi bir soruna karşı mücadelede yardımcı olur.
 6. Sedir yağı. Bu yağ bir gençlik ve güzellik iksiridir. Bu ürün rekor miktarda antioksidan içerir. Kleopatra, güzelliğinin torunları tarafından söylenmesi için onu nasıl kullanacağını da biliyordu.
 7. Jojoba yağı. Bu alet saçı anında tazeler, parlak bir parlaklık verir ve tüm görünür hasarları ortadan kaldırır. Ayrıca, bu yağ buklelerin kaybını etkili bir şekilde önleyecektir.
 8. Keten tohumu yağı. Çok sayıda aktif eser elementin içeriğinden dolayı, bu tip yağ saç derisini besler ve ayrıca kepek belirtilerini ortadan kaldırır ve hacim ekler. Kuru saç sahibi, hangi saç yağının daha iyi olduğunu merak ettiğinde, bu çareyi tercih etse iyi olur.
 9. Argan Yağı. Bu ürünün modern dünyada elde edilmesi zor ve maliyeti yüksek. Ancak bu tür bir yağın kullanımının etkisi neredeyse anlıktır. Buklelere sadece gözle görülür bir parlaklık kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda onları yumuşatacak ve güçlendirecektir.
 10. Buğday tohumu yağı. Bu yağ türü, derinlemesine onarıcı özellikleri nedeniyle çok popüler hale geldi.
 11. Sedir yağı. Bu yağ, aktif antioksidanlarla en doymuş yağdır. Bu sayede saçın yapısını yenileyerek uzamasına katkı sağlar.
 12. Çay ağacı yağı. Bu araç uzun zamandır hasara ve kırılgan saçlara karşı mücadelede vazgeçilmez olmuştur. Bu tip yağ, saç derisini ve kökleri etkili bir şekilde temizler ve ayrıca hızlı saç büyümesi için kullanılır.

Saçın sağlığı ve güzelliği için aşamalı yağ uygulamasının özellikleri

Hangi saç yağlarının en iyisi olduğunu bilerek, bunları nasıl doğru kullanacağınızı da anlamalısınız. Kozmetik yağlar önceden ısıtılmalıdır. Bu bir su banyosu kullanılarak yapılır. Bunun için optimum sıcaklık 50 °C’den fazla ve 40 °C’den az olmamalıdır. Isı, biyolojik olarak aktif maddelerin, özellikle daha akışkan hale gelen yağ asitlerinin etkisini hızlandıracaktır. Bu sayede yağın bileşenleri hücreler tarafından daha iyi emilmeye başlayacak ve ayrıca cilde ve buklelerin yapısına daha derin nüfuz edecektir.

Kozmetik yağlar maskelerin bir parçası olarak kullanılıyorsa, diğer bileşenlerle iyice karıştırılmalıdır. Bir blender yardımıyla bu yapılmaz, çünkü her seferinde yeterince iyice yıkanması gerekecektir. Yağları diğer malzemelerle birlikte manuel olarak veya özel bir çırpma teli ile çırpabilirsiniz. Ana şey, topaklar olmadan düzgün ve eşit şekilde çırpılmış bir kıvam elde etmektir.

Yağ maskelerinden sonra buklelerin kirli ve yağlı olmaması için, bu tür işlemlerden önce kolajen içermeyen sıradan bir şampuanla yıkanmaları gerekecektir. Böylece yağ, aktif maddelerin nüfuz etmesine engel olan yağlı filme değil, doğrudan canlı saça düşecektir.

Yağ maskeleri başın köküne etki eder ve bu nedenle karışımın hazırlanan çözeltiye batırılmış parmak uçları ve avuç içi ile ovulması gerekir. Bu tip kendi kendine masaj, saç büyümesinin hızını daha da belirleyen kafa derisinin kan dolaşımı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Kök kısmı bir maskeye batırılmış avuç içi ile işlendikten sonra, telleri tüm uzunluk boyunca ütülemeniz gerekecektir. Ardından, saçınızı seyrek bir tarakla taramanız gerekir. Böylece maske, her bir teli ıslatarak bukleler tuvaline eşit olarak uzanacaktır. Bundan sonra, saçın uçları da hazırlanan yağ çözeltisiyle bir kapta bolca nemlendirilir, çünkü hemen hemen tüm kozmetik yağlar, bölünmüş uçlarla savaşmak için tasarlanmıştır.

Kafa zaten tamamen işlendiğinde, saç tepede gevşek bir düğüme çekilir. Bu, tellerin parçalanmaması için yapılır. Ardından, üstüne plastik bir torba bağlamanız ve saçınızı havluyla ısıtmanız gerekir.

Kozmetik yağların saça maruz kalma süresi 20 dakika ila 3 saat arasındadır. Bir kadın yağları saf haliyle kullanırsa, bazda gecelik kozmetik maskeler yapılabilir.

Yağlarla yapılan bir işlemden sonra durulama genellikle zordur. Yağlı yağlar, kendilerine yöneltilen su jetine tepki gösteremezler ve bu nedenle saçta uzun süre kalabilirler. Farklı kimyasal formüller içeren daha agresif bir yıkama şampuanının kullanımına gelince, yağlarla kolayca reaksiyona girer. Bu bağlamda, ilk başta böyle bir aleti susuz kullanmak daha iyidir.

Son durulama bitkisel kaynatma, limon suyu ve sirke çözeltisi ile yapılabilir. Bütün bunlar sadece yağ maskelerinin etkisini arttırır.

Uzun saçlar için Hollywood bukleleri (30 fotoğraf)

Saç için Dimexide: buna dayalı maskeler oluşturmak