Bal ve tarçın ile saç maskeleri

11Ev hanımları genellikle tarçınlı bal kullanır, ancak sadece mutfak amaçlı değildir. Bu bileşenler, etkili saç bakımı için terapötik ajanlar olarak da kullanılabilir. Bu bileşenler, uyarıcı, yenileyici ve güçlendirici bir etkiye sahip olmayı mümkün kılan, yeri doldurulamaz birçok niteliğe sahiptir. Tarçın ve baldan oluşan maskeler, kadınların saç stillerine parlaklık kazandırmanın yanı sıra daha sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. Ek olarak, saçları aydınlatmak için uygundurlar.

1402569182_bal-tarçınTarçın ve ballı faydalı bir maskenin daha büyük etkisi için neye ihtiyacınız var?

Tarçın ve bal maskesi yapmadan önce, özel yemekler hazırlamanız gerekecek ve seramik veya camdan yapılmış olmaları en iyisidir. Saç maskesi yaparken ve karışımı karıştırırken tahta kaşık kullanmalısınız. Bileşenlerin her biri yüksek kalitede olmalıdır ve aynı zamanda bal genellikle bu amaç için en taze veya eritilmiş bir sıvıya alınır. Tarçına gelince, toz halinde kullanmak daha iyidir.

Tarçın ve baldan evde oluşturulan her maske nemli ve iyi yıkanmış saça uygulanmalıdır. Bundan sonra, karışımın yaklaşık yarım saat boyunca kafada tutulması ve ardından saçtan yıkanması tavsiye edilir. Kullanım sırasında yanma veya karıncalanma hissi varsa, bu kötü değildir, çünkü bu tam olarak tarçının cilt üzerindeki etkisidir.

osvetlyayushaya-maska-dlya-volos-s-koritzej-otzyivyi-23Saçları hafifletmek için tarçın ve bal bazlı maske

Bal ve tarçının ana bileşenleri olduğu saç maskesi sadece saçı onarıp iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda özel bir efektle saçı hafifletir. Doğal olarak tek seansta saçlarınızı 2 ton açabileceğiniz için istenilen sonuca tek seansta ulaşılmaz. Bu yöntemin etkinliğine gelince, aydınlatmaya ek olarak, saçlar güzel ve parlak hale gelir ve saç çizgisinin yapısı bozulmaz, bu her zaman boya kullanırken olur.

Böyle bir maske oluşturmak için, biraz parlatıcı veya saç kremi, 3 yemek kaşığı tarçın ve yaklaşık yarım bardak akan balın karıştırıldığı bir cam kap veya kase alınır. Bu karışımı viskozite ve homojenlik görünene kadar karıştırın. Açıklamaya başlamadan önce, şampuan kullanırken kafa iyice yıkanır ve teller kurutulur. Daha sonra saçlar tarakla taranır ve hazırlanan karışım üzerlerine uygulanır. Tarçın tozuna karşı alerjik bir reaksiyon oluşabileceğinden, maskenin yüze bulaşmasına izin verilirken kafa derisine sürülmesi önerilmez.

Bundan sonra bukleler 30 dakika boyunca plastik bir torbaya ve bir havluya sarılır. Yarım saat sonra, havlu kafadan çıkarılır ve maske yaklaşık 3 saat daha saçta kalır, hepsi kalınlıklarına ve uzunluklarına bağlıdır. Ardından, saçı ılık suyla durulamanız önerilir. Tarçın yardımıyla saçtaki tarçın kalıntıları temizlenir. Ayrıca başınızı papatya infüzyonu ile durulayabilirsiniz, böylece saç gerekli parlaklık ve ışıltıyı elde eder.

Koritsa-dlya-volosSaçlar için bal ve tarçın: sıkılaştırıcı maske

Saçları güçlendirmek için bir maske hazırlamak için birkaç yemek kaşığı tarçın, taze yumurta sarısı, yaklaşık 10 ml zeytinyağı, birkaç yemek kaşığı yoğurt ve bir kaşık doğal bal almanız gerekir. Kullanmadan önce bal, maskenin buklelere rahatça oturması için ocakta ısıtılmalıdır. Kışın bal daha hızlı kalınlaşır, ancak bu onu kullanmayı reddetmenin bir nedeni olmayacaktır. Böyle bir durumda, kalınlaştırılmış bal, bir su banyosu kullanılarak 35 dereceden fazla olmayan bir sıcaklığa ısıtılır. Sıcaklık daha yüksekse, balın tüm faydalı özellikleri kaybolacaktır.

Tarçın ve Bal maskesi tüm dünyada “evrensel bir karışım” olarak ünlüdür, çünkü saçı sonuna kadar güçlendirmenizi sağlayan doğal ve faydalı bileşenler içerir. Bu, böyle bir maskenin etkisidir. Ayrıca nazik penetrasyon, normal ve kuru saçlara bakım yaparken kullanmanıza olanak tanır. Bir kadının saçı yağlılığa eğilimliyse, umutsuzluğa kapılmayın. Bu durumda, zeytinyağı yerine maskeye kafa derisini kurutabilen şifalı otlar infüzyonu ekleyin. Bu maskeyi sürekli kullanarak hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

açık boyalı saç-800x800Canlandırıcı maske: saçlar için ballı tarçın

Kırılgan ve kuru saçları restore eden kadınlar tarçın ve bal kullanır. Bu saç maskesi türü, öğütülmüş tarçın, hindistancevizi yağı, bal ve balsamı içerir. Bu durumda, tüm bileşenler şu oranda karıştırılır: 1: 1: 3. Gerekirse hindistancevizi yağı, dulavratotu, hint, ayçiçeği veya zeytinyağı ile değiştirilir. Bu maske kirli saça uygulanmalı ve yaklaşık 30 dakika boyunca kafada tutulmalıdır. Bundan sonra, saçlar ılık su altında şampuan kullanılarak yıkanmalı ve zayıf bir sirke çözeltisi ile durulanmalıdır.

Saçın yapısını eski haline getirmek için, dikkatlice ezilmiş olgun bir muz, yarım yemek kaşığı tarçın ve üç yemek kaşığı hindistancevizi yağı içeren bir maske de yardımcı olabilir. Saçları parlak hale getiren muz, genellikle bir blender ile ezilen olgun bir domatesle kadınlar tarafından değiştirilir.

Saç için bal ve tarçın: kullanım kontrendikasyonları

BA17529Tarçınlı ballı saç maskesinin sürekli kullanımı, ancak birkaç ay sonra olumlu bir etki sağlayabilir. Böylece saçlar daha pürüzsüz, nemli ve ipeksi olacaktır. Bu bağlamda, kurcalamanız gerekecek, çünkü güzellik fedakarlık gerektirir.

Tarçın ve Bal saç maskesi doğal ve oldukça güvenlidir, ancak böyle bir karışımı kullanmanın bazı kontrendikasyonları vardır. Her uçucu yağ alerjiye neden olabilir ve bu nedenle bu bileşenlere karşı güçlü bir hassasiyet olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Bunu yapmak için, elin derisine yağı damlatmaya değer ve birkaç saat sonra kızarıklık veya yanma olup olmadığına bakın. Aynı cilt testi, bir kadının yağın aromasına nasıl tepki verdiğini ve baş ağrısına veya mide bulantısına neden olup olmadığını da netleştirecektir. Bir diğer uyarı da tarçın tozunun saçın tonunu değiştirdiği ve bu nedenle maskenin bir bileşeni olarak daha dikkatli kullanılmasında fayda var.

107034Saç dökülmesine yardımcı olan tarçın ve bal maskesi

Saç, yalnızca köklerinin yetersiz oksijen aldığı ve kan akışının azaldığı durumda dökülmeye başlar. Bu durumda, sıradan soğanlar saç büyümesini güçlendirmeye ve baş ampullerini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Saç dokusunu yumuşatmak ve eşitlemek için tarçın ve bal ile birleştirildiğinde, maske güçlü bir silah haline gelir. Tararken çok fazla saç dökülürse, onları güçlendirmeye başlamanız önerilir.

Saç dökülmesi için maske şu şekilde hazırlanır: Köpük haline dövülmüş 2 tavuk yumurtası alınır. Ayrıca su banyosu sayesinde tarçın tozu ile karıştırılmış bal ısıtılır. Bundan sonra, bir çırpma teli kullanarak bal ve tarçın dövülmeli, oraya yumurta eklenmelidir. Hafif masaj hareketleri yardımıyla karışım saç köklerine sürülür ve bukleler boyunca dağıtılır. Bu tür tarçın ve ballı saç maskesi 45 dakika boyunca kafada bırakılır. Daha sonra şampuanla yıkanmalıdır. Bu sonuç, papatya kaynatma ile durulanarak sabitlenir. Adil cinsiyetin birçok temsilcisine göre, tarçın ve balın ana bileşenler olduğu böyle bir saç maskesi en popüler olanıdır. Böyle bir terapötik karışımla ilgili incelemeler, yalnızca her kızı saç dökülmesi problemlerinden kurtarabileceğini söylüyor, ancak dikkatli olunması önerilir, çünkü tarçın bal ile birlikte bukleleri hafifletebilir.

Böyle bir maske için bu bileşenler pürüzsüz olana kadar çırpılmalıdır. Ayrıca karışımı uygularken saçın bir fular veya film altına saklanması tavsiye edilir. Maske yaklaşık 45 dakika boyunca kafada kalır. Saçınızı yıkadıktan sonra daha parlak hale getirmek için sirke ile durulayabilirsiniz.

maske-dlya-volosNemlendirici bal ve tarçın maskesi

Kuru, kırılgan ve ayrık uçlar için özel bir maske de vardır. Bu maskede bulunan saçlar için bal, tarçın, saça sadece güzellik katmakla kalmayacak, aynı zamanda gerekli eser elementleri de katacaktır. Aloe suyu, bal ve tarçından elde edilen karışım, masaj hareketleri yardımıyla saçın tamamına dağıtılır. Uygulamadan birkaç saat sonra kaynamış, durgun su kullanırken böyle bir maskeyi yıkamak gerekir. Etkiyi güçlendirmek için başınızı papatya tentürü ile durulamalısınız.

Ev yapımı tarçınlı bal maskesi, en kıvırcık ve asi saçları bile yumuşatır. Bunu yapmak için, önceki tüm malzemeleri karıştırarak, onlara birkaç damla tarçın esansiyel yağı eklemeye değer. O zaman saçlar daha güzel olacak.

Tarçın ve baldan saç maskesi yapmayı anlayarak, asi saçları bir rüyaya dönüştürebilirsiniz. Daha kalıcı bir etki elde etmek için saç bakımı düzenli olmalıdır ve bu nedenle haftada birkaç kez bu tür maskeler yapmaya değerken, doğal kıllara sahip bir tarağı tercih etmenin yanı sıra saçları aşırı güneş ışığına ve dona maruz kalmaktan korur.

Masla_dlya_volos_dlya_sekushihsya_konchikov_Sredstva_po_uhodu_za_volosami_3Bu tür saç maskelerini kullanmak için temel ipuçları

  • Saç için tarçın ve bal maskesinin istenen etkiye sahip olması ve rahatsızlık veya sonuç vermemesi için bazı ipuçlarını izlemelisiniz.
  • Tarçın ve bal karışımı saçları kurutur. Bu bağlamda, maskeye saç kremi, balsam veya bitkisel yağ eklemeye değer.
  • Bir kadın maskeyi kafasına uygularken güçlü bir yanma hissi hissederse, hemen yıkamaya değer.
  • Tarçını uzun süre yıkamak zorunda kalmamak için diğer bileşenlerde çözün.
  • Saçınıza böyle bir maske uygularken yüzünüze dikkat etmeniz önemlidir, çünkü tarçın yakar.
  • Bir kadının koyu saçları varsa veya rengini açmak istemiyorsa, maskeye maruz kalma süresini kısaltmaya değer.
  • Hazırlanan karışımla bileğe bulaşarak, maskenin bileşenlerine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Maske bal, yağlar ve çıkarılması zor olan diğer bileşenleri içeriyorsa, saçları yıkama sürecinde şampuan kullanılmalıdır.
  • Maskenin malzemelerini karıştırırken cam, seramik, plastik veya emaye kap ve tahta kaşık kullanmalısınız.
  • Terapötik amaçlar için kafaya maske uygulama sürecinde, kesinlikle zamanın takip edilmesi önerilir – çok uzun süre maruz kaldığında saçlar daha hafif hale gelir.

Uzun saçlı kadınBal-tarçın maskesini uyguladıktan sonra saçlar nasıl görünecek?

Maske saçı daha kolay yönetilebilir ve yumuşak hale getirir. Bu, kendi içinde bukleleri doğru miktarda nemle doyuran, düzleştiren ve düzleştiren harika bir doğal saç kremi olan balın yardımıyla olabilir;

20 inç_v4Maske kullanımı ile saçlar daha hızlı ve daha iyi uzamaya başlayacaktır. Bal ve tarçın, inanılmaz derecede besleyici bir karışım olarak kabul edilen bir saç maskesidir. Yararlı vitaminlerin yanı sıra birçok temel mineral, eser element, karbonhidrat ve asit içerir. Bu sayede saç büyümesi devam eder;

Maskeyi uyguladıktan sonra saçlar kalınlaşacak ve güçlenecektir. Ana bileşenlerinin saçı güçlendirdiği saç maskesi, tarçın ve bal. Tarçın, kan akışını hızlandıran ve ayrıca hücrelerin daha hızlı bölünmesini sağlayan oldukça güçlü bir tahriş edici olarak kabul edilir.

Maske yardımı ile kepekten kurtulabilirsiniz. Bal, çeşitli bakteri, mantar ve mikropların gelişimini tolere edemeyen maddeler olan fitokitler içerir. Saça ve cilde zarar veren her şey öldürülür. Fitocidler sayesinde bukleler kepek kaybeder ve ciltte mikro yaralar, çatlaklar veya tahrişler de önlenebilir.

Lavanta-Portre-1920x1080Bal-tarçın maskesinin avantajı da birkaç gün boyunca kafada kalacak hoş bir koku. Oryantal bayanlar genellikle kendi buklelerine bal ve tarçın aroması ekleyerek benzer bir maske yaptılar. Bal, tarçının vazgeçilmez bir arkadaşı ve yardımcısı olarak kabul edilir. Maskenin bu iki bileşeni birbiriyle birleştiğinde maksimum etkiyi sağlayabilmektedir.

Uzun saçlar için basit ve güzel saç stillerinin nasıl oluşturulacağına dair adım adım talimatlar