Çay ağacı esansiyel yağı saç için nasıl kullanılır?

Sağlıklı ve bakımlı saçlar bir kadın için gerçek bir mutluluktur. Güzellik salonlarına sık ziyaretler için yeterli maddi kaynak olmadığında, saç sorunları farklı bir şekilde çözülür. Saçlar üzerinde fiziksel ve kimyasal baskı oluşması nedeniyle bozulurlar ve bu nedenle yetkin bakım vermeleri önemlidir. Bu durumlarda, kadınlar genellikle zarar görmüş bukleleri geri kazanmalarına yardımcı olan doğanın iyileştirici gücüne başvurur.

Çay ağacı yağı saç sağlığı için nasıl kullanılır?

  1. Şampuanlara ve saç bakım ürünlerine ekleyin. Yağ kullanırken saçı güçlendirmenin ve kepekten kurtulmanın en kolay yolu, endüstriyel balsamları, şampuanları ve maskeleri onunla zenginleştirmektir. Tek seferlik kullanım için saç bakım ürününüze 2 damla eter eklemeniz yeterlidir. Görünür bir etkinin ortaya çıkması için bu yöntemi sürekli olarak kullanmaya değer.
  2. Yatmadan önce saçın aromasını tarayın. Aromalı tarama, saçın yapısını iyileştirecek, parlak ve sağlıklı hale getirecek, kırık uçlardan kurtulacak ve ayrıca çay ağacı yağı kullanırsanız kepek görünümünü ortadan kaldıracak ve buklelerin kaybını durduracaktır. Bu tip saç yağı ana şey değil, bu prosedür için temel bir araçtır. Saçları aroma ile tararken metal veya plastik bir tarak kullanımını hariç tutmak da gereklidir, çünkü yapay malzemelerden yapılmış dişler saç yapısına zarar verir, elektriklenmeye neden olur ve ayrıca eter bileşenleriyle reaksiyona girer. Ahşap tarakları veya doğal kıllardan yapılmış bir masaj fırçasını tercih etmek daha iyidir.
  3. Saç durulama yapın. 4-5 damla yağ, bir litre ılık suya veya otların, özellikle ısırgan otu yaprakları, papatya veya dulavratotu köklerinin kaynatılmasına eklenir.
  4. Saçınızı yağlı şampuanla yıkayın. Bunu yapmak için, genellikle bir saç yıkamada kullanılan şampuan miktarında 3 damla çay ağacı yağı çözülür.
  5. Mağazadan satın alınan veya ev yapımı bir saç maskesine çay ağacı yağı ekleyin. Bu tür maskelerin bileşenleri yumurta, maya, süt ürünleri, ekmek olabilir.
  6. Farklı ester ve bitkisel yağ türlerinden yağ bileşimleri hazırlayın. Hazırlandıktan sonra, bu tür formülasyonlar kafa derisine veya saçın tüm uzunluğu boyunca uygulanır.

Çay ağacı esansiyel yağı kullanmanın temel kuralları

Çay ağacı esansiyel yağı saç için ilk kez kullanılıyorsa, minimum miktarda kullanılmalıdır. Bu önemlidir çünkü vücudun yeni bir ürün kullanımına tepkisini tahmin etmek imkansızdır.

Sadece düşük konsantrasyonlarda yağ olmalıdır. Çay ağacı yağı mutlaka seyreltilmeli veya kombine ürünlerin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Bunun nedeni, tüm ürünün zayıflamış saçlar üzerinde olumsuz bir etkisi olmasıdır.

Bu doğal ilaç sürekli kullanılmalıdır. Kullanımı farklı olan saçlar için çay ağacı yağı bitkisel kaynaklı olmalıdır. Çözümün etkinliğini tek bir uygulamadan bekleyemezsiniz.

Ajan konsantrasyonunun azaltılması tavsiye edilmez. Esterin mükemmel tolere edilebilirliği ile maksimum dozlarda uygulanmalıdır. Bu, doza bağımlı bir karaktere sahip olan antiseptik etki açısından önemlidir.

Saçlar için kullanımı kolay olan çay ağacı yağını temiz ve nemli saça uygulayın. Bu önerinin tamamen pratik bir amacı vardır, çünkü herhangi bir yağ nemli bir ortamda daha etkilidir ve her kadın hijyene dikkat etmelidir.

Aynı derecede önemli olan, yağın kafaya maruz kalmasıdır. Çay ağacı yağının aktif bileşenlerinin terapötik ve antiseptik etkiye sahip olduğu minimum süre 20 dakikadır. Bu, yağın saçla temas edebileceği en kısa süredir.

Şimdiye kadar ortaya çıkan alerjik reaksiyonları her zaman dikkate almaya değer. Bir kadına cilt tahrişi için doğal ilaçlar çekici geldiyse, çay ağacı eteri çok dikkatli kullanılmalıdır ve onunla prosedürler gerçekleştirmeden önce bir doktora danışmak daha iyidir. Bu tür bir ürünün hafif alkali veya nötr saç bakım ürünleri ile iyi gittiği de anlaşılmalıdır.

Çay ağacı yağı ile saç maskesi yapımı

  • Sarısı + Hint kamışı tozu. Bu tip bir maske, saçı güçlendirmek ve başın kök bölgesinin yenilenme süreçlerini uyarmak için kullanılır. Kompozisyonu oluşturmak için 1 yumurta sarısı 20 gram Hint kamışı tozu ve 7 damla çay ağacı yağı ile karıştırılır. Bu tip bir bileşim homojenize edilir ve 30 dakikalık bir maruziyetle kafa derisine uygulanır. Daha sonra nötr bir şampuanla yıkanmalıdır. Bu prosedürün sıklığı haftada 3 defadır.
  • Yulaf ezmesi + ayçiçeği. Bu maske bukleleri güçlendirmek için kullanılır. 50 gram yulaf ezmesi toz haline getirilmeli ve 30 ml ayçiçek yağı ve 1 ml çay ağacı yağı ile karıştırılmalıdır. Bu tip bir bileşim, 3 ay boyunca haftada iki kez 25 dakika saç üzerinde tutularak uygulanır.
  • Kefir + bal. Maskenin bu bileşenleri çay ağacı yağının antiseptik etkisini aktive edebilir. Bileşim aşağıdaki gibi hazırlanır: 20 ml. kefir 10 ml ile karıştırılır. bal ve 30 damla uçucu yağ. Tüm bileşenler 100 ml’ye eklenir. şeftali veya zeytinyağı ve saçın tüm uzunluğuna ve 30 dakika süreyle saç derisine uygulanır. Bu saç maskesinin uygulama sıklığı haftada 2 defadır.

Uzun kıvırcık saç (28 fotoğraf)

Yıpranmış saçlar için Estel maskesi: Etkisi olacak mı?